Produkty

Biały kolor drzwi wewnętrznych

Biały kolor drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne pełnią w naszym domu rolę dekoracyjną oraz praktyczną. Z ich pomocą wyznaczamy i oddzielamy domowe przestrzenie. Tym sposobem piętro zostaje podzielone na pomieszczenia pełniące określone funkcje: odpoczynku, zabawy, a także do gotowania czy kąpieli. Białe drzwi wewnętrzne uzupełniają wiele aranżacji, urozmaicają ciemne wnętrza, a z jasnymi tworzą spójną kompozycję.

białe drzwiBiałe drzwi wewnętrzne nie są dodatkiem przypadkowym. Stosujemy je raczej rzadko, dopasowując kolorystycznie do oryginalnych elementów wyposażenia. Warto jednak zwrócić uwagę na to niecodzienne skrzydło drzwiowe, by wymienić najciekawsze pomysły aranżacyjne, w których mogą stanowić ważny element dekoracyjny i funkcjonalny.

Białe drzwi wewnętrzne w jasnych i ciemnych pomieszczeniach

Bardzo ładnie wkomponują się w otoczenie utrzymane w podobnej kolorystyce. Idealnym tłem dla białych drzwi będą równie jasne ściany oraz wyposażenie. W podobnych barwach powinna być utrzymana także podłoga.

Drzwi białe warto umieścić szczególnie w tych miejscach domu, gdzie na co dzień brakuje światła dziennego. Biel będzie odbijała promienie słoneczne i – co ważne w niewielkich wnętrzach – stworzy wrażenie, że pomieszczenie jest optycznie nieco większe niż w rzeczywistości.

Biel jako element kontrastu

Drzwi utrzymane w tej tonacji kolorystycznej można umieścić na ścianie pomalowanej w intensywnym kolorze. Biel z pewnością ładnie dopasuje się do czerwonego, niebieskiego czy zielonego tła.

Porada stylisty: fragment białego skrzydła możemy przemalować farbą magnetyczną. W ten sposób stworzymy ciekawe miejsce do zapisywania złotych myśli czy zabawnych informacji dla osób bliskich. Takie drzwi świetnie wkomponują się w te mieszkania, które są utrzymane w stylu industrialnym.

farba renowacyjna CastoramaBiała klasyka

Drzwi wewnętrzne w kolorze białym sprawdzą się również w tych wnętrzach, które zostały urządzone klasycznie. Biały kolor skomponuje się z naturalnym drewnem czy brązowymi dodatkami w postaci dywanu, porcelany oraz zasłon.

Takie skrzydło odwróci także uwagę od mniej reprezentatywnych części pomieszczenia. A jeśli dodatkowo uzupełnimy je szklanymi wstawkami, wprowadzimy do wnętrza dużą ilość przyjemnego światła.

Uwaga: wybierając kolor drzwi, zawsze przymierzmy próbnik do deski parkietu, by razem stanowiły harmonijny, a nie przypadkowy zestaw.

Niezwykle efektownie prezentują się także białe listwy przypodłogowe w takim samym odcieniu jak opaski drzwi. Rozwiązanie to jest odpowiednie szczególnie wtedy, gdy ściany chcemy pokryć tapetą lub pomalować na intensywny kolor.

Dział Wykończenie

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Biały kolor drzwi wewnętrznych