Produkty

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?

Jeżeli po otwarciu szafy stwierdzamy, że pęka ona w szwach, a my i tak nie mamy się w co ubrać, to bardzo możliwe, że mamy problem z organizacją przestrzeni w swojej garderobie. Znalezienie miejsca w szafie nie jest wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać - wystarczy zastosować się do kilku wskazówek. Podpowiadamy, w jaki sposób uporządkować szafę i zyskać dodatkową przestrzeń.

porządkowanie w szafieZła organizacja przestrzeni w szafie niesie ze sobą daleko idące konsekwencje, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Z tego powodu warto poświęcić trochę czasu i uporządkować swoją szafę. Ułatwi nam to codzienne funkcjonowanie i zapewni ubraniom dłuższą świeżość.

Zacznij od porządków

Pierwszym krokiem do powiększenia przestrzeni w szafie jest zrobienie wielkich porządków. Każdy z nas posiada rzeczy, które od kilku lat przekładane są tylko z miejsca na miejsce. Wszystkie ubrania, które są już za małe lub po prostu przestały nam się podobać, należy spakować i oddać na cele charytatywne. Zniszczone koszulki i prześcieradła świetnie sprawdzą się jako szmatki do sprzątania. Całą resztę ubrań powinniśmy posegregować – rzeczy najczęściej używane warto układać pod ręką, natomiast te sezonowe śmiało możemy odłożyć wysoko. Powinniśmy wyrobić w sobie nawyk regularnego robienia porządków w szafie i odkładania tam tylko poukładanych rzeczy.

Proste rozwiązania ułatwiające życie

Dobrze zorganizowana szafa to nie tylko porządek na półkach. Warto sięgać po rozwiązania, które pomogą nam wygospodarować więcej miejsca. Jednym z nich są worki próżniowe, dzięki którym możemy zaoszczędzić nawet do 75% miejsca. Można zapakować w nie między innymi zimowe ubrania – kurtki, swetry i spodnie narciarskie. Elementy garderoby zapakowane w ten sposób możemy powiesić na wieszakach lub schować w pojemnikach pod łóżkiem. Jeżeli w naszej szafie jest dużo miejsca na wieszaki, to dobrym rozwiązaniem jest zakup wieszaków wielofunkcyjnych, na których zmieści się więcej ubrań i dodatków. Ubrania nie lubią ścisku, dlatego nie powinno się ich wieszać zbyt ciasno – nie będą miały odpowiednio dużo powietrza i szybko staną się nieświeże. W miarę możliwości starajmy się jak najwięcej rzeczy trzymać na wieszakach. Dłużej zachowują one dobry wygląd i zawsze są gotowe do założenia. Warto zaprzyjaźnić się z żelazkiem – wyprasowane rzeczy zajmują mniej miejsca w szafie.

Pamiętaj o dodatkach!orgaznizacja miejsca w szafie

W organizacji naszej szafy równie istotne jest uporządkowanie różnego rodzaju dodatków: krawatów, apaszek, torebek, butów oraz bielizny. Zazwyczaj to właśnie odnalezienie drobnych przedmiotów sprawia nam najwięcej problemów. Porozrzucane po całej szafie dodatki potęgują wrażenie chaosu i niezorganizowania. Z tego właśnie względu warto postawić na kosze i plastikowe pojemniki, w których możemy je przechowywać. Półki i koszyki na buty można postawić na podłodze, podobnie jak pojemniki z bielizną. W szafie powinno znaleźć się także miejsce na wieszaki na krawaty i paski oraz uchwyt na żelazko. Dzięki temu każda, nawet najdrobniejsza rzecz, będziesz miała swoje stałe miejsce.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym

Urządzamy wygodny system przechowywania w domowym kąciku biurowym
Tam, gdzie chcemy pracować się i uczyć, musimy mieć wygodny system do przechowywania. Nie tylko tyczy się to podręcznych książek czy zeszytów, które w...
Czytaj więcej

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?

Jak urządzić pokój dzielony z inną osobą?
Czy to w przypadku pokoju dla dzieci, czy też stancji studenckiej, dzielone pomieszczenie powinno być w odpowiedni sposób urządzone. Każda z osób, któ...
Czytaj więcej

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze

Form Mixxit – regały, które modelują wnętrze
Kompozycja z dopasowanych do siebie regałów wypełnionych dekoracyjnymi pojemnikami to ciekawy i oryginalny sposób wyposażenia wnętrza w niezbędne miej...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
31.08.2016
Gdzie dostanę takie worki próżniowe?
05.01.2016
Ja mam w szafie taki kipisz, że już boję się do niej zaglądać...
Mam nadzieję, że jak wprowadzę kilka Waszych rad w życie, to zrobi się lepiej, bo oczywiście najgorsze jest to, że nie mam w czym chodzić!
26.11.2015
Oj muszę zmobilizować moją córę do przeczytania i w sobotę jedziemy po organizery. Faktycznie takie kosze i miękkie pólłki wiszące mogą zdać egzamin. A na razie przejrzę z nią to wszystko. Zajmie nam to pewnie 18 godzin :)

Ocena i komentarz dla:

Jak powiększyć przestrzeń w szafie?