Produkty

Jak wizualnie ocieplić wnętrze?

Jak wizualnie ocieplić wnętrze?

Przy aranżacji wnętrz możemy skorzystać z wielu proponowanych w tym zakresie rozwiązań. Styl skandynawski, styl angielski a może styl glamour? Propozycji jest naprawdę mnóstwo. Czasami jednak najpiękniejsze wnętrze to pomieszczenie ciepłe i przytulne. O tym jak osiągnąć ten cel w kilku prostych krokach przeczytamy poniżej.

przytulne wnętrzeUbierzmy wnętrze w ciepłe barwy

Ciepłe i przytulne wnętrze to przede wszystkim zestawienie barw ciepłych. Pierwsze skrzypce grają tu czerwień, pomarańcz, brąz oraz barwa żółta. Zastosujmy je zarówno na podłodze, jak i na ścianie, na obiciach mebli oraz w postaci dodatków aranżacyjnych. Powyższe kolory świetnie się ze sobą komponują i swoją obecnością rozpogodzą każde wnętrze.

W kwestii kolorów to jednak nie wszystko. W obecności ciepłych barw nie powinny się pojawić barwy zimne. Tym samym należy się pozbyć akcentów w kolorze niebieskim, srebrnym i białym.

Przytulny pokój to miękkie i puszyste dodatki

Doskonałym zabiegiem ocieplającym wnętrze jest wypełnienie go miękkimi materiałami. Zainwestujmy zatem w takie tkaniny jak len, plusz oraz bawełna. Niech będą częścią zasłon,  narzut, koców i dywanu. Sprawdzą się tu również miękkie poduszki, których im więcej, tym lepiej.

Naturalnie, że drewno

W przytulnym wnętrzu nie ma  miejsca na elegancję w postaci szkła i metalu. A jeśli już, to w bardzo okrojonej postaci. By wizualnie ocieplić wnętrze, postawmy głównie na drewno. Drewno na podłodze, drewniane oprawy okien, drewniane ramy na zdjęcia i drewniane elementy dekoracyjne. Takie pomieszczenia wprost kochają ten materiał!kolorowe wnętrze castorama

Świet(l)nie rozwiązanie

Kolejnym krokiem, dzięki któremu wnętrze stanie się przytulne, jest wypełnienie go dużą  ilością światła. Zarówno tego naturalnego, jak i pochodzącego z lampek halogenowych i świeczników. Dobrze, by punkty świetlne znalazły się w różnych miejscach pokoju. Sprawi to, że z każdej strony będzie dochodziło nas przyjemne ciepło.

Wypełnijmy swoje wnętrze

By wnętrze nie wydawało się zimne, nie powinno być puste. Unikajmy sytuacji, w której na ścianach nie ma obrazów, na półkach nie stoją kwiaty, a na środku pokoju nie ma... nic. W związku z tym nie bójmy się urozmaiceń. Miejmy jednak na uwadze, by wnętrze nie przerodziło się w zbiorowisko wszystkiego, co znajdziemy w domu.

Otulmy się zapachem

Ostatnia rada przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom delikatnych zapachów. By ocieplić wnętrze, warto bowiem zainwestować w kadzidełka i świece zapachowe.  Rozwiązanie w tej postaci będzie doskonałym dopełnieniem całości. Bo czy jest coś przyjemniejszego, niż jednoczesne zawinięcie się w miękki koc i przyjemny zapach?

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi – o czym należy pamiętać?

Zabezpieczenie schodów przed dziećmi – o czym należy pamiętać?
Mieszkasz w domu jednorodzinnym, a Twój maluch właśnie zaczął raczkować? Uważaj! Czeka na niego mnóstwo zagrożeń. W pierwszej kolejności...
Czytaj więcej

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój

Proste triki, które pozwolą Ci stworzyć przytulny pokój
Nie potrzebujesz generalnego remontu, aby wprowadzić do wnętrza odrobinę przytulności. Sprawdź, jak za pomocą kilku prostych trików odmienisz s...
Czytaj więcej

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach
Modny trend? Pastele! Odcienie pastelowe pozwalają wprowadzić do wnętrz przyjemny i świeży nastrój, szczególnie wiosną. Świetnie pasują ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak wizualnie ocieplić wnętrze?