Produkty

Jak skutecznie połączyć nowoczesność ze stylem retro?

Jak skutecznie połączyć nowoczesność ze stylem retro?

Z pozoru może się wydawać, że nowoczesna aranżacja mieszkania wyklucza zupełnie styl retro. Nic bardziej mylnego – połączenie tych dwóch stylów jest możliwe, a co więcej, tworzy bardzo ciekawy efekt. Wystarczy odrobina kreatywności, a nasze wnętrze zyska zupełnie nowy charakter.

nowoczesne wnętrzeNowoczesne wnętrza nie przypadają wszystkim do gustu. Są raczej chłodne, nie przypominają zupełnie domów, w których się wychowywaliśmy. Jeżeli marzy nam się proste i eleganckie wnętrze, a jednak nie chcemy zupełnie odcinać się od przeszłości, to rozwiązaniem jest odważne połączenie stylów.

Nowoczesne rozwiązania z odrobiną przeszłości

Styl retro kojarzy nam się przede wszystkim z przeszłością. Wnętrza w takim stylu są eleganckie i pełne przepychu, czasem nawet przytłaczające. Retro to jednak nie tylko masywne meble, ale także zjawiskowe dodatki i detale. Rozpraszają one chłód nowoczesnych rozwiązań, nadając wnętrzu domowego ciepła. Łącząc w jednym pomieszczeniu retro z nowoczesnością powinniśmy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim wyważeniu proporcji. Łatwo bowiem przesadzić, a nasze mieszkanie może stać się nawet nieco kiczowate.

Elementy retro w kuchni i salonieretro

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się otwartością i przestrzenią. W mniejszych mieszkaniach możemy osiągnąć taki efekt poprzez połączenie kuchni z salonem. W taki sposób będzie nam również łatwiej wyeksponować elementy retro. Nowoczesne meble kuchenne będą doskonale współgrać ze stylowym, drewnianym stołem, a odnowiony kredens z targu staroci nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Istotne jest połączenie kolorów – możemy mieszać ze sobą odważne rozwiązania lub trzymać się jednej palety barw. W aranżacjach mniej ekscentrycznych i kontrastowych, w subtelny i delikatny sposób przenikają się nowoczesność z klasyką i finezja z prostotą. Wnętrze może odmienić także sama podłoga. Popularne panele możemy zastąpić masywnymi deskami – sprawdzą się one zarówno w salonie, jak w kuchni i łazience.

Inspirujące dodatki

Dodatki, czyli element aranżacji o którym często zapominamy, mogą nadać wnętrzu zupełnie innego wyglądu. Pamiątki po dziadkach czy wyszperane na pchlim targu drobiazgi to elementy, których nie warto chować do szafy. W naszym mieszkaniu najważniejszy jest komfort domowników – jeżeli lubimy się otaczać rożnego rodzaju dodatkami, które przypominają nam podróże czy ważne momenty, to nie powinniśmy z nich rezygnować. W kolekcjonowaniu i składowaniu rzeczy należy jednak zachować umiar, aby uniknąć wrażenia chaosu i nieporządku.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Salon w stylu eklektycznym – jak dobrać kolor farby do salonu?

Salon w stylu eklektycznym – jak dobrać kolor farby do salonu?
Styl eklektyczny w salonie to ciekawe wyzwanie dla każdego amatora oryginalnych i nietuzinkowych wnętrz. Pozwala na liczne modyfikacje i łączenie wiel...
Czytaj więcej

Więcej światła! - TOP 4 lampy do oświetlenia domu

Więcej światła! - TOP 4 lampy do oświetlenia domu
Oświetlenie to ważny element każdego domu. To dzięki niemu możesz bez przeszkód funkcjonować nawet wtedy, gdy za oknem panuje mrok. Jakie lampy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
16.05.2016
Ja łączę bez problemu! Wbrew pozorom te dwa style mają ze sobą wiele wspólnego, bo to, co teraz jest nowoczesne, kiedyś już było i jest niby retro :D
29.10.2015
Ja mam super miszmasz - uwielbiam retro, ale też minimalizm - da się pogodzić. jakby było wszystko na jedną modłę to nuda, musi być taki lekki niby chaos. dodatki retro, reszta w miarę nowocześnie i git.

Ocena i komentarz dla:

Jak skutecznie połączyć nowoczesność ze stylem retro?