Produkty

Jak niskim kosztem urządzić studenckie mieszkanie?

Jak niskim kosztem urządzić studenckie mieszkanie?

Studia to bez wątpienia wielkie wyzwanie, szczególnie dla osób, które muszą wyjechać z rodzinnego miasta i wykazywać się samodzielnością w każdym aspekcie życia. Powszechnie wiadomo, że jedną z największych zmor studenta jest nieco okrojony budżet. Planując urządzenie mieszkania, niekoniecznie musimy się nim jednak tak mocno martwić. Oto kilka skutecznych recept.

Na nieszczęście czasami bywa tak, że właściciel mieszkania nie wyposaża nas we wszelkie niezbędne do funkcjonowania w nim elementy, ale na szczęście są na to stosunkowo mało kosztowne sposoby.

Szafka

Często znajdujemy się w takiej sytuacji, że w mieszkaniu, nie mamy nawet szafki na ubrania. Jedyna szafa wnękowa w pokoju przejściowym, o ile rzecz jasna taka się tam znajduje, nie wystarcza do zaspokojenia potrzeb kilku osób. Idealnym rozwiązaniem jest wówczas szafa tekstylna. Jej cena jest bowiem nieporównywalnie mniejsza od cen klasycznych mebli, przy tym jest niezwykle funkcjonalna. Mimo materiałowego wykończenia jest stosunkowo trwała i pojemna, a, co bardzo ważne, w przypadku częstych zmian stancji, łatwo ją zarówno złożyć, jak i zdemontować i przetransportować.

poppit

Łóżko albo i nie

Największym kłopotem przy kompletnym braku wyposażenia wydaje się być jednak miejsce do spania. Niekoniecznie musimy jednak posiadać łóżko i niekoniecznie musimy się tego wstydzić. Rozwiązaniem może być zastosowanie samego materaca, położonego na gołej podłodze lub na podkładzie chociażby z koca. Warunkiem w takiej sytuacji powinny być stosunkowo ciepłe stropy. Jeśli mieszkanie znajduje się na wyższym piętrze w nowszym budownictwie, taki warunek mamy zagwarantowany.

Ściany

Mając mały budżet, możemy się też pokusić o zaaranżowanie ścian. Tutaj wykorzystać możemy chociażby bardzo modne w ostatnim czasie naklejki popularnych postaci z filmów animowanych. Naklejenie jej na ścianę jest zgodnie z motywem dziecinnie proste – wystarczą nam szkolne nożyczki, trochę wody w spreju i przedmiot, który pozwoli nam wyrównać naklejkę – świetnie sprawdzić może się chociażby linijka. Naklejki z animowanymi postaciami potrafią wywołać na ścianie efekt trójwymiarowego obrazu, dzięki czemu wnętrze pomieszczenia staje się w jednej chwili znacznie atrakcyjniejsze. Jedną z alternatyw może być też powieszenie dużego plakatu. Plakat przedstawiający szeroki pejzaż jest w stanie optycznie powiększyć małe pokoje, z jakimi zazwyczaj mamy do czynienia. 

Tapeta flizelinowa GoodHome Marvel Heima multikolor

Wspólne dobro 

Problemem, który równie łatwo da się rozwiązać jest urządzenie pomieszczeń, które są użytkowane przez wszystkich mieszkańców. Świetnym i rzecz jasna tanim rozwiązaniem, jeśli chodzi o udekorowanie przedpokoju oraz łazienki, jest zastosowanie dywaników z tworzyw sztucznych, np. dywaników akrylowych, które do złudzenia przypominają te z naturalnego tworzywa, a w dodatku niosą ze sobą wiele korzyści – są antyalergiczne i przyjemne w dotyku. Kiedy mamy do czynienia z zimną podłogą, np. w starszej kamienicy, bądź potrzebujemy zamaskować dość niekorzystnie prezentujące się panele, możemy wówczas wykorzystać duże dywany akrylowe o tych samych właściwościach.

Siła internetu

W ostatnim czasie internet jest bogactwem nie tylko różnego rodzaju informacji, ale także ogłoszeń lokalnych, które wydają się być prawdziwym zbawienie dla studentów ze skromnym budżetem. Na portalach tego typu można się urządzić za przysłowiowe „grosze” bądź też zupełnie za darmo, ponieważ i z takimi okazjami mamy do czynienia. Oczywiście większość asortymentu to rzeczy używane, nie oznacza to jednak , że nie nadają się do dalszego użytku.

system poppit

Towar z drugiej ręki i za 5 złotych

Wszelkiego rodzaju dekoracji warto szukać też w sklepach typu „Wszystko po 5 zł”. Odrzucając  to, co kiczowate, czasami jesteśmy trafić na prawdziwie designerskie dodatki. Warto wertować też półki w „second handach”, ponieważ tam jesteśmy w stanie po niskiej cenie nabyć chociażby stylowe zasłony i pościel.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Plastikowe szafy – gdzie je wykorzystać

Plastikowe szafy – gdzie je wykorzystać
Wśród szerokiej gamy wyposażenia pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znajdziemy produkty w postaci szaf wykonanych z tworzywa sztucznego. W jakic...
Czytaj więcej

Jak urządzić mieszkanie

Jak urządzić mieszkanie
Kwestia aranżacji mieszkania towarzyszy każdemu nowemu posiadaczowi własnych czterech kątów. Jednym przysparza mniej, innym nieco więcej kłopotu. Aby ...
Czytaj więcej

Jak utrzymać świeżość w garderobie?

Jak utrzymać świeżość w garderobie?
Garderoba jest pomieszczeniem, w którym gromadzimy nie tylko ubrania noszone na co dzień, ale również te sezonowe oraz różnego rodzaju dodatki. Odpowi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
08.10.2015
Student do szczęścia wiele nie potrzebuje, zresztą przeważnie na stancji wielkich możliwości to nie ma. Liczy się funkcjonalność, dlatego jeśli miałbym coś kupować, brałbym porządny materac do spania, porządny fotel do biurka i porządną lampkę - to są 3 najważniejsze rzeczy dla studenta :)

Ocena i komentarz dla:

Jak niskim kosztem urządzić studenckie mieszkanie?