Produkty

Jaką umywalkę wybrać – Castorama radzi!

Jaką umywalkę wybrać – Castorama radzi!

Musi być nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna. Obecnie umywalka pełni dużą rolę w aranżacji łazienki czy toalety. Ponadto do wyboru mamy bardzo dużo różnych modeli. Na który się zdecydować? Podpowie nam sklep Castorama!

Biała umywalka Klasyczne umywalki wiszące

W tej grupie znajdują się najbardziej znane nam modele umywalek, które wiesza się bezpośrednio na ścianie. Możemy je oczywiście zabudować, a odpływ zamaskować postumentem. To najbardziej tradycyjne rozwiązanie, a do tego dość tanie, jednak mało nowoczesne i estetyczne.

Wśród umywalek wiszących, inaczej zwanych ściennymi, znajdują się głównie modele ceramiczne, rzadziej szklane. Zazwyczaj przybierają kształt półokrągły i prostokątny. Ten drugi rodzaj jest znacznie bardziej nowoczesny, pierwszy zaś lepiej się sprawdzi, jeśli urządzamy łazienkę w klasycznym stylu.

Umywalki ścienne są najbardziej wymagające, mając na uwadze ich montaż. Niemniej jednak kupimy je już od około 65 zł.

Wyjątkowo dekoracyjne umywalki nablatowe

Jeśli urządzamy łazienkę, która ma być jednocześnie nowoczesna i oryginalna, dobrym rozwiązaniem będzie wybór umywalki nablatowej. W ten sposób, jak radzi Castorama, zapewniamy sobie także sporo miejsca wokół niej i ograniczamy konieczność umieszczania w toalecie kolejnego mebla. Umywalki nablatowe świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach minimalistycznych, skandynawskich i nawiązujących do stylu retro czy eko. Wszystko zależy od charakteru blatu oraz modelu umywalki, który wybierzemy.

Umywalka nablatowe CastoramaWśród umywalek nablatowych znajdziemy większy wybór wzornictwa, kolorystyki i materiałów wykonania niż wśród modeli wieszanych. W odróżnieniu od tych drugich modele nablatowe mogą bowiem ważyć znacznie więcej – dzięki temu że stawiamy je na blacie, nie ma ryzyka ich odpadnięcia od ściany. Mamy tu do wyboru umywalki:

- ceramiczne,
- szklane,
- kamienne,
- konglomeratowe.

W tej grupie łatwiej znajdziemy również modele w innym kolorze niż biały, w związku z czym możemy urządzić naszą łazienkę bardzo oryginalnie. Wśród umywalek nablatowych znajdziemy głównie modele okrągłe, ale też kwadratowe i prostokątne. Ceny zaczynają się już od około 100 zł, a oscylują częściej wokół 200 zł.

Praktyczne umywalki wpuszczane i meblowe

Umywalka ścienna CastoramaStanowią rozwiązanie idealne dla wszystkich, którzy nie chcą eksponować tego elementu wyposażenia łazienki. Zazwyczaj umywalki wpuszczane są w dopasowaną szafkę bądź w blat. Ideą takiego rozwiązania jest minimalizm, dlatego też doskonale wpisze się w nowoczesne łazienki.

Umywalki wpuszczane dają nam swobodę dopasowania do blatu. Modele meblowe zaś będą się nadawać do określonych rodzajów szafek łazienkowych. Taka podwójna funkcjonalność to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają łatwych i szybkich sposobów na umeblowanie i wykończenie toalety czy łazienki. Samodzielną umywalkę wpuszczaną możemy nabyć już za 100-200 zł, natomiast umywalki meblowe, w zależności od wielkości, kształtu i materiału, mogą nas kosztować od 100 do nawet 800 zł.

Porada eksperta

Jeśli nie wiemy, na jaką umywalkę się zdecydować, skorzystajmy ze zdjęć aranżacyjnych w katalogu Castorama bądź odwiedźmy najbliższy sklep stacjonarny, gdzie możemy porozmawiać z doradcami i osobiście sprawdzić, jak prezentują się poszczególne modele.

Przeczytajmy jeszcze inny artykuł o tym, jak możemy wybrać umywalkę.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Umywalki nablatowe i wpuszczane w blat – wady i zalety

Umywalki nablatowe i wpuszczane w blat – wady i zalety
Dwa nowoczesne rodzaje umywalek – nablatowe i wpuszczane mogą nam sprawić nie byle jaki problem podczas urządzania łazienki. Która będzie...
Czytaj więcej

Jak wybrać umywalkę?

Jak wybrać umywalkę?
Wśród niezbędnych elementów wyposażenia łazienki znajdują się umywalki. Urządzenia umożliwiają wygodne wykonywanie wielu codziennych czynności, a poza...
Czytaj więcej

Jak urządzić łazienkę w stylu francuskim

 Jak urządzić łazienkę w stylu francuskim
Szukając trendów w aranżacji wnętrz, możemy natknąć się na mieszkania czy poszczególne pomieszczenia urządzone w stylu francuskim. Jeśli nie odpowiada...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaką umywalkę wybrać – Castorama radzi!