Produkty

Jak urządzić hol na poddaszu?

Jak urządzić hol na poddaszu?

Jeśli posiadamy dość obszerną przestrzeń na poddaszu to dwa razy zastanówmy się, zanim przerobimy ją na garderobę lub toaletę. Przestronny hol, zaaranżowany na salę zabaw dla dzieci czy gabinet, może sprzyjać rodzinnej integracji oraz stanowić miejsce, w którym wygodnie popracujemy. A jak jeszcze można urządzić hol na poddaszu?

regał z książkamiPrzestrzeń znajdująca się na drugiej kondygnacji domu – tzw. poddasze, nie jest głównym elementem aranżacji naszego domu. Nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do tego, jaka funkcję będzie pełniła w naszym rodzinnym domu, a szkoda. Przestronny hol, o sporej powierzchni, może być zaadaptowany na:

Salon wypoczynkowy

Wystarczy postawić w holu kanapę, na ścianie zamocować telewizor, by przeobrazić pustą przestrzeń w miejsce, gdzie będziemy mogli oglądać ulubione seriale. Atutem tego miejsca jest częściowo występujące zacienienie. Promienie słoneczne nie będą odbijały się od ekranu telewizora. Na poddaszu panuje także spokój. Jest ono bowiem przeważnie oddalone w dużej odległości od kuchni czy jadalni. Ulubione filmy obejrzymy zatem w spokoju. Takie wydzielone pomieszczenie ma wiele zalet. Będzie sprzyjało rodzinnej integracji.

Salę zabaw dla dzieci

Świat dziecięcych zabawek potrafi być niezwykły, ale przede wszystkim trudny do okiełznania. Szczególnie, jeśli z pokoju dziecka przenosi się także do salonu oraz innych pomieszczeń domowych. Aby zapanować nad ogromną liczbą zabawek, warto przenieść je na poddasze. Hol, pełniący funkcję dziecięcej bawialni, zapewni nam porządek na innych kondygnacjach domu.

A dziecko? Zyska spokojne, wyciszone miejsce do intensywnej zabawy. Na poddaszu będzie mogło stworzyć swój oryginalny świat.

regał From MixxitBiuro

Elastyczne formy zatrudnienia sprzyjają pracy w domu. Łatwiej jest nam się jednak skupić wówczas, gdy w domowej strefie, mamy wytyczone jedno, oddzielne pomieszczenie gabinetowe. O ile w dolnych kondygnacjach domu trudno byłoby wyodrębnić takie wnętrze, o tyle hol na poddaszu nadaje się do tego idealnie. Ze względu na dostępną przestrzeń możemy tutaj umieścić regał z książkami, biurko oraz akcesoria komputerowe. W takim gabinecie warto zadbać o instalację okien połaciowych, aby źródło światła zewnętrznego było jak największe.

Salę do ćwiczeń

Hol na poddaszu to bardzo dobre miejsce do realizacji oraz rozwoju swojego hobby. Można tutaj urządzić w pełni wyposażoną salę do ćwiczeń, ale również salon gier czy studio fotograficzne.

Oddzielając strefę do relaksu od strefy do życia, zapewnimy sobie pełen komfort, łatwiej i chętnie będziemy tu wypoczywać.

Hol na poddaszu to przede wszystkim takie pomieszczenie, w którego aranżacji możemy sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa. Jest bowiem wydzielone od reprezentacyjnej części domu, a goście mają do niego mniejszy dostęp. Dzięki temu hol taki warto zarezerwować na urządzenie w taki sposób, aby czas spędzany w jego obrębie był naprawdę przyjemny.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Spiżarnia - sposoby przechowywania żywności. Akcesoria, które uporządkują Twoją przestrzeń

Spiżarnia - sposoby przechowywania żywności. Akcesoria, które uporządkują Twoją przestrzeń
Coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowaniu spiżarni w swoim domu. Jest to miejsce, które może bardzo łatwo uporządkować Twoją kuchn...
Czytaj więcej

Regały w stylu skandynawskim – co je wyróżnia?

Regały w stylu skandynawskim – co je wyróżnia?
Moda na urządzanie wnętrz skandynawskich nieco ucichła, ale popularność regałów w stylu skandynawskim nie maleje. Jakimi cechami odznaczają się...
Czytaj więcej

Samodzielna budowa regału – jakie mamy możliwości?

Samodzielna budowa regału – jakie mamy możliwości?
Regały to funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz o różnym przeznaczeniu. Znajdują zastosowanie w pokojach, ale także spiżarniach, garażach, piwnicac...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
25.07.2016
Założyłam firmę kosmetyczną i przerabiałam dom, dlatego poddasze, które zostało przeznaczone na lokal musiało być przerobione i więc urządziliśmy tam hol - recepcję. jest kanapa i fotel, stolik i biurko.

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić hol na poddaszu?