Produkty

Gotowe zestawy meblowe – kiedy się na nie zdecydować?

Gotowe zestawy meblowe – kiedy się na nie zdecydować?

Urządzając mieszkanie lub dom, w pierwszej kolejności skupiamy się na wyborze mebli. Zanim zdecydujemy się na konkretne wzory i kolory musimy jednak podjąć ważną decyzję – kupić meble gotowe czy może zamówić je na wymiar? Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Kiedy lepiej jest zdecydować się na gotowe moduły?

zestaw mebliZalety gotowych mebli

Kuchnia, łazienka, salon, sypialnia, pokój dziecięcy – wszystkie te wnętrza wymagają wyposażenia ich w odpowiednie meble. Wśród gotowych zestawów, jakie znajdziemy w sklepach, dostępne są modele utrzymane w różnych rozmiarach, wzorach i kolorach – szeroka oferta znacznie ułatwia nam wybór odpowiednich szafek, regałów czy mebli wypoczynkowych. Zakupione elementy najczęściej złożymy samodzielnie, choć wiele sklepów oferuje także usługę montażu. Po połączeniu wszystkich komponentów wystarczy jedynie ustawić je w odpowiednim miejscu lub połączyć z innymi modułami (jak w przypadku mebli kuchennych). Do zalet gotowych mebli należy także możliwości dość łatwego przestawienia ich, a nawet przetransportowania do innego lokum.

Zestawy meblowe mają też wady

Jak wszystkie produkty, także gotowe zestawy mebli mają swoje wady. Należy do nich przede wszystkim fakt, że bardzo rzadko będą idealnie pasowały do naszych wnęk w przedpokoju i sypialni albo wymiarów pomieszczenia kuchennego. Wpływa to negatywnie na estetykę wnętrza, a dodatkowo powoduje marnowanie wolnej przestrzeni, co szczególnie odczujemy w małych mieszkaniach.

Zestaw mebli kuchennych Malaga 2,4 m dąb sonomaKiedy wybrać gotowe meble?

W jakich sytuacjach gotowe meble będą najlepszym rozwiązaniem? Z pewnością warto kupić je wtedy, gdy mamy w planach przeprowadzkę do innego lokum – wolnostojącą szafę, szafkę czy regał o standardowych wymiarach łatwo przetransportujemy i znajdziemy dla niego miejsce w nowym pomieszczeniu.

Gotowe meble warto wybrać także w sytuacji, gdy nasz dom lub mieszkanie posiada sporą powierzchnię. W takim lokalu nie musimy liczyć się z każdym wolny centymetrem, a wolnostojące meble łatwo dopasujemy do wnętrz, w których z pewnością się zmieszczą, zaspokajając przy tym nasze potrzeby. Dotyczy to także sytuacji, gdy w naszym domu nie ma nietypowych załamań czy skosów, które utrudniałyby dopasowanie do nich gotowych modułów.

W końcu, meble wolnostojące z pewnością zadowolą osoby, które lubią zmiany. Poszczególne moduły możemy bez trudu przestawić w inny kąt lub do innego pomieszczenia, zmieniając aranżację mieszkania. W meblach systemowych możemy dodatkowo pokusić się o zmianę frontów, zyskując zupełnie nowy wizerunek mebli. Takie produkty są także często dostępne od ręki i łatwe w montażu, podczas gdy na meble zamawiane na wymiar przyjdzie nam czekać nawet przez dłuższy czas. Liczy się także cena – meble gotowe najczęściej są tańsze od wytwarzanych na indywidualne zamówienie, więc chętnie wybierane są do wyposażenia mieszkań przeznaczonych pod wynajem.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?

Jak szybko urządzić aneks w małej kawalerce?
Kawalerka to niewielka przestrzeń, która pozwala Ci na szybkie zmiany aranżacji i daje możliwość eksperymentowania. Aneks kuchenny zamiast kuch...
Czytaj więcej

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?
Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowobudowanych mieszkaniach i domach. Łącząc te dwa pomieszczenia, zyskujemy nie ty...
Czytaj więcej

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II
Znając już ogólny zarys charakteru modułowych mebli kuchennych, możemy zagłębić się w bardziej szczegółowe informacje. Z czego mogą być ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Gotowe zestawy meblowe – kiedy się na nie zdecydować?