Porady i inspiracje w dziale:

Zestawy

Jednym z etapów tworzenia instalacji wodnej może być zamontowanie filtra. Akcesorium sprawi, że woda będzie czysta i bezpieczna dla zdrowia domowników. Filtry są też doskonałym rozwiązaniem ze względu na ekologię. Zakup butelkowanej wody nie będzie konieczny, co zminimalizuje produkcję plastikowych odpadów. Szukając akcesoriów, warto zwrócić też uwagę na zmiękczacze. Produkty te są przeznaczone do pralek – zapobiegają nagromadzeniu się kamienia, tym samym przedłużając żywotność urządzenia. Chcesz wiedzieć więcej na temat domowego uzdatniania wody? Przeczytaj artykuły dostępne w tej kategorii.

 1. Dlaczego warto stosować filtry do wody?

  Kategoria: Korpusy, Uzdatnianie wody

  Czystość wody pochodzącej zarówno z miejskich wodociągów, jak i przydomowych ujęć wody jest sprawą ważną dla zdrowia domowników. Warto o nią zadbać tym bardziej, że...
 2. 8 rzeczy, które trzeba wiedzieć o zmiękczaczach do wody

  Kategoria: Uzdatnianie wody

  Twarda woda to problem w wielu gospodarstwach domowych, stąd też z roku na rok rożnie popularność zmiękczaczy wody. Czym one są i co warto o nich wiedzieć?
 3. Jak wybrać zmiękczacz do wody?

  Kategoria: Zestawy

  Chcąc poprawić jakość wody w domu, warto zastosować zmiękczacz do wody. Te jednak różnią się wielkością oraz właściwościami – o czym pamiętać podczas ich wyboru?
 4. Zmiękczacz wody – kiedy się na niego zdecydować

  Kategoria: Zestawy

  Zmiękczanie wody to proces, który ma na celu usunięcie z jej składu mikroelementów decydujących o twardości cieczy. Jeżeli więc z naszych kranów dobywa się twarda woda,...