Produkty

Jak wykonać stół do piłkarzyków?

Jak wykonać stół do piłkarzyków?

Kupno gotowego stołu do piłkarzyków wiążę się z dość sporym wydatkiem. Na szczęście tego typu rozrywkę możemy zapewnić sobie, tworząc stół we własnym zakresie i nie ponosząc wysokich kosztów. Dzięki temu zyskujemy ogromną satysfakcję z wykonanej pracy i frajdę z korzystania ze stołu, który sami wykonaliśmy. A jak to zrobić? Oto cenne wskazówki.

Niezbędne wyposażenie

- płyty meblowe,
- kantówki,
- folia samoprzylepna,
- taśma klejąca,
- taśma izolacyjna,
- opaski metalowe,
- wkręty do drewna,
- złączki do węża ogrodowego,
- siatka,
- piankowa izolacja do rurek,
- rurki metalowe,
- listwy wykończeniowe,
- ołówek,
- kątownik,
- wyrzynarka do drewna,
- szlifierka,
- nożyk ,
- klucz do złączek,
- wkrętarka.

PiłkarzykiWykonanie krok po kroku

Krok 1. Pracę rozpoczynamy od wyznaczenia oraz wycięcia na frontowych płytach meblowych miejsc na bramki. Następnie w płytach, które będą stanowiły ściany boczne stołu, wyznaczamy i wywiercamy otwory, w których zostaną umieszczane rurki.

Krok 2. Aby umieścić w otworach rurki, uprzednio należy wkręcić w nie złączki do węża ogrodowego. W tym celu naklejamy taśmę izolacyjną na całej długości wykonanych otworów, w wyznaczonych punktach nacinając taśmę na krzyż. Następnie nakręcamy na nie złączki.

Krok 3. Kolejnym krokiem jest naklejenie zielonej taśmy samoprzylepnej na blat, który będzie imitacją boiska piłkarskiego. Po wykonaniu tej czynności możemy Płyta meblowaprzystąpić do skręcenia ze sobą wszystkich płyt meblowych przy użyciu wkrętów do drewna. W bramkach mocujemy zaś siatki przy pomocy taśmy izolacyjnej.

Krok 4. Następnie wymierzamy odpowiednie odcinki na kantówkach, z których wykonamy piłkarzyki. Wycinamy je i szlifujemy do pełnej gładkości, wykonując w nich otwory na rurki przy użyciu wiertła łopatkowego. Klocki dzielimy na dwie drużyny, obklejając je dwiema różnokolorowymi taśmami.

Krok 5. Gotowe piłkarzyki nasuwamy na rurki i zabezpieczamy taśmą izolacyjną. Na końcówkach rurek po zewnętrznej stronie nakładamy zaś opaski zabezpieczające oraz piankowe izolacje, które będą pełniły rolę rączek.

Krok 6. Ostatnim etapem prac jest wykończenie obudowy przy użyciu listew maskujących i taśmy. Do gry możemy wykorzystać chociażby piłeczkę do tenisa stołowego.

Wszelkie szczegóły oraz niezbędne wymiary dostępne są pod tym adresem.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Płyta drewnopodobna - TOP 4, które możesz zastosować przy budowie swojego domu

Płyta drewnopodobna - TOP 4, które możesz zastosować przy budowie swojego domu
Popularne w branży budowlanej i wykończeniowej płyty drewnopodobne różnią się od siebie właściwościami, zastosowaniem i ceną. Którą płyt...
Czytaj więcej

Jaka płyta OSB na sufit będzie najlepsza?

Jaka płyta OSB na sufit będzie najlepsza?
Płyty OSB to bardzo trwały i wygodny materiał, który posłuży Ci w remoncie domu lub mieszkania. Dzięki różnorodnemu zastosowaniu i łatwo...
Czytaj więcej

Ściany z płyt MFP – zasady montażu

Ściany z płyt MFP – zasady montażu
Właściwości płyt MFP sprawiają, że stanowią one doskonały budulec poszyć ścian, podłóg, a nawet dachów. Poniżej przedstawiamy receptę na skuteczny mon...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
18.12.2015
Kurczę! Pędzę do sklepu i robię! akurat szukałem pomysłów na prezent dla moich chłopców, no a takim czymś będą najbardziej zachwyceni. może nawet wykorzystam ich do pomocy, nie mówiąc co to?

Ocena i komentarz dla:

Jak wykonać stół do piłkarzyków?