Produkty

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania

Niełatwo znaleźć miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy, a przy tym zachować ład i porządek w mieszkaniu. Oto kilka wskazówek, które ułatwią nam przechowywanie i porządkowanie wielu domowych przedmiotów.

regał, sypialnia, pokój, przechowanieSypialnia, garderoba

W sypialni powinniśmy mieć możliwość nie tylko wypoczynku, ale i wygodnego przygotowania się do każdego nowego dnia. Dobrze, aby sypialnia była blisko łazienki oraz posiadała pojemną szafę. Jeśli mamy taką możliwość, warto rozważyć zbudowanie garderoby jako oddzielnego pomieszczenia. Innym rozwiązaniem jest duża, pojemna szafa, najlepiej z lustrami oraz przesuwanymi drzwiami. Warto pomyśleć o różnych rozmiarach i formatach półek, tworzonych nie tylko w poziomie, ale i w pionie, o przegródkach i organizerach dopasowanych do takiej szafy. Ciekawym pomysłem jest możliwość montowania pólek na dowolnych wysokościach, przenośnych schowków czy przesuwnych przegródek. Z boku szafy można np. wygospodarować miejsce na deskę do prasowania, u dołu – przezroczyste przegródki czy schowki na buty.

Dobrym pomysłem są także wielofunkcyjne wieszaki, z dodatkowymi kółkami, spinaczami, uchwytami (na spódnice czy spodnie), na których poza powieszeniem ubrania można umieszczać dodatki, takie jak paski, apaszki, krawaty. Wielość szuflad w szafie czy dodatkowej komodzie pomaga mieścić i porządkować drobniejsze części garderoby (bielizna, skarpety, podkoszulki). Poza szufladami wysuwane mogą być także drążki na wieszaki albo całe segmenty schowków.

Tradycyjny umieszczany w szafie drążek na wieszaki, możemy zamontować nie wzdłuż, ale właśnie na głębokość szafy, mogą one być także w formie wysuwanej, co pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca. Ponadto poza typowym drążkiem na odzież dłuższą (płaszcze, suknie) można zastosować drugi, na niższym poziomie – na ubrania krótsze (marynarki, żakiety, odzież dziecięca)

Kuchnia

W kuchni musimy mieć sporo miejsca na przyrządzanie posiłków, a także na wiele rożnych naczyń, pojemników i przyrządów. Szafki kuchenne umieszczane we wszelkich możliwych miejscach są jak dotąd najlepiej sprawdzającym się rozwiązaniem. Poza dolnymi, w tym także stanowiącymi obudowę zlewu czy płyty kuchenki, warto mocować szafki wiszące. Potrzebne będą na pewno i te zamykane drzwiczkami, witrynami, ale sporo z nich może mieć też charakter otwarty, na przykład przestronne półki czy regały. Wysuwane i ruchome elementy mebli będą bardzo pomocne w przechowywaniu i znacznie ułatwią dostęp do potrzebnych produktów. Warto zastosować organizery, np. na sztućce, przyprawy czy inne produkty, natomiast noże najlepiej umieszczać na panelach z magnesem, a przyprawy przechowywać w wygodnych koszyczkach lub specjalnych pojemnikach.

Pokojekosze wiklinowe do przechowywania

We wszelkich innych pomieszczeniach warto umieścić meble wielofunkcyjne, np. pufy czy fotele z dolnymi pojemnikami. Można tam przechowywać zabawki, obrusy, okrycia czy też koce. Tapczan, sofa czy łóżko – także mogą mieć swoje schowki, które posłużą nam do różnorodnego zagospodarowania, choćby przechowywania rzeczy pozasezonowych. W pokojach warto także wykorzystywać rozmaite pojemniki i kosze, które pozwolą posegregować, a także przechowywać rozmaite drobiazgi. Wiele z nich posiada efektowne wykończenie, przez co mogą być dodatkową dekoracją wnętrz, można wykorzystać je także jako małe stoliki i podstawki na laptop czy książki.

Łazienka

Poza maksymalnym zabudowaniem łazienek oraz toalet wszelkiego typu szafkami i schowkami, warto wykorzystywać tam np. kosze i inne dodatkowe pojemniki. Posłużą one do segregowania bielizny (rzeczy do prania, wyprane, do prasowania), a także pomieszczą wszelkie środki czystości. Kosmetyki i elementy do codziennego makijażu warto przechowywać w jednym, niebrudzącym się, gładkim pojemniku, który w razie potrzeby możemy przenieść w inne miejsce. Aby spinki nie pogubiły się i nie rozsypały w łazience, możemy je umieścić na niewielkim magnesie, który ułatwi szybkie odnalezienie i uporządkowanie wsuwek.

Data publikacji: 05.06.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wyposażyć garaż

Jak wyposażyć garaż
Przydomowy garaż to przede wszystkim miejsce, które zapewnia bezpieczny postój Twojemu samochodowi. Może być jednak także praktycznym wa...
Czytaj więcej

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?

Gdzie wykorzystać plastikowe regały?
Regały przydają się we wszystkich pomieszczeniach mieszkania – służą bowiem do przechowywania przedmiotów, a dzięki dużej liczbie p&oacut...
Czytaj więcej

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?

Plastikowe regały – w jakich miejscach się sprawdzą?
Regały z plastiku to meble i użyteczne atrakcyjne cenowo. Korzystać z nich można w niemal każdym pomieszczeniu, co niesie za sobą szereg dodatkowych z...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak znaleźć miejsce na wszystko – sekrety przechowywania