Produkty

Sposób na aranżację wnętrza z jasnymi meblami

Sposób na aranżację wnętrza z jasnymi meblami

Jasne meble nieprzerwanie kojarzą się nam ze stylem skandynawskim, nieco mroźnym, ale jakże eleganckim i nowoczesnym. Meble o jasnej fakturze dedykowane są dla wszystkich osób, które są nieposkromionymi zwolennikami wnętrz, w których przeważa przestronność i słoneczne promienie. Pytanie, jak wykończyć wnętrze, w którym planujemy takie meble?

białe mebleDelikatne barwy to domena wnętrz, w których zależy nam na uzyskaniu efektu przestronności i optycznego powiększenia. To dlatego częściej możemy je spotkać w mniejszych zacienionych salonach niż w jasnych, przeszklonych wnętrzach. Jasne meble to także wyróżnik wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim, gdzie kolor biały dominuje praktycznie wszędzie.

Aranżacja wnętrza przy pomocy jasnych mebli może się odbywać dwutorowo. Z jednej strony delikatną barwę mebli możemy połączyć z ciemnymi, kontrastowymi ścianami. Z drugiej, możemy pójść całkowicie w biel i beż, przez co nasze wnętrze będzie sprawiało wrażenie sterylnego i nowoczesnego.

Wersja z kontrastem

Zdecydowanie dla tych osób, które są dalekie od monotonii kolorów. Białe, beżowe lub kremowe meble możemy tutaj zestawić z ciemniejszymi ścianami oraz równie jaskrawymi dodatkami. Oferta kolorystyczna najbardziej znanych producentów farb jest na tyle szeroka, że z łatwością wybierzemy swój ulubiony kolor.

Przy jasnych kolorach bardzo ładnie będzie wyglądał czerwony, zielony, fioletowy lub orzech. Podczas dobierania koloru farby uwzględnijmy także kolor naszej podłogi oraz dodatków. Najlepiej bowiem kierować się zasadą używania maksymalnie 3-4 kolorów.białe wnętrze


Wersja biel kontra biel

Czyli coś dla fanów nowoczesnego stylu skandynawskiego. Białe meble stanowią tutaj jeden z elementów biało-beżowo-szarej kolorystyki. Wnętrze takie z pewnością od razu wydaje się większe i bardziej przestronne, a wrażenie to potęgują promienie słoneczne odbijające się od szklanych powierzchni i białych frontów szafek.

Monotonia? Niekoniecznie. Wystarczy zadbać o ciekawy kształt mebli, nietuzinkowe dodatki i nieco szklanych i metalowych akcentów. A może jakiś stolik przerobiony domową techniką? Takie akcenty zawsze wyglądają we wnętrzu ciekawie i nietypowo.

Jasne meble utrzymane w jednej kolorystyce to zawsze dobry wstęp do dalszego urządzania wnętrza. Na pozór proste i nudne – mogą stanowić piękny początek do dalszej aranżacji wnętrza.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Fioletowe akcenty w beżowym pomieszczeniu – jak je dobrać?

Fioletowe akcenty w beżowym pomieszczeniu – jak je dobrać?
Beż to jeden z uniwersalnych kolorów, który z powodzeniem może stać się motywem przewodnim wielu aranżacji. Z łatwością dopasujemy do niego meble i do...
Czytaj więcej

Czym zasłonić okno w łazience?

Czym zasłonić okno w łazience?
Okno w łazience to standard w nowoczesnym budownictwie. Jest wygodnym rozwiązaniem, ponieważ zapewnia naturalne oświetlenie, co przekłada się na niższ...
Czytaj więcej

Lekka modyfikacja sypialni po lecie

Lekka modyfikacja sypialni po lecie
Kiedy z latem powoli musimy się już żegnać, jak przy każdej zmianie pory roku, i teraz czeka nas wykonanie pewnych czynności, które przygotują nas na ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Sposób na aranżację wnętrza z jasnymi meblami