Produkty

Jaką podłogę wybrać do gabinetu?

Jaką podłogę wybrać do gabinetu?

Posiadanie w swoim domu czy mieszkaniu wydzielonego miejsca pracy jest niewątpliwym luksusem. Nie musimy stać rano w korkach czy czekać na przystanku autobusowym, żeby dotrzeć do pracy. Urządzając swój domowy gabinet, musimy pamiętać o jego funkcji użytkowej. Elementy wystroju takiego wnętrza muszą być dopasowane do zadań, jakie będzie ono pełnić.

Urządzając gabinet, musimy zwrócić szczególna uwagę nie tylko na wyposażenie w postaci mebli. Równie istotną kwestią w adaptacji takiego pomieszczenia jest właściwy dobór materiału, którym pokryjemy podłogi.

Specyfika pomieszczenia

Gabinet ulokowany w mieszkaniu czy domu jest specyficznym pomieszczeniem. Wydzielając takie miejsce, naszą intencją jest stworzenie dobrych warunków do pracy. Podłoga w gabinecie nie może być taka, jak w pozostałych częściach domu czy mieszkania. Musimy pamiętać, że w pracowni będzie ona narażona na większe zniszczenia – czy to przez meble biurowe, czy odwiedzających nas klientów – wszak nie możemy każdego prosić o ściąganie butów! Dlatego podłoga musi być pokryta materiałem wytrzymałym, odpornym na uszkodzenia i zabrudzenia, a najlepiej jeszcze takim, który nie jest uciążliwy w codziennym czyszczeniu. Naturalnie wybór rodzaju podłogi jest uzależniony od potrzeb i preferencji użytkownika gabinetu, jednak jest kilka najlepiej sprawdzających się w tej roli materiałów.

Co wybrać?

Jeżeli urządzany przez nas gabinet będzie miejscem często odwiedzanym przez klientów, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wykładziny o wysokiej klasie ścieralności. Pokrycie podłogi wykładziną sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne, a także lepiej wytłumione. Kafle w takim przypadku również mogą być dobrym rozwiązaniem. Na pewno będą odporne na zarysowania i łatwe w czyszczeniu. Wybierając kafle drewnopodobne, unikniemy nieprzyjemnego wrażenia chłodu. Niestety ten rodzaj pokrycia nie wyeliminuje pogłosu. Panele i parkiety możemy położyć na podłodze w gabinecie, który nie będzie szczególnie często odwiedzany przez osoby z zewnątrz. Drewno i panele, szczególnie wrażliwe na zarysowania i wszelkie uszkodzenia, nie będą dobrze sprawdzały się również w przypadku, gdy będziemy mieli w gabinecie fotel na kółkach.

Poszukując optymalnego rozwiązania dla naszego przyszłego gabinetu, musimy mieć na uwadze wiele czynników. Odpowiedni dobór podłogi pozwoli nam cieszyć się komfortem użytkowania przez wiele lat. Jest on naturalnie uzależniony od naszych potrzeb, rodzaju prowadzonej działalności i możliwości finansowych. Dobrze dobrana i utrzymana podłoga w gabinecie na pewno pomoże zrobić dobre wrażenie na odwiedzających nas klientach. 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Wykładzina dywanowa – gdzie zastosować?

Wykładzina dywanowa – gdzie zastosować?
Miękkie wykończenie podłogi na całej jej powierzchni gwarantuje właśnie wykładzina dywanowa. Czy to funkcjonalne rozwiązanie? Zobaczmy, gdzie ją zasto...
Czytaj więcej

Podłoga w biurze – jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem?

Podłoga w biurze – jak ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem?
Podłoga w biurze rządzi się swoimi prawami. Często wybieramy podłogi, które są kolorystycznie spójne z wnętrzem i wpływają na reprezentacyjny charakte...
Czytaj więcej

Jak dbać o dywany?

Jak dbać o dywany?
Regularna pielęgnacja ma bezpośrednio przełożenie na żywotność i estetykę dywanów oraz wykładzin dywanowych. Tylko odpowiednie zabiegi są w stanie utr...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaką podłogę wybrać do gabinetu?