Produkty

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Regały z plastiku to meble i użyteczne atrakcyjne cenowo. Korzystać z nich można w niemal każdym pomieszczeniu, co niesie za sobą szereg dodatkowych zalet. Gdzie zatem warto postawić plastikowe regały zamiast zwykłych: drewnianych, szklanych czy metalowych?

Warsztat i spiżarnia

Plastik kojarzony jest z materiałem mniej estetycznym od szkła czy ceramiki, a także mniej trwałym niż drewno bądź metal. Widoczne jest to szczególnie w kontekście mebli – plastikowe bywają zestawy ogrodowe, niewielkie krzesełka i stoliczki dla dzieci oraz drobne szafki łazienkowe. Poza nimi istnieją jednak również regały z plastiku o większych gabarytach, np. o wysokości 135 czy 180 cm.

Większe regały z plastiku warto wykorzystać przede wszystkim w pomieszczeniach służących jako warsztaty czy spiżarnie, zwłaszcza jeśli przechowujemy tam sporo niewielkich przedmiotów. Meble te są tańsze od odpowiedników z innych materiałów, urządzimy więc przestrzeń mniejszym kosztem. Jeśli na jesień i zimę tworzymy przetwory, regały okażą się niezastąpione – w zależności od modelu półki mogą mieć nawet 80 kg udźwigu.

Regały z tworzywa sztucznego sprawdzą się także w piwnicy i garażu. Są lekkie, więc dają się łatwo przesuwać i przenosić. Utrzymają sezonowe ozdoby: bombki, łańcuchy, dekoracje halloweenowe czy akcesoria wakacyjne.

Czy wiesz, że...?

Plastikowe regały nie są produktami gorszej jakości. W rzeczywistości meble te odznaczają się szeregiem przydatnych cech, których nie mają droższe modele wykonane z innych materiałów. Ich wysokość i stabilność możemy korygować dzięki regulowanym nóżkom, ponadto wybrane modele da się łączyć na kilka sposobów – nie tylko w pionie, jako tradycyjny regał, ale również w poziomie – a także uzupełniać szufladami w postaci plastikowych pojemników.

Regały plastikowe w łazience

Meble ze szkła są niewątpliwie bardzo estetyczne – proste konstrukcje z tworzywa sztucznego z nim nie wygrają. Przy okazji jednak są bardziej narażone na stłuczenie niż odpowiedniki wykonane z tworzywa sztucznego. Plastikowe regały budową i wielkością nie odbiegają od klasycznych modeli, więc pomieszczą tyle samo rzeczy, a mogą okazać się bardziej funkcjonalne.

Plastik to również materiał w pełni odporny na oddziaływanie wilgoci, czego nie można powiedzieć o surowym drewnie. Drewniane meble nadają łazience elegancki charakter, jednak wymagają ostrożności przy wykonywaniu codziennych czynności oraz specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych i impregnacyjnych. Tworzywo sztuczne łatwiej też utrzymamy w czystości.

Pokój dziecięcy z plastikowymi regałami

Salon to prawdopodobnie jedyne pomieszczenie w domu, w którym zastosowanie regałów z tworzywa sztucznego można postawić pod znakiem zapytania. Tam bowiem najbardziej liczy się estetyka, na dalszy plan zaś schodzą łatwość w utrzymaniu w czystości, ciężar mebli czy odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Co innego w zaaranżowanym tematycznie pokoju dziecięcym, gdzie plastikowe meble spotykane są często. Nie sprawdzą się tu regały ciemne i ponure, za to kolorowe – jak najbardziej. Wybierając model do samodzielnego montażu na wybrane sposoby, możemy dostosować budowę i wysokość do wzrostu dziecka. By sięgnąć po ulubione książeczki, nie będzie musiało wspinać się po półkach ani korzystać z taboretu.

Niska cena mebli z tworzywa sztucznego sprawia, że jeśli naszym podopiecznym po roku korzystania z regału zmieni się gust, nie będziemy bardzo stratni. Poza tym taki niechciany regał można wykorzystać na wiele innych sposobów w domu i ogrodzie.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?
Regały przydają się we wszystkich pomieszczeniach mieszkania – służą bowiem do przechowywania przedmiotów, a dzięki dużej liczbie p&oacut...
Czytaj więcej

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?

Wiosenne porządki w spiżarni – jak ją praktycznie urządzić?
Nadejście wiosny to doskonała okazja, aby posprzątać dokładnie nie tylko kuchnię, pokoje i łazienkę, ale również te pomieszczenia, z których korzystam...
Czytaj więcej

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania
Niełatwo znaleźć miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy, a przy tym zachować ład i porządek w mieszkaniu. Oto kilka wskazówek, które ułatwią nam przech...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?