Base image W nocy z 23 na 24 maja (z poniedziałku na wtorek) planujemy przeprowadzenie prac serwisowych. Prace rozpoczną się od godziny 21:00 do godziny 6:00. W trakcie ich trwania mogą wystąpić problemy z zakupem naszych produktów, logowaniem do serwisu, dodawaniem komentarzy do produktów, weryfikacją dostępności i cen produktów.
Produkty

Jak zabezpieczyć materiały budowlane przed zimą?

Jak zabezpieczyć materiały budowlane przed zimą?

Nie zawsze wszystkie prace budowlane idą zgodnie z planem i poszczególne etapy budowy są przekładane na bardziej odległy termin. Bardzo często powodem wstrzymania prac jest rozpoczęcie się srogiej zimy. Jeśli na naszej budowie pozostało wiele niewykorzystanych materiałów, należy je odpowiednio zabezpieczyć jeszcze przed nadejściem zimowego okresu.

przechowywanie cegłyPowinniśmy pamiętać o tym, że zakupione przez nas materiały budowlane stanowią nasz dorobek. Dlatego też ich odpowiednie zabezpieczenie przed zimą należy potraktować bardzo poważnie. Zagrożeniami w tym okresie są nie tylko wyjątkowo niskie temperatury, intensywne opady śniegu czy deszczu, przez które cenne materiały budowlane zwyczajnie niszczeją, po czym kompletnie nie nadają się do użytku. Warto chronić je także przed wizytami nieproszonych gości, którzy tylko czekają na nieupilnowany asortyment.

Jak to zrobić?

Zabezpieczeniem zarówno przed skutkami czysto pogodowymi, jak i ludzką ciekawością jest przeniesienie materiałów pozostawionych na placu budowy do suchego i szczelnie zamkniętego miejsca. Kluczowe w naszym przypadku jest też odpowiednie przykrycie poszczególnych elementów. W tym celu przydatna będzie z pewnością niepodziurawiona folia. Alternatywą może być też brezent, a nawet słomiana mata. To pozwoli nam chronić materiały budowlane przed mrozem, śniegiem i wilgocią.

Nieproszeni goście

Budowa to miejsce, w które w trakcie zimy zaglądamy niezbyt często. To wystarczający powód do tego, by zatroszczyć się o naszą inwestycję z każdej strony. Przechowywane materiały nie powinny być więc widoczne z zewnątrz, dlatego warto szczelnie zasłonić wszystkie otwory, włącznie z miejscami, w których dopiero mają zostać osadzone okna i drzwi. Kiedy ilość oraz wartość materiałów, które muszą przeczekać zimowy okres, jest wysoka, powinniśmy zastanowić się również nad ubezpieczeniem budowy od strony prawnej.

Używanie materiałów budowalnych w trakcie zimy folia chroniąca budynek

Jeśli zima jest okresem, w trakcie którego nie zamierzamy wstrzymywać prac i decydujemy się na używanie materiałów budowlanych, powinniśmy zapoznać się przede wszystkim z wytycznymi producenta danego asortymentu. Dzięki temu dowiemy się, w jakich warunkach możliwe jest stosowanie konkretnego materiału. To bardzo ważne dla trwałości i poprawnego funkcjonowania wielu elementów budynku. Pod uwagę należy wziąć również datę ważności i możliwość ewentualnego zwrotu poszczególnych materiałów.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Marzec w ogrodzie

Marzec w ogrodzie
Pogoda powinna się stopniowo poprawiać, dzięki czemu Twój ogród będzie wracał do życia i pełni kolorów. Gleba będzie się nagrzewa...
Czytaj więcej

Folia na tunel – jaką wybrać?

Folia na tunel – jaką wybrać?
Ogrodnictwo to wspaniała pasja oraz źródło dochodów. Uprawa warzyw jest nie lada sztuką, dlatego jej prowadzenie wymaga wdrożenia najlep...
Czytaj więcej

Jak zrobić tunel foliowy w kilku krokach? Instruktaż

Jak zrobić tunel foliowy w kilku krokach? Instruktaż
Tunel foliowy to idealne rozwiązanie dla każdego działkowicza. Chroni rośliny, przyspiesza ich wzrost, pozwala osiągnąć lepsze korzyści z upraw. Jak z...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zabezpieczyć materiały budowlane przed zimą?