Produkty

Jak wykorzystać w domu tafle szkła hartowanego?

Jak wykorzystać w domu tafle szkła hartowanego?

Szkło hartowane to bardzo ciekawy i efektowny materiał do wykorzystania przy wykańczaniu naszego wymarzonego domu. Szklane balustrady, blaty czy chociażby ściany mogą być równie trwałe jak te z tradycyjnych materiałów.

szkło hartowaneJednym z najbardziej popularnych ostatnio trendów przy wykańczaniu domów i mieszkań jest wykorzystanie szkła hartowanego. Zastosowanie tego materiału nie tylko daje niesamowity efekt, ale jest przy okazji równie trwałe, jak tradycyjne materiały. Przyjrzyjmy się temu rozwiązaniu nieco dokładniej.

Szkło hartowane - a co to takiego?

Szkło hartowane cechuje się zwiększoną wytrzymałością mechaniczną i termiczną. Hartowanie szkła polega w praktyce na jego nagrzaniu do temperatury mięknięcia i natychmiastowym oziębieniu sprężonym powietrzem. Dzięki temu zabiegowi w powierzchniowej warstwie szkła powstają specyficzne naprężenia, które podwyższają jego późniejszą wytrzymałość. W przypadku tafli takiego szkła nawet jeśli dojdzie do jego rozbicia, rozpada się ona na drobne kawałki uniemożliwiając tym samym ewentualne skaleczenie czy zranienie.

Idealne dla domu

Dzięki swoim właściwościom szkło hartowane jest idealnym materiałem do wykończenia nowoczesnych mieszkań. Szklane ściany, balustrady czy chociażby blaty kiedyś były pobożnym marzeniem kreatywnych projektantów, dziś z kolei są codziennością. Gdzie i w jaki sposób szkło hartowane może dodać kolorytu naszemu mieszkaniu?

Szklane ściany

To ciekawe rozwiązanie, które z jednej strony pozwala wyizolować pewną powierzchnię, pozwalając z drugiej strony na pozostawienie jej w kontakcie z pozostałymi. Idealna koncepcja dla nowoczesnych biur czy punktów usługowych, ale także dla każdego domu mieszkalnego. Oprócz zalet czysto estetycznych, szklane ściany pozwalają na naświetlenie wyizolowanych powierzchni według własnego uznania – w tym celu wystarczy zamontować najprostsze rolety. Ściany ze szkła hartowanego często stosuje się także do wydzielenia łazienki, gdzie dekoracyjne ścianki oddzielają wannę od umywalek czy toalety. W powierzchni użytkowej szklaną ścianą można z kolei oddzielić na przykład pokój od aneksu kuchennego. Ciekawa alternatywna dla popularnych luksfer, które z pewnością przyniesie znakomity efekt.

drzwi ze szkłem hartowanymSzklana balustrada to drogi luksus?

Jeszcze do niedawna wydawało się, że szklana balustrada przy balkonie czy schodach to rozwiązanie tylko dla bogatych i efekciarskich właścicieli. Dziś wiadomo już, że z tego pomysłu może skorzystać praktycznie każdy, niezależnie od grubości portfela. Szklane balustrady są obecnie jednym z najczęściej stosowanych pomysłów w nowoczesnych projektach architektonicznych. Najbardziej efektowne są te, które dodatkowo nie są podzielone słupkami. Przy takim zastosowaniu to szkło, a nie słupki przejmują wszystkie obciążenia związane z użytkowaniem balustrady.

Szkło idealne także w kuchni

Funkcjonalnym rozwiązaniem jest również zastosowanie szkła hartowanego jako blatu w kuchni. Jest ono na tyle wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne, że może zapewnić nam wiele lat spokojnego użytkowania. Oprócz braku zarysowań czy chociażby banalnie prostego czyszczenia wartością dodaną takiego rozwiązania jest przede wszystkim kapitalny efekt, obok którego ciężko jest przejść obojętnie.

Jeszcze kilkanaście lat temu zastosowanie szkła jako elementu ozdobnego i funkcjonalnego w naszym mieszkaniu było niemożliwe. Dzięki postępowi techniki i powstaniu szkła hartowanego dziś możemy wykorzystywać jego zalety praktycznie w każdym zakątku naszego domu.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Lustra łazienkowe i pokojowe – jak wybrać?

Lustra łazienkowe i pokojowe – jak wybrać?
Lustro to ważny, wielofunkcyjny element wyposażenia mieszkania. Znajduje zastosowanie niemal w każdym z domowych pomieszczeń - z jednej strony pozwala...
Czytaj więcej

Wymiary lustra do łazienki, przedpokoju i innych pomieszczeń

Wymiary lustra do łazienki, przedpokoju i innych pomieszczeń
Lustro to nieodłączny element wyposażenia naszego domu. Dzięki niemu mamy pewność, że wyglądamy dobrze. Przy jego pomocy możemy wykonać profesjonalny ...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zamontować lustro z oświetleniem

Instrukcja wideo - jak zamontować lustro z oświetleniem
Lustro jest obowiązkowym wyposażeniem domu, a w szczególności łazienki. Bardzo przydatnym dodatkiem do lustra w łazience jest oświetlenie. Montaż lust...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
25.11.2016
mi też się podoba, ale dość drogie i niepraktyczne, w sensie, że wszystko się palcuje i brudzi :/ może kiedyś...
29.08.2016
Super by było mieć taki dom, gdzie jest przeszklenie na piętrze, na salon np. albo antresola z przeszkleniem. Lubię szkło we wnętrzach

Ocena i komentarz dla:

Jak wykorzystać w domu tafle szkła hartowanego?