Produkty

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jeżeli po otwarciu szafy stwierdzamy, że pęka ona w szwach, a my i tak nie mamy się w co ubrać, to bardzo możliwe, że mamy problem z organizacją przestrzeni w swojej garderobie. Znalezienie miejsca w szafie nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać - wystarczy zastosować się do kilku wskazówek. Podpowiadamy, w jaki sposób uporządkować szafę i zyskać dodatkową przestrzeń.

porządkowanie w szafieZła organizacja przestrzeni w szafie niesie ze sobą daleko idące konsekwencje, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Z tego powodu warto poświęcić trochę czasu i uporządkować swoją szafę. Ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie i zapewni ubraniom dłuższą świeżość.

Zacznij od porządków

Pierwszym krokiem do powiększenia przestrzeni w szafie jest zrobienie wielkich porządków. Każdy z nas posiada rzeczy, które od kilku lat przekładane są tylko z miejsca na miejsce. Wszystkie ubrania, które są już za małe lub po prostu przestały nam się podobać, należy spakować i oddać na cele charytatywne. Zniszczone koszulki i prześcieradła świetnie sprawdzą się jako szmatki do sprzątania. Całą resztę ubrań powinniśmy posegregować – rzeczy najczęściej używane warto układać pod ręką, natomiast te sezonowe śmiało możemy odłożyć wysoko. Powinniśmy wyrobić w sobie nawyk regularnego robienia porządków w szafie i odkładania tam tylko poukładanych rzeczy.

Proste rozwiązania ułatwiające życie

Dobrze zorganizowana szafa to nie tylko porządek na półkach. Warto sięgać po rozwiązania, które pomogą nam wygospodarować więcej miejsca. Jednym z nich są worki próżniowe, dzięki którym możemy zaoszczędzić nawet do 75% miejsca. Można zapakować w nie między innymi zimowe ubrania – kurtki, swetry i spodnie narciarskie. Elementy garderoby zapakowane w ten sposób możemy powiesić na wieszakach lub schować w pojemnikach pod łóżkiem. Jeżeli w naszej szafie jest dużo miejsca na wieszaki, to dobrym rozwiązaniem jest zakup wieszaków wielofunkcyjnych, na których zmieści się więcej ubrań i dodatków. Ubrania nie lubią ścisku, dlatego nie powinno się ich wieszać zbyt ciasno – nie będą miały odpowiednio dużo powietrza i szybko staną się nieświeże. W miarę możliwości starajmy się jak najwięcej rzeczy trzymać na wieszakach. Dłużej zachowują one dobry wygląd i zawsze są gotowe do założenia. Warto zaprzyjaźnić się z żelazkiem – wyprasowane rzeczy zajmują mniej miejsca w szafie.

Pamiętaj o dodatkach!orgaznizacja miejsca w szafie

W organizacji naszej szafy równie istotne jest uporządkowanie różnego rodzaju dodatków: krawatów, apaszek, torebek, butów oraz bielizny. Zazwyczaj to właśnie odnalezienie drobnych przedmiotów sprawia nam najwięcej problemów. Porozrzucane po całej szafie dodatki potęgują wrażenie chaosu i niezorganizowania. Z tego właśnie względu warto postawić na kosze i plastikowe pojemniki, w których możemy je przechowywać. Półki i koszyki na buty można postawić na podłodze, podobnie jak pojemniki z bielizną. W szafie powinno znaleźć się także miejsce na wieszaki na krawaty i paski oraz uchwyt na żelazko. Dzięki temu każda, nawet najdrobniejsza rzecz, będziesz miała swoje stałe miejsce.

Data publikacji: 26.11.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wyposażenie garderoby – sposoby na przechowanie odzieży

Wyposażenie garderoby – sposoby na przechowanie odzieży
Sama szafa czy garderoba nie wystarczą, aby cała odzież, jaką posiadamy znalazła odpowiednie dla siebie miejsce. Niektóre elementy ubioru wymagają s...
Czytaj więcej

Worki próżniowe – dlaczego warto je stosować

Worki próżniowe – dlaczego warto je stosować
Worki próżniowe to bardzo funkcjonalne akcesoria, które możemy wykorzystać do przechowywania odzieży bądź żywności. Jakie mają zalety i dlaczego warto...
Czytaj więcej

Jak przechowywać letnie ubrania

Jak przechowywać letnie ubrania
Pojemność naszej szafy zwykle ogranicza się do kilku półek, szuflad oraz drążka, na którym wieszamy część ubrań. Niekiedy na bardzo małej powierzchni ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?