Produkty

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz

Nowoczesne wnętrza kojarzą się nam najczęściej z minimalizmem i raczej futurystycznymi dodatkami niż rustykalnymi. Jednak wiejskie motywy (jak i również ludowe) są trendem, który od kilku lat zyskuje na popularności. Nowoczesne wnętrza mogą zaś być eklektyczne.

wiejskie motywyEko minimalizm

Nowoczesne wnętrza często bazują na materiałach, które są ekologiczne i naturalne. Drewno, kamień i glina są cenione przez projektantów i można spotkać je nawet w szczególnie minimalistycznych aranżacjach. W takich wnętrzach motywy wiejskie będą się prezentować dobrze bez zaburzenia ich nowoczesnego charakteru. Jakie możemy wybrać dodatki? Miedziane garnuszki w kuchni, poduszki z folkowymi wzorami, drewniane i korkowe elementy czy dekoracje, ceramiczne wazony i inne naczynia, kwiecista pościel w sypialni czy bieżnik w siano – to tylko niektóre propozycje. Wiklinowy kosz czy świerkowa skrzynia również nie zaburzą nowoczesnych wnętrz.

Nowoczesny rustykalizm we wnętrzach

To, co wiejskie, nie musi być tradycyjne, przaśne i niemodne. Roślinne nadruki to wciąż jeden z bardziej pożądanych we wnętrzach motyw. W najbardziej nowoczesnym wnętrzu świetnie będą wyglądać ryciny z ziołami czy proste antyramy z zasuszonymi polnymi roślinami na białym tle. Liście, kwiaty, zboża często pojawiają się na zworach poduszek, zasłon, obrusów, kap czy tapet.

Naklejka Kwiat 70 x 50 cmMogą być bardzo proste, co doskonale będzie współgrało z minimalistycznymi wnętrzami. Polskie, dobrze znane ludowe motywy i wzory również mogą być wykorzystane w nowoczesnym wnętrzu jako delikatne dodatki do wystroju, które nie zdominują całości. Należy wtedy zrezygnować jednak z innych zbyt kolorowych i wzorzystych motywów, aby nie osiągnąć chaotycznego efektu.

Neofolk – nowoczesny styl w aranżacji wnętrzach

Łowickie motywy mogą skutecznie ożywiać minimalistyczne wnętrza, dodając im nieco lokalnego sznytu i personalnego charakteru. Poszewki na poduszki w salonie, naklejki na ściany czy meble, obrazki i grafiki do powieszenia, pledy czy nadruki na zasłonach, kafelki czy dywany ozdobione kolorowymi wzorami będą kojarzyły się z polską tradycją i sielankową wsią. Często możemy wykorzystać popularne motywy zwierzęce – koguty, konie czy kaczki. Nowoczesne szablony pozwolą nam wykonać monochromatyczną ozdobę z wiejskim wzorem – zbożem, kwiatami lub liśćmi ziół. Również żywe rośliny w drewnianych i glinianych, surowych pojemnikach będą doskonałym dodatkiem, jednak to suszone bukiety będą bardziej rustykalne. Możemy wykorzystać lawendę, kłosy rozmaitych traw, suszyć popularne zioła, a nawet warzywa.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Modne motywy w wykończeniu wnętrz

Modne motywy w wykończeniu wnętrz
Jak wykończyć powierzchnie ścian i ozdobić fronty mebli, żeby nasze wnętrza prezentowały się modnie? Możliwości odświeżenia płaskich powierzchni i ozd...
Czytaj więcej

Jak wykończyć pokój dla dziewczynki

Jak wykończyć pokój dla dziewczynki
Pokój dla dziecka powinien być miejscem sprzyjającym nauce, odpoczynkowi, ale też zabawie. Urządzając go, nie możemy zapomnieć o doborze odpowiednich ...
Czytaj więcej

Jak zmienić wystrój pokoju dziecięcego? Poznaj pokój wróżki, akrobaty, kosmonauty i wiele innych!

Jak zmienić wystrój pokoju dziecięcego? Poznaj pokój wróżki, akrobaty, kosmonauty i wiele innych!
Lato to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu – także w pokoju dziecięcym. Aby wprowadzić do wnętrza duże zmiany, wcale nie trzeba korzystać z wys...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Wiejskie motywy w nowoczesnym wystroju wnętrz