Produkty

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

Funkcjonalna łazienka oznacza dużą wygodę – ułatwia szybkie wykonywanie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, a także jest łatwa do utrzymania w czystości. Jeśli jednak z jednej łazienki korzystają dwie osoby, trudniej wtedy o zadowolenie. Podpowiadamy więc, jak urządzić łazienkę dla dwojga, by była w pełni funkcjonalna.

dwie umywalki w łazience dla dwojgaWykończenie

To, ile osób korzysta z łazienki, nie będzie miało wpływu na sposób wykończenia powierzchni ścian czy podłóg. Najlepiej, jak w każdym innym przypadku, sprawdzą się tutaj kafle. Na ścianach może też pojawić się szkło lub specjalna farba, a na podłodze drewno egzotyczne. Mamy tutaj dużą swobodę, pamiętajmy jednak, by korzystać z materiałów odpornych na podwyższoną temperaturę oraz zwiększoną wilgotność.

Wanna, prysznic?

Dwie osoby to często dwa rożne gusta – szczególnie jeśli chodzi o odpowiedź na pytanie: wanna czy prysznic? Odpowiednio duża łazienka i wystarczający budżet umożliwiają nam zamontowanie obu sprzętów. Jeśli dodatkowo kabina prysznica będzie nieprzezroczysta a wannę wyposażymy w zasłonę prysznicową, z łazienki będą mogły korzystać dwie osoby jednocześnie, czując się w pełni komfortowo. Gdy nie możemy pozwolić sobie na luksus posiadania obu elementów wyposażenia, zdecydujmy się na wannę. Dzięki wspomnianej zasłonie prysznicowej spełni ona potrzeby zarówno zwolenników szybkich pryszniców, jak i długich, relaksujących kąpieli.

Lustro i umywalka

Aby obie osoby mogły w tym samym czasie bez przeszkód wykonywać poranną toaletę, warto zdecydować się na podwójną umywalkę z dwoma kranami. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy rano czas, bo większy zlew łazienkowy z pewnością przyda się także podczas wielu domowych czynności. Zamiast jednej większej, możemy zamontować również dwie mniejsze umywalki. Niezbędne będzie także lustro, w którym obie osoby będą mogły komfortowo się przeglądać, stojąc obok siebie. Wystarczy tutaj płaska lustrzana tafla pozbawiona ramy – w ten sposób łazienka będzie funkcjonalna i nowoczesna. Nie zapomnijmy o odpowiednim oświetleniu lustra, które będzie niezbędne, by komfortowo i sprawnie przygotować się do wyjścia z domu.

Dla pełnego komfortu łazienka dla dwojga może zostać wyposażona – poza sedesem – także w pisuar.kabina prysznicowa z wanną

Umeblowanie

Aby każdy z domowników miał w łazience swój własny kącik, niezbędne będą odpowiednie meble. Z pewnością przyda się półka umieszczona pod lustrem na całej jego długości. Jeśli pozwala na to miejsce w łazience, po obu jego stronach warto umieścić wysokie regały łazienkowe lub szafki – pomieszczenie zostanie symetrycznie urządzone, a każda z osób będzie miała wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić wszelkie niezbędne jej akcesoria łazienkowe.

Pamiętajmy także o niezbędnych w łazience haczykach czy wieszakach, na których umieścimy np. ręczniki – powinny się one znaleźć po obu stronach podwójnej umywalki.

W taki sposób warto urządzić szczególnie łazienkę połączoną z sypialnią, co zdecydowanie ułatwi parze codzienne wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i dbanie o higienę.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jaką umywalkę wybrać – Castorama radzi!

Jaką umywalkę wybrać – Castorama radzi!
Musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Obecnie umywalka pełni dużą rolę w aranżacji łazienki czy toalety. Ponadto do wyboru mamy bardz...
Czytaj więcej

Umywalki nablatowe i wpuszczane w blat – wady i zalety

Umywalki nablatowe i wpuszczane w blat – wady i zalety
Dwa nowoczesne rodzaje umywalek – nablatowe i wpuszczane mogą nam sprawić nie byle jaki problem podczas urządzania łazienki. Która będzie...
Czytaj więcej

Jak wybrać umywalkę?

Jak wybrać umywalkę?
Wśród niezbędnych elementów wyposażenia łazienki znajdują się umywalki. Urządzenia umożliwiają wygodne wykonywanie wielu codziennych czynności, a poza...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
16.01.2017
haha, fajnie pomarzyć :D ale u mnie łazienka jest tak mała, że jak 2 osoby wejdą w jednym momencie, to istnieje ryzyko, że już nie wyjdą :D ale kiedyś.... kiedyś będę miała łazienkę jak z obrazka
18.10.2016
Urzekają mnie w filmach przestrzenne łazienki z dwoma umywalkami, gdzie pary myją rano razem zęby i się do siebie uśmiechają :)
31.03.2016
Heh, jak to jak - zarabiać dużo pieniędzy... :) a jak na przykład jest mała łazienka a 5 osób? Fakt, że jak już będę się wyprowadzać z chłopakiem, to chciałabym móc robić różne rzeczy z nim w tej łazience w jednym czasie. Ale i tak sobie radzimy!

Ocena i komentarz dla:

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?