Produkty

Jak udekorować ogród na święta?

Jak udekorować ogród na święta?

Nim się spostrzeżemy, świąteczna atmosfera na dobre zagości w sklepach, na ulicach i w naszych domach. Warto zatem przemyśleć, jak na tę okazję udekorować ogród. Jest na to kilka sposobów, a my radzimy, które z nich wybrać.

Przejdź do następnych akapitów:

Oto najpopularniejsze bożonarodzeniowe dekoracje, które wykorzystać możemy do ozdobienia naszego ogrodu i zewnętrznych części budynku.

Oświetlenie

Barwnie oświetlone świątecznymi lampkami domy – dachy, elewacje i okna – to zwyczaj, który trafił do nas ze Stanów Zjednoczonych. Również w naszym kraju zdarzają się posesje, które pod tym względem mogłyby konkurować wystrojem z amerykańskimi domami i ogrodami, jednak większość z nas poprzestaje na oświetleniu drzewek lub krzewów Bez względu na to, na jaką skalę zdecydujemy się przyozdobić naszą posesję w lampki, należy pamiętać o kilku aspektach. Przede wszystkim światełka, które chcemy wykorzystać na zewnątrz, muszą być przeznaczone do takiego zastosowania i spełniać odpowiednie warunki. Powinny być odporne na działanie zimowych czynników atmosferycznych i posiadać stopień ochrony minimum IP 44. Decydujmy się ponadto na te lamki, które posiadają gumowe oprawy i są niepalne.

Spośród produktów tego typu przeznaczonych do tworzenia świątecznych dekoracji na zewnątrz, warto wziąć pod uwagę węże świetlne, łańcuchy, nitki czy kurtyny świetlne. Na rynku znajdziemy także gotowe już, świecące ozdoby. Pamiętajmy jednak, by nie przeciążyć naszej instalacji elektrycznej poprzez zbyt wiele elementów oświetlenia. Weźmy również pod uwagę, że dekoracje tego typu z pewnością podwyższą najbliższe rachunki za prąd.

Lampki zewnętrzne 120 LED multikolor

Drzewko bożonarodzeniowe

Jeżeli w naszym ogrodzie rosną drzewa, możemy przyozdobić choć jedno z nich jak tradycyjną, świąteczną choinkę. Oczywiście najlepiej sprawdzą się rosnące w ogrodzie iglaki, ale w praktyce ozdobić możemy każde drzewo. Poza oświetleniem możemy wykorzystać tradycyjne bombki i ozdoby z tworzyw sztucznych. Unikajmy tych papierowych, które na skutek warunków atmosferycznych szybko się zniszczą i wpłyną na niekorzystny widok naszej dekoracji.

Sztuczne ozdoby

Korzystając z gotowych ozdób, możemy uczynić z naszego ogrodu scenę, na której występować będą świąteczni bohaterowie wraz ze swoimi atrybutami. W tym celu przyda się postać świętego Mikołaja, sanie, renifery, worek z prezentami czy figurki zwierząt i bałwanów. Odpowiednio ulokowane na planie ogrodu będą stwarzały ciekawy widok, który z pewnością nie umknie uwadze przechodniów i dzieci. Jeśli do tego przyozdobimy ogrodowe drzewko, a na oknie lub balkonie umieścimy świecącą gwiazdę betlejemską, w efekcie otrzymamy iście bajkową scenerię.

Dekoracje elewacji

Nie zapominajmy również o ozdobieniu elewacji i innych zewnętrznych części budynku. Na świąteczny czas możemy urozmaicić je odpowiednim oświetleniem, ale także łańcuchami, girlandami, uformowanym ze świecących węży postaciami reniferów i gwiazd betlejemskich. Okna, werandy i balkonowe balustrady stanowią świetną przestrzeń do zamocowania stosownych ozdób. Nie zapominajmy również o tradycyjnym bożonarodzeniowym wieńcu, który zawiesimy na drzwiach wejściowych prowadzących do naszego domostwa. Kupimy go gotowego w sklepach, ale możemy również wykonać samodzielnie, np. ze świerkowych gałązek.

lampki zewnętrzne 120 LED siatka multikolor

Data publikacji: 16.12.2014
Powiązane artykuły

Montaż blachodachówki – jak zamontować blachodachówkę krok po kroku

Montaż blachodachówki – jak zamontować blachodachówkę krok po kroku
Jak powinien prawidłowo wyglądać montaż blachodachówki w arkuszach? W czasie układania połaci, arkusze blachodachówki można bardzo łatwo...
Czytaj więcej

Co to jest średnica DN – czyli jak czytać wymiary rur?

Co to jest średnica DN – czyli jak czytać wymiary rur?
Nie wiesz, jak czytać wymiary rur? System nie jest skomplikowany. Trzeba jednak znać podstawowe zasady. Średnica DN, czyli średnica nominalna, to umow...
Czytaj więcej

Rodzaje blachodachówki – zastosowanie, charakterystyka i cena

Rodzaje blachodachówki – zastosowanie, charakterystyka i cena
Blachodachówka to wytrzymały, estetyczny i lekki rodzaj pokrycia dachowego. To polecany wybór dla osób poszukujących trwałego ora...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak udekorować ogród na święta?