Produkty

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Regały przydają się we wszystkich pomieszczeniach mieszkania – służą bowiem do przechowywania przedmiotów, a dzięki dużej liczbie półek są w stanie pomieścić ich naprawdę sporo. O ile do salonu czy sypialni najlepiej wybrać meble drewniane – bardziej reprezentacyjne i eleganckie – o tyle w pewnych wnętrzach lepiej sprawdzą się regały plastikowe – gdzie je wykorzystać?

Plastikowy regał na różne drobiazgiWytrzymałość regałów plastikowych

Tworzywo sztuczne kojarzone jest jako lżejszy, a przez to mniej trwały materiał niż np. drewno, metal czy szkło. Jednak w przypadku regałów plastikowych nie musimy martwić się o ich solidność. Można bowiem zakupić meble, których jedna półka jest w stanie utrzymać ciężar nawet do 80 kg, np. ten model. Dlatego też tak ważne jest sprawdzenie udźwigu regały przed jego zakupieniem – dzięki temu będziemy wiedzieli, jak wiele przedmiotów możemy na nim ustawić.

Czy wiesz, że…?

Regały plastikowe są wysoce wytrzymałe, ale jednocześnie lekkie. Przenoszenie ich z miejsca na miejsce nie jest trudne, dlatego świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach, które często wymagają reorganizacji. Przykładowo – plastikowy regał z 5 półkami jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet 400 kg, a sam waży niespełna 13 kg.

Regały plastikowe – idealne do pomieszczeń gospodarczych

Plastikowy regał w pokoju dziecięcymWysoka trwałość, niska cena i duże możliwości regałów plastikowych sprawiają, że świetnie sprawdzają się w garażach i warsztatach. Posłużą nam tam do odkładania narzędzi i materiałów konstrukcyjnych. Doskonale nadają się również do wykorzystania w miejscach, w których mogą panować trudne warunki. Piwnice i strychy często narażone są na wyższe zawilgocenie powietrza, przez co nie warto wstawiać do nich regałów z drewna, które tracą na solidności przy kontakcie z wodą lub metalowych zagrożonych korodowaniem.

Regały plastikowe do łazienek i kuchni

Łazienki i kuchnie, podobnie jak piwnice czy strychy, to miejsca w których gromadzi się wilgoć – w czasie gorących kąpieli czy gotowania. W związki z tym regały plastikowe będą świetną alternatywą dla tradycyjnych mebli, a ponieważ posiadają dużą liczbę półek, zapewnią miejsce dla wszystkich naszych kosmetyków i akcesoriów, przypraw, talerzy lub artykułów spożywczych.

Uzupełnienie pokoju dziecięcego

Regał plastikowy CastoramaNawet jeśli nasze mieszkanie jest zaaranżowane z najwyższą starannością o spójność stylu i szczegóły, to pokój dziecięcy zawsze rządzi się swoimi prawami. Przede wszystkim musi być przytulną przestrzenią dla maluchów, w której będą chętnie spędzały czas. Plastikowy regał doskonale uzupełni takie wnętrze i pomieści wszystkie maskotki i zabawki naszych pociech. Dodatkowo zapewni im większe bezpieczeństwo – takie meble są lekkie, posiadają gładkie, pozbawione drzazg i wystających elementów brzegi, a także nie mają ostrych krawędzi. Ponadto będą się pięknie komponowały z pozostałymi przedmiotami z tworzywa sztucznego, o które nietrudno w pokojach maluchów – szczególnie, jeśli zaopatrzymy się w kolorowe wersje plastikowych regałów. Więcej o tym, jak urządzić pokój dziecięcy znajdziemy tutaj. Regały plastikowe mają zatem szerokie zastosowanie i nadają się nie tylko do wyposażenia wnętrz gospodarczych, ale mogą się stać harmonizującym dodatkiem do pomieszczeń mieszkalnych.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?
Regały z plastiku to meble i użyteczne atrakcyjne cenowo. Korzystać z nich można w niemal każdym pomieszczeniu, co niesie za sobą szereg dodatkowych z...
Czytaj więcej

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?
Nadejście wiosny to doskonała okazja, aby posprzątać dokładnie nie tylko kuchnię, pokoje i łazienkę, ale również te pomieszczenia, z których korzystam...
Czytaj więcej

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania
Niełatwo znaleźć miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy, a przy tym zachować ład i porządek w mieszkaniu. Oto kilka wskazówek, które ułatwią nam przech...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?