Produkty

Meble w połysku – jak dobrać do nich farbę lub tapetę

Meble w połysku – jak dobrać do nich farbę lub tapetę

Meble w połysku to elementy wyposażenia charakterystyczne dla nowoczesnych wnętrz. Najlepiej łączyć je więc z innymi częściami wystroju typowymi dla modernistycznych aranżacji. Jakie farby i tapety będą się dobrze komponowały z modnymi, połyskującymi frontami mebli?

meble w połyskuNowoczesne meble do kuchni i salonu

Prosta forma, jednolite fronty i elegancja – to wyróżniki nowoczesnych mebli, które często wykończone są na wysoki połysk. Najczęściej znajdziemy je w kuchniach, gdzie stworzone na wymiar komplety idealnie wpisują się w minimalistyczne aranżacje. Jednak meble w połysku znajdziemy także w sypialniach czy salonach, gdzie pojawiają się w postaci szaf, komód, stołów czy łóżek. Ponieważ tego typu elementy wyposażenia wpisują się w modernistyczny nurt w aranżacji wnętrz, powinniśmy dobierać do nich farby i tapety o takim samym charakterze.

Jaka farba pasuje do frontów w połysku?

Meble w połysku to wyraz nowoczesności. I choć farby do wnętrz także pozwalają na nadanie ścianom połysku, lepiej zdecydować się na te matowe, które są bardziej eleganckie i dobrze wpisują się w aranżację każdego wnętrza. Ważną kwestią jest także dobór farby w odpowiednim kolorze. Mamy tutaj dwa wyjścia: albo zdecydujemy się na emulsję zbliżoną odcieniem do koloru mebli, albo zastosujemy farbę w kontrastującym odcieniu.

W nowoczesnym wnętrzu sprawdzą się oba rozwiązania. Monochromatyczne pomieszczenia, w których dominuje biel lub odcienie beżu czy szarości, stwarzają wrażenie jasnych, przytulnych i czystych. Możemy bez trudu dobierać do nich dodatki i zmieniać je na inne. Do białych mebli pasują jednak także silne akcenty kolorystyczne – czerwień, czerń, fiolet lub np. żółć, które mogą pojawić się na całej ścianie lub jedynie na jej fragmencie.

Również same meble dostępne są w intensywnych, wyrazistych kolorach – turkusie, zieleni, czerwieni czy fiolecie. Do nich lepiej dopasować farby o stonowanych, jaśniejszych odcieniach – najlepiej sprawdzą się kolory neutralne, które dobrze wyeksponują ciemne fronty. W dużych, przestronnych wnętrzach możemy pokusić się natomiast o połączenie ich z ciemniejszymi kolorami, np. grafitowym czy czarnym.

Tapeta winylowa na flizelinie Rasch Spike 454109Meble w połysku a tapeta

Chociaż meble w połysku najczęściej pojawiają się w kuchniach, nie wyklucza to możliwości skomponowania ich z tapetami. Bez względu na to, czy mamy do czynienia z pomieszczeniem kuchennym, sypialnią czy salonem, do połyskujących frontów pasują tapety eleganckie – szczególnie te z charakterystycznym pałacowym wzorem i utrzymane w stylu glamour, ale nie tylko.

Możemy sięgnąć też po okładzinę z modnym wzorem cegły lub orientalnym ornamentem. Kolorystyka tapet jest dowolna – podobnie jak w przypadku farb należy dobierać ją albo na zasadzie harmonii, albo kontrastu, dbając o to, by nie wprowadzić do wnętrza zbyt wielu różnych barw i deseni.

Dział Wykończenie

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Meble w połysku – jak dobrać do nich farbę lub tapetę