Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

Chcesz zadbać o bezpieczeństwo domowników i ochronić swój majątek przed kradzieżą lub szkodą? Wykorzystaj system FIBARO, aby stworzyć inteligentny dom. Urządzenia tej niezawodnej marki znajdziesz w naszej ofercie. Poznaj dostępne możliwości i stwórz konfigurację na miarę swoich potrzeb!

Co to jest inteligentny dom?

Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka. Symbolem przyjaznej, pozbawionej zagrożeń przestrzeni jest rodzinny dom, który zapewnia wszystkim mieszkańcom schronienie - zarówno w sensie materialnym, jak i metafizycznym. Strzeżone od niebezpieczeństw mieszkanie to nie tylko dogodne miejsce do życia, ale również oaza zapewniająca spokojny odpoczynek. Czym jest inteligentny dom? Jaki system odpowiada za jego utworzenie? Poznaj rewelacyjne rozwiązania oferowane przez markę FIBARO - dom będzie dzięki nim bezpieczny.

Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

Stwórz system inteligentnego domu w swoim mieszkaniu

Wiesz już, co to jest inteligentny dom – pora zatem przystąpić do działania! Zanim jednak poznasz innowacyjny system FIBARO i wszystkie jego zalety, warto poświęcić chwilę na analizę Twoich potrzeb. Składające się na inteligentny dom urządzenia mogą występować w wielu konfiguracjach. Rozwiązań jest bardzo wiele – wybierz opcję, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Planujesz zabezpieczyć posesję lub mieszkanie? Jest wiele kwestii, które należy przemyśleć, zanim stworzysz swój inteligentny dom. Jaki system spełni Twoje wymagania? Które funkcje są dla Ciebie istotne? Chcesz ochronić budynek przed włamaniem czy również zalaniem i pożarem? Czy zależy Ci na programach sterujących oświetleniem - także podczas Twojej nieobecności? Zastanów się, w jakiego rodzaju zabezpieczenia chcesz wyposażyć swój dom - FIBARO oferuje w tej kwestii bardzo szerokie możliwości.

Inteligentny dom – urządzenia, które warto wybrać

System inteligentnego domu to konfiguracja współpracujących urządzeń, które odpowiadają za różne obszary działania. Jeżeli zastanawiasz się, które z nich wybrać do swojego mieszkania, zapoznaj się z dostępnymi rozwiązaniami. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie ściągawkę z najważniejszymi kategoriami produktów.

Ochrona przed włamaniem

Czym jest inteligentny dom, który nie zapewnia bezpieczeństwa swoim mieszkańcom? Nadzór budynku to podstawowe zadanie systemu, zatem nie może w nim zabraknąć czujników monitorujących ruch oraz otwieranie okien i drzwi. Za ochronę domowników i majątku odpowiadają także moduły umożliwiające automatyczne zamykanie rolet antywłamaniowych czy bram. Szczególnie wygodne w użytkowaniu będą systemy, które nie wymagają nadawania każdej komendy osobno, lecz wykonują zespół działań w ramach zaprogramowanej sekwencji. Dzięki temu jednym przyciskiem zabezpieczysz dom np. na noc.

Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

Zapobieganie zdarzeniom losowym

Choć wszelkie domowe instalacje i urządzenia mają skuteczne zabezpieczenia zapewniające ich wydajną i bezawaryjną pracę, zawsze trzeba brać pod uwagę ryzyko zalania czy zaprószenia ognia. Jeżeli chcesz ograniczyć skutki ewentualnej szkody, najlepszym sposobem będzie jej szybkie wykrycie - z tym bez problemu poradzi sobie wyposażony w odpowiednie czujniki dom. Inteligentny system natychmiast rozpozna zagrożenie i przekaże Ci informację ratującą majątek, a nieraz nawet życie. Oprócz czujników zalania i ognia możesz też zamontować moduły zarządzające pracą urządzeń AGD i RTV - działają one prewencyjnie.

Sterowanie oświetleniem

Jeżeli budujesz inteligentny dom, systemy sterujące oświetleniem to doskonały dodatek. Takie rozwiązanie wykorzystasz na co dzień do wygodniejszej obsługi lamp czy taśm LED. Zaprogramujesz także tryby oświetlenia, które wprowadzą do wnętrza nastrojową atmosferę. Funkcjonalność tego systemu możesz wykorzystać również podczas wyjazdu - zdalne sterowanie pozwól Ci stworzyć wrażenie obecności domowników, co odstraszy potencjalnych włamywaczy.

Posesja i ogród

Oprócz urządzeń, w które możesz wyposażyć dom, inteligentny program obsługuje również moduły odpowiadające za bezpieczeństwo posesji oraz zautomatyzowane podlewanie zieleni. Jeżeli zastanawiasz się, jaki system do inteligentnego domu warto dobrać, to doskonałe rozwiązanie w przypadku budownictwa jednorodzinnego.

Przeczytaj także: Jak zmienić mieszkanie w bloku w inteligentny dom?

Inteligentny dom FIBARO – postaw na niezawodne rozwiązania

W poszukiwaniu instalacji zapewniającej domownikom bezpieczeństwo i wygodę z pewnością stawiasz na doskonałą jakość wykonania i bezawaryjne działanie. Jaki system do inteligentnego domu spełni Twoje oczekiwania? Wybierz urządzenia marki FIBARO - dom zyska dzięki nim kompleksową ochronę oraz wiele udogodnień.

Inteligentny dom FIBARO to modułowy system, którego funkcjonalność możesz precyzyjnie dopasować do swoich potrzeb. Urządzenia możesz kupować pojedynczo lub w praktycznych pakietach zawierających nie tylko komplet współpracujących podzespołów, ale też akcesoria montażowe. Dzięki temu łatwo zaopatrzysz się we wszystkie elementy potrzebne do wykonania zaplanowanej instalacji.

Urządzenia FIBARO są kompaktowe i mają minimalistyczny design, który dyskretnie wtapia się w wystrój. Ich montaż jest bardzo prosty - w niektórych przypadkach można go przeprowadzić bezinwazyjnie. Podzespoły cechują się też niskim poborem energii, dzięki czemu ich ciągła praca nie spowoduje znacznego wzrostu rachunków.

Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

Co najważniejsze, system FIBARO jest niezawodny, a jego skuteczność potwierdzają certyfikaty uzyskane w drodze testowania. Czujniki nie tylko rejestrują ruch, dym czy wilgoć, ale też informują o temperaturze panującej w pomieszczeniu. Pracą całej instalacji możesz zarządzać na wiele sposobów - poprzez funkcjonalnego pilota, asystenta głosowego, a nawet stronę internetową lub aplikację na smartfona. Centrala gwarantuje bezpieczeństwo przetwarzanych danych.

Jak stworzyć inteligentny dom?

Jeżeli zdecydujesz się na system inteligentnego domu marki FIBARO, nie musisz obawiać się trudności na etapie montażu ani konfiguracji urządzeń. Wszystkie podzespoły doskonale ze sobą współpracują - do zarządzania potrzebujesz jedynie centrali. Podczas zakupów zwróć uwagę na to, czy znajduje się ona w komplecie - nie każdy zestaw ją zawiera. Różnorodna zawartość pakietów umożliwia dokupowanie poszczególnych modułów do istniejącej już instalacji bez dublowania urządzeń.

Dopiero zaczynasz przygodę z inteligentnym domem FIBARO? Jeżeli nie chcesz głowić się nad doborem urządzeń, wybierz zestaw startowy z akcesoriami montażowymi - to gotowy do użytku komplet podstawowych urządzeń wraz z centralą odpowiadającą za nadzór całego systemu. Jeśli zaś wolisz samodzielnie skompletować podzespoły, zacznij od centrali i dobieraj moduły oferujące wybrane funkcjonalności.

Podłączenie urządzeń nie powinno sprawić Ci problemu. Zacznij od ich prawidłowego zamontowania, a następnie uruchom je i postępuj zgodnie z instrukcją, aby sprawdzić ich prawidłowe działanie. Kompatybilne podzespoły FIBARO będą od tej chwili w pełni funkcjonalne. Jeżeli chcesz zaprogramować je do swoich potrzeb, skorzystaj z załączonych wskazówek lub sprawdź poradniki na forum. Obsługa systemu jest bardzo intuicyjna, zaś mnogość platform, za pomocą których możesz zarządzać jego pracą, stanowi dodatkowe udogodnienie.

Zobacz też: Inteligentny dom – z centralą sterującą czy bez?

Urządzenia i zestawy FIBARO – poznaj naszą ofertę

Rodzinny dom to miejsce, które powinno kojarzyć się z bezpiecznym schronieniem. Ochroń swoich bliskich oraz majątek przed zagrożeniami związanymi z działalnością przestępczą lub zdarzeniami losowymi. Aby zniwelować ryzyko nieszczęśliwych wypadków i wydarzeń, zainstaluj w swoim domu inteligentny system wyposażony w odpowiednie czujniki. Marka FIBARO oferuje urządzenia wykrywające ogień, zalanie, ruch, a nawet światło.

Aby usprawnić system i podnieść poziom swojego komfortu, uzupełnij system FIBARO o dodatkowe udogodnienia, takie jak zdalne sterowanie oświetleniem czy zamykanie rolet antywłamaniowych, drzwi bram.

Inteligentny dom z produktami marki FIBARO - jak go stworzyć?

Jeżeli chcesz uczynić swój dom w pełni inteligentnym, zdecyduj się również na moduły do instalacji FIBARO, które współpracują z domowymi sprzętami AGD oraz innymi urządzeniami korzystającymi z prądu. Dzięki temu jednym przyciskiem uruchomisz pralkę lub wyłączysz szumiący wieczorem wiatrak. System umożliwi Ci również stworzenie odpowiedniego klimatu skinieniem palca - w Twoim domu w ciągu chwili zapanuje nastrojowe oświetlenie, a z głośników dobiegnie przyjemne brzmienie przygotowanej przez Ciebie playlisty.

Zdecyduj się na niezawodny i funkcjonalny system Fibaro. Do posiadanego zestawu urządzeń w każdej chwili możesz dokupić nowe podzespoły, aby rozszerzyć zakres działania instalacji. W ten sposób inteligentny dom będzie doskonale dopasowany do Twoich potrzeb, a jeżeli zmienią się one z biegiem czasu - bez problemu dopasujesz kompatybilne moduły z naszej oferty. Stopniowe rozbudowywanie systemu to niezwykle praktyczne rozwiązanie, które jest przyjazne dla początkującego użytkownika i nie obciąża portfela.

Wysokiej jakości komponenty wchodzące w skład systemu inteligentnego domu FIBARO to doskonały zakup, który okaże się inwestycją na wiele lat. Energooszczędne, niezawodne i proste w eksploatacji urządzenia zapewnią Ci skuteczną ochronę przed nieszczęśliwymi zdarzeniami na długi czas. Skorzystaj z możliwości oferowanych przez tę sprawdzoną i godną zaufania markę - zapoznaj się z ofertą FIBARO w asortymencie sieci sklepów Castorama.

W naszym sklepie znajdziesz zarówno pojedyncze urządzenia, jak i zestawy. Wybrane pakiety występują także w wersji zawierającej akcesoria montażowe. Dzięki temu wybierzesz dokładnie taki komplet, jaki odpowiada Twoim oczekiwaniom. Zaplanuj inteligentną instalację w swoim domu i zajrzyj do naszej oferty, aby zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne do jej wykonania elementy.

Zakupy w sklepie Castorama to czysta przyjemność! Uzupełnij koszyk wybranymi produktami FIBARO i zdecyduj się na dogodną formę dostawy lub odbierz swoje zamówienie w stacjonarnym sklepie, który znajduje się w Twojej okolicy. Prosty montaż oraz intuicyjna obsługa sprawią, że szybko wraz z bliskimi będziesz cieszyć się bezpiecznym i komfortowym domem z inteligentnym systemem FIBARO!