Produkty

Jak zainstalować zmiękczacz wody Blyss Auzance krok po kroku

Jak zainstalować zmiękczacz wody Blyss Auzance krok po kroku

Aby uzyskać zdrową, miękką wodę warto rozważyć montaż zmiękczacza wody w miejscu głównego doprowadzenia wody. Dzięki temu cała instalacja będzie chroniona przed szkodliwym działaniem twardej wody. Jak wygląda montaż takiego urządzenia?

montaż zmiękczacza wodyO czym pamiętać przed montażem?

- Temperatura zmiękczanej wody powinna wynosić od 0 do 49. Nie montujmy więc zmiękczacza w miejscu, które jest narażone na bezpośrednie nasłonecznienie lub zimowe przymrozki.

- Pamiętajmy o konieczności zastosowania instalacji odprowadzającej popłuczyny (pamiętając o wymaganiach dotyczących przerwy powietrznej oraz zaworu zwrotnego).

- Pamiętajmy o zamontowaniu załączonego transformatora (28 V) – ten powinien być zamontowany do gniazdka, które posiada ochronę przed przepięciem.

- Upewnijmy się, czy ciśnienie wody w instalacji ma od 2 do 8 barów – jeśli ciśnienie dobowe jest wyższe niż 5,5 bara warto rozważyć użycie reduktora.

- Jeśli nie jesteśmy przekonani co do naszych umiejętności, poprośmy o pomoc odpowiedniego specjalistę.

- Nie należy stosować zmiękczacza do uzdatniania wód o nieznanej jakości, nieodpowiadającym przepisom.

Montaż krok po kroku

Krok 1. Lokalizacja zmiękczacza. Urządzenie powinno być zamontowane przed podgrzewaczem wody lub kotłem, a za wodomierzem przy głównym doprowadzeniu wody, pamiętając o zachowaniu odpowiedniego dostępu do urządzenia.

Krok 2. Zamykamy dopływ wody i wyłączamy zasilanie elektryczne. Następnie odkręcamy zawory, zmniejszając ciśnienie i wylewając pozostałą wodę (w przypadku podgrzewacza wody, uważajmy, by nie uszkodzić go przez całkowite usunięcie wody). Zakręcamy zawory.

Krok 3. Zmiękczacz powinien być montowany na płaskiej i równej powierzchni. Pamiętajmy, aby podłączyć wodę przeznaczoną do zmiękczania po stronie dopływu (IN), a miejsce odpływu wody do zaworu (OUT).

Krok 4. To podłączenie by-passu. Najpierw zdejmujemy pokrywę zbiornika z wolą, tak aby mieć dojście do głowicy. O-ringi pokrywamy załączonym silikonem, a następnie mocujemy by-pass do głowicy (od góry lub od dołu), używając zacisków mocujących.

Uwaga – pamiętajmy też, aby ciężar rur nie opierał się na głowicy!

Krok 5. By-pass podłączamy do instalacji rurowych za pomocą giętkich przewodów, pamiętając o zastosowaniu odpowiednich uszczelek i kierunku podłączenia (IN OUT).

zmiękczacz wody BlyssUwaga unikajmy spawania zamontowanych rur w pobliżu urządzenia, gdyż może powodować to przegrzanie i uszkodzenie urządzenia.

Krok 6. Aby podłączyć wąż popłuczyn, należy podłączyć wąż spustowy do umieszczonej na głowicy złączki i odpowiednio przyciąć rurę. Rurę odprowadzającą szczelnie podłączamy do przewodu odprowadzającego posiadającego syfon.

Krok 7. To podłączenie rury regeneracyjnej do odpływu kanalizacyjnego. Należy włożyć i przykleić powietrzną przerwę do systemu odprowadzającego ścieki, a następnie umieścić wąż spustowy regeneracyjny do szarej części powietrznej przerwy. Przerwę powietrzną umieszczamy w rurze kanalizacyjnej. Pamiętajmy, aby w żadnym wypadku nie umieszczać końcówki rury bezpośrednio w przewodzie doprowadzającym.

Krok 8. Aby podłączyć rurę przelewową do solankowego zbiornika, montujemy wąż odpływowy do kolanka przelewowego zbiornika z solanką. Następnie mocujemy go, stosując załączony kołek łączący. Instalujemy kolano przelewowe zbiornika z solą i jego złącze w dwu centymetrowym otworze znajdującym się z tyłu zbiornika. Potem podłączamy przewód przelewowy zbiornika z solą bezpośrednio do odpływu odprowadzającego.

Krok 9. To odpowietrzenie urządzenia. W tym celu wystarczy otworzyć zawór lub zawory zimnej wody umieszczone za zmiękczaczem, pamiętając by rączka by-passu była wciśnięta. Następnie delikatnie otwieramy główny zawór zasilający, czekając aż zacznie wypływać ciągły strumień wody. Potem delikatnie odciągamy rączkę by-passu, aby uniknąć powstania wysokiego ciśnienia w urządzeniu. Potem odczekujemy kilka minut, aby butla z żywicą zdążyła się napełnić wodą, zamykamy zawory i upewniamy się, że są szczelne.

W kolejnych krokach dodajemy wodę i sól, a także podłączamy transformator oraz programujemy sterownik i uruchamiamy regenerację.Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Domowe uzdatnianie wody – nowoczesne sposoby

Domowe uzdatnianie wody – nowoczesne sposoby
Niedostateczna czystość wody służącej do celów użytkowych jest powodem nie tylko złego smaku przygotowywanych potraw i napojów, ale r&oa...
Czytaj więcej

Dlaczego warto stosować filtry do wody?

Dlaczego warto stosować filtry do wody?
Czystość wody pochodzącej zarówno z miejskich wodociągów, jak i przydomowych ujęć wody jest sprawą ważną dla zdrowia domowników. Warto o nią zadbać ty...
Czytaj więcej

Jak uzdatnić wodę?

Jak uzdatnić wodę?
Aby używać wody do celów spożywczych i do zastosowań w domowych sprzętach AGD, stosujemy różnego rodzaju urządzenia – od dzbanków filtrujących p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zainstalować zmiękczacz wody Blyss Auzance krok po kroku