Produkty

Jak wykorzystać warzywa w dekoracji wnętrz

Jak wykorzystać warzywa w dekoracji wnętrz

Warzywa kojarzą nam się głównie z elementem diety. Są zdrowe i smaczne, co stanowi ich największe zalety. Poza tym większość warzyw może z powodzeniem zdobić nasze wnętrza. Mowa nie tylko o sztucznych, które kupić można w sklepach. Ciekawszym – i smaczniejszym – pomysłem jest wykorzystanie warzyw świeżych, sezonowych. W jaki sposób?

dekoracje warzywaW dekoracji wnętrz królują fototapety. Produkty te przeznaczone są do wszelkich pomieszczeń i za ich pomocą możemy wprowadzić do każdej przestrzeni inną atmosferę. Wśród fototapet przeznaczonych do kuchni znajdziemy wzory przedstawiające podobizny ciast, babeczek, kawy, herbaty, ziół, owoców czy warzyw. Nie trzeba jednak na stałe mocować dekoracji, by te ostatnie zawitały w naszym domu jako ozdoba. Świeże warzywa sprawdzą się w tej roli jeszcze lepiej, wnosząc do pomieszczenia nie tylko barwny akcent, ale również smak i aromat.

Świeże warzywa, podobnie jak owoce, możemy umieścić w koszyku, misce lub na półmisku i ustawić na stole bądź na kuchennym blacie. Jeśli dodatkowo ułożymy je w ciekawą kompozycję, uzyskamy prawdziwą martwą naturę. Dodatkowo, w każdej chwili będziemy mogli sięgnąć po zdrową przekąskę – warzywa i tak będzie trzeba wykorzystać, by, leżąc zbyt długo poza lodówką, nie zepsuły się.

Dla większego efektu dekoracyjnego, ale także po to, by nasze warzywa dłużej zachowały jędrność, możemy niektóre z nich pozostawić wraz z liśćmi – mowa np. o marchwi czy rzodkiewce. Zielona nać młodej marchewki przyozdobi dodatkowo wnętrze, zachęcając do spożycia smacznego korzenia.

Wśród warzyw szczególne walory estetyczne mają dynie. Każda może posłużyć za ozdobę wnętrza, tarasu czy ogrodu, jednak szczególnie nadają się do tego okazy ozdobne. Dynie o różnych kształtach, rozmiarach i barwach mogą z powodzeniem zdobić nasz dom przez dłuższy czas, ustawione np. na parapecie w salonie czy na kuchennym blacie. Różne gatunki i odmiany dyń mogą posłużyć jako dekoracje same w sobie, ale stanowią też doskonały materiał do stworzenia z nich ciekawych ozdób, np. wazonów. Warzywem, które będzie zdobiło nasze pomieszczenia nawet przez kilka miesięcy, jest również kiwano będące gatunkiem ogórka. Jego atrakcyjny wygląd z pewnością urozmaici wnętrze w zimie. misa kamienna castorama

Pamiętajmy też, że do warzyw możemy zaliczyć czosnek i zioła – pędy świeżego majeranku czy cząbru będą aromatyczną dekoracją, a dodatkowo wyrazistym dodatkiem do wielu dań, który będzie zachwycał również swoim zapachem. Także powiązane główki czosnku mogą zdobić nie tylko kosze z warzywami, ale i inne miejsca, w których po zawieszeniu będą się suszyły.

Świeże warzywa, na które właśnie zaczyna się sezon, warto wykorzystać więc, by wprowadzić nieco naturalnych akcentów do własnego domu. Zaletą tego typu dekoracji jest również fakt, że możemy, a nawet musimy regularnie je zmieniać. Taka różnorodność pozytywnie wpłynie na wygląd naszego stołu czy kuchni, jak również na stan zdrowia domowników.

 

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Co siać w sierpniu?

Co siać w sierpniu?
Sierpień to przede wszystkim okres zbiorów wysianych wiosną roślin oraz pierwszych prac porządkowych w ogrodzie. Okazuje się jednak, że w sierp...
Czytaj więcej

Co siać w lipcu?

Co siać w lipcu?
Większości z nas lipiec kojarzy się ze zbiorem plonów roślin zasianych na wiosnę. Jednak gdy na grządkach robi się trochę wolnego miejsca, wart...
Czytaj więcej

Co siać w czerwcu?

Co siać w czerwcu?
Czerwiec to miesiąc, który niewątpliwie zapowiada bliskie nadejście lata, a wraz z nim długo wyczekiwanych wakacji, kojarzonych z beztroską i b...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
22.06.2015
po przeczytaniu tej inspiracji będę teraz czekać na jesień, żeby zrobić takie dekoracje! Chociaż świeże owoce tez staram się ladnie układać na stole, zeby domownicy po nie chetniej siegali ;).

Ocena i komentarz dla:

Jak wykorzystać warzywa w dekoracji wnętrz