Produkty

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

Funkcjonalna łazienka oznacza dużą wygodę – ułatwia szybkie wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, a także jest łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli jednak z jednej łazienki korzystają dwie osoby, trudniej wtedy o zadowolenie. Podpowiadamy więc, jak urządzić łazienkę dla dwojga, by była w pełni funkcjonalna.

dwie umywalki w łazience dla dwojgaWykończenie

To, ile osób korzysta z łazienki, nie będzie miało wpływu na sposób wykończenia powierzchni ścian czy podłóg. Najlepiej, jak w każdym innym przypadku, sprawdzą się tutaj kafle. Na ścianach może też pojawić się szkło lub specjalna farba, a na podłodze drewno egzotyczne. Mamy tutaj dużą swobodę, pamiętajmy jednak, by korzystać z materiałów odpornych na podwyższoną temperaturę oraz zwiększoną wilgotność.

Wanna, prysznic?

Dwie osoby to często dwa rożne gusta – szczególnie jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie: wanna czy prysznic? Odpowiednio duża łazienka i wystarczający budżet umożliwiają nam zamontowanie obu sprzętów. Jeśli dodatkowo kabina prysznica będzie nieprzezroczysta a wannę wyposażymy w zasłonę prysznicową, z łazienki będą mogły korzystać dwie osoby jednocześnie, czując się w pełni komfortowo. Gdy nie możemy pozwolić sobie na luksus posiadania obu elementów wyposażenia, zdecydujmy się na wannę. Dzięki wspomnianej zasłonie prysznicowej spełni ona potrzeby zarówno zwolenników szybkich pryszniców, jak i długich, relaksujących kąpieli.

Lustro i umywalka

Aby obie osoby mogły w tym samym czasie bez przeszkód wykonywać poranną toaletę, warto zdecydować się na podwójną umywalkę z dwoma kranami. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy rano czas, bo większy zlew łazienkowy z pewnością przyda się także podczas wielu domowych czynności. Zamiast jednej większej, możemy zamontować również dwie mniejsze umywalki. Niezbędne będzie także lustro, w którym obie osoby będą mogły komfortowo się przeglądać, stojąc obok siebie. Wystarczy tutaj płaska lustrzana tafla pozbawiona ramy – w ten sposób łazienka będzie funkcjonalna i nowoczesna. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu lustra, które będzie niezbędne, by komfortowo i sprawnie przygotować się do wyjścia z domu.

Dla pełnego komfortu łazienka dla dwojga może zostać wyposażona – poza sedesem – także w pisuar.kabina prysznicowa z wanną

Umeblowanie

Aby każdy z domowników miał w łazience swój własny kącik, niezbędne będą odpowiednie meble. Z pewnością przyda się półka umieszczona pod lustrem na całej jego długości. Jeśli pozwala na to miejsce w łazience, po obu jego stronach warto umieścić wysokie regały łazienkowe lub szafki – pomieszczenie zostanie symetrycznie urządzone, a każda z osób będzie miała wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszelkie niezbędne jej akcesoria łazienkowe.

Pamiętajmy także o niezbędnych w łazience haczykach czy wieszakach, na których umieścimy np. ręczniki – powinny się one znaleźć po obu stronach podwójnej umywalki.

W taki sposób warto urządzić szczególnie łazienkę połączoną z sypialnią, co zdecydowanie ułatwi parze codzienne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i dbanie o higienę.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza

Jak odnowić łazienkę? Pomysły na odświeżenie wnętrza
Łazienka to jedyne pomieszczenie w domu, które trzeba urządzić tak, by było jednocześnie funkcjonalne i sprzyjało relaksowi. W łazience nie tyl...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?
Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będz...
Czytaj więcej

Wielkie możliwości w małej łazience

Wielkie możliwości w małej łazience
Nawet małą łazienkę możemy urządzić tak, aby była jednocześnie wygodna, ładna i funkcjonalna. W takim pomieszczeniu najistotniejsze będzie to, po jaki...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
16.01.2017
haha, fajnie pomarzyć :D ale u mnie łazienka jest tak mała, że jak 2 osoby wejdą w jednym momencie, to istnieje ryzyko, że już nie wyjdą :D ale kiedyś.... kiedyś będę miała łazienkę jak z obrazka
18.10.2016
Urzekają mnie w filmach przestrzenne łazienki z dwoma umywalkami, gdzie pary myją rano razem zęby i się do siebie uśmiechają :)
31.03.2016
Heh, jak to jak - zarabiać dużo pieniędzy... :) a jak na przykład jest mała łazienka a 5 osób? Fakt, że jak już będę się wyprowadzać z chłopakiem, to chciałabym móc robić różne rzeczy z nim w tej łazience w jednym czasie. Ale i tak sobie radzimy!

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?