Produkty

Kolory ścian do mebli sosnowych

Kolory ścian do mebli sosnowych

Meble sosnowe są najpopularniejsze spośród wszystkich. Mają wiele zalet, między innymi to, że drewno sosnowe jest bardzo sprężyste. Ta cecha pozwala na nadawanie mu rozmaitego kształtu.

Drewno sosnowe jest delikatne i bardzo jasne. Sprawdza się zarówno w aranżacjach salonu, jak i sypialni. Pasuje praktycznie do każdej kolorystyki. Skomponowane hierarchicznie z podłogą oraz ścianami pozwoli uzyskać ciekawy i nietypowy efekt aranżacyjny.

Coś dla zwolenników stylu ekologicznego

Meble sosnowe dzięki pięknemu kolorowi kojarzą się nam przede wszystkim z ciepłem i naturą. Na surowym drewnie, które nie jest pokryte żadną farbą, widać delikatny rys słojów i piękną fakturę drewna. Dzięki temu we wnętrzu czujemy się jak w sosnowym lesie.

Coś dla alergików

Meble sosnowe to gratka dla wszystkich, którzy na co dzień walczą z alergiami. Ich powierzchnia jest elektrostatyczna, czyli nie powoduje nadmiernego osadzania się kurzu ani jego przemieszczania.

Coś dla oszczędnych

Sosna jest jednym z najtańszych rodzajów drewna, którego używa się do produkcji mebli. Przystępna cena powoduje, że na zakup tego rodzaju mebli może sobie pozwolić każdy. Co ciekawe, niska cena to wbrew pozorom wysoka jakość. Drewno sosnowe jest uznawane za bardzo mocne i solidne.

Coś dla dzieci

Meble sosnowe wybieramy najczęściej jako wyposażenie pokoju dziecka. Jest bowiem nie tylko bezpieczne dla alergików, ale również ciepłe (w odniesieniu do jego barwy).

Jakie farby do mebli sosnowych?

Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Najlepiej będą prezentowały się ciepłe kolory w tonacji ciemnej i jasnej. Ciemne będą pięknie odbijały jasną fakturę drewna, jasne jeszcze bardziej rozjaśnią wnętrze.

W wielu aranżacjach wnętrza urządzonego meblami sosnowymi stosowanymi kolorami są: zielony, wrzosowy, bordo, pomarańcz czy czekolada. W sypialniach biel lub odcienie szarości.

W pokoju dziecięcym: żółty, zielony i różowy.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Ściany z pomysłem!

Ściany z pomysłem!
Przez wielu z nas ściany traktowane są, jako tło do aranżacji wnętrz. Czas to zmienić i przekonać się, że mogą być również dekoracją samą w sob...
Czytaj więcej

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka

Ceramiczna czy lateksowa? Wybieramy farbę do pokoju dziecka
Przygotowując pokój dziecięcy, chcemy, aby nasze pociechy czuły się w nim dobrze i swobodnie. Wybierając farby do malowania ścian, powinniśmy s...
Czytaj więcej

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?

Czerwone ściany – kiedy się na nie zdecydować?
Pomalowanie ścian na czerwono wymaga nie tylko odwagi, ale również wrażliwości aranżacyjnej i wiedzy. W jakich pokojach warto zastosować czerwi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kolory ścian do mebli sosnowych