Produkty

Jak wybrać lampę stołową?

Jak wybrać lampę stołową?

Stół zazwyczaj umieszczamy w jadalni. Nad stołem zawieszamy lampę. A co z blatem? Czy i jaką lampę wybrać do postawienia na stole? Może warto zdecydować się na dekoracyjne z oświetlenie punktowe? A może lepiej sprawdzi się produkt bardziej uniwersalny, w stylu industrialnym – lampka, przy której będzie możliwa przyjemna praca?

lampa stołowaZatrzymajmy się na chwilę przy możliwościach oświetlenia jadalni. Spośród bardzo obszernego asortymentu mamy do dyspozycji oświetlenie wiszące, które możemy zamocować nad stołem. Wybierając ten rodzaj lampy, pamiętajmy, że istnieją modele, których długość można regulować. Tym samym, w zależności od potrzeby, lampa znajdzie się albo w bardzo bliskim sąsiedztwie blatu, albo nieco powyżej niego.

Pierwsza opcja daje możliwości regulacji na wysokość, ale nie pozwala na przeniesienie oświetlenia w zupełnie inne miejsce pomieszczenia. Tutaj dużo lepiej sprawdzi się lampa stojąca, podłogowa lub lampa, którą możemy postawić na blacie stołu.

Lampa stołowa – warianty dekoracyjne

Lampa służąca do oświetlenia strefy stołu powinna być na tyle wygodna w użytkowaniu, aby można było swobodnie regulować kierunek padania światła. W zależności od okazji będziemy chcieli oświetlić nią niewielką strefę (np. podczas nauki) lub centralną (podczas kolacji).

Lampka może być elementem dekoracji stołu, jeśli dobierzemy do niej sezonowe ozdoby. Szczególnie ciekawym pomysłem będą lampki posiadające klosz z abażuru. Można go swobodnie wymieniać, dopasowując materiał do okazji oraz wyposażenia wnętrza.

Lampa stołowa Hexagon 1 x 28 W E14Zalety lamp stołowych

Aby dobrze zrozumieć specyfikę lamp stołowych, należy wziąć pod uwagę istotną różnicę pomiędzy nimi a lampami wiszącymi. Małe lampki stołowe pięknie dekorują wnętrze, ale nie dystrybuują do pomieszczenia światła rozproszonego. Mogą doświetlić określoną strefę wnętrza, np. stół, co sprawia, że można przy nich wygodnie pracować. Lampki te tworzą w pomieszczeniu szczególny nastrój, nieco przytłumiony i bardzo refleksyjny. Taki, w którym szczególnie dobrze przebywa się jesienią oraz zimą.

Lampki stołowe możemy przekładać, dekorować, zmieniać im klosze. Ich mobilność oraz szczególne budowanie nastroju zasługują na wykorzystanie ich w dekoracji wnętrz.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wymiana oświetlenia – na co zwrócić uwagę?

Wymiana oświetlenia – na co zwrócić uwagę?
Wcześniej czy później czeka to każde mieszkanie, w którym źródłem światła sztucznego są umocowane centralnie pośrodku sufitu żyrandole, w których świe...
Czytaj więcej

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku
Jeśli próbowaliśmy różnych rozwiązań dekoracyjnych i w każdym czujemy się obco, może to czas, żeby zaufać naturze i wsłuchać się we własne wnętrze. Ws...
Czytaj więcej

Wykończenie wnętrz w stylu gotyckim

Wykończenie wnętrz w stylu gotyckim
Gotyk kojarzy się wielu z ciemnymi kolorami, mrocznym klimatem i wampirami. Dokładnie w takim tonie utrzymane są również wnętrza w gotyckim stylu, któ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak wybrać lampę stołową?