Produkty

Jaki parawan nawannowy wybrać?

 Jaki parawan nawannowy wybrać?

Uwielbiasz relaksujące kąpiele, lecz w codziennym zabieganiu często wybierasz prysznic? Bez względu na metraż łazienki możesz urządzić ją tak, by odpowiadała wszystkim Twoim potrzebom. Zamiast wahać się między wanną a brodzikiem, wybierz parawan nawannowy i przekonaj się, jak wiele komfortu wniesie do Twojej strefy kąpielowej!

Przejdź do następnych akapitów:

Parawan nawannowy – czy warto w niego zainwestować?

Odpowiednio dobrany parawan nawannowy potrafi nie tylko zabezpieczyć łazienkę przed zachlapaniem, ale również podkreślić jej nowoczesny styl. Eleganckie przeszklenie to doskonały sposób na optyczne oddzielenie strefy kąpielowej od pozostałej części pomieszczenia. To rozwiązanie jest przydatne zarówno podczas szybkiego prysznica, jak i domowego SPA. Bariera z hartowanego szkła na dłużej zatrzyma przyjemne ciepło, jednocześnie zapobiegając pryskaniu wody na dywanik, podłogę i inne elementy wyposażenia.

jaki parawan nawannowy

W jakich sytuacjach trzeba zaopatrzyć wannę w parawan? To zakup, który warto rozważyć, jeżeli na co dzień korzystasz z funkcji natrysku, a nie posiadasz oddzielnego brodzika z właściwym zabezpieczeniem. Niezależnie od pozycji przyjmowanej podczas korzystania z prysznica w odsłoniętej wannie, zwykle dochodzi do rozpryskiwania wody. Powstająca w ten sposób nadmierna wilgoć wymaga regularnego osuszania, a w dłuższej perspektywie może prowadzić do rozwoju grzybów i pleśni w szczelinach fug lub rogach pomieszczenia.

Parawan nawannowy przydaje się również podczas tradycyjnej kąpieli. Jego zabezpieczająca funkcja jest istotna zwłaszcza wtedy, gdy w wannie bawią się dzieci. Odpowiednia zasłona pozwoli Ci także stworzyć wyjątkową atmosferę domowego SPA – spowolni stygnięcie wody, zatrzyma korzystne nawilżone powietrze i skondensuje przyjemny aromat olejków eterycznych, kosmetyków lub świec. Fizyczna przegroda pomoże Ci na chwilę odciąć się od reszty świata i zapomnieć o codziennych troskach.

Jaki parawan nawannowy wybrać? Rodzaje parawanów

Kluczem do skutecznego zabezpieczenia łazienki oraz idealnego dopasowania stylistycznego jest wybór odpowiedniego modelu zasłony. Jaki parawan nawannowy sprawdzi się w Twoim domu? Produkty z naszego asortymentu wyróżniają się solidnym wykonaniem ze szkła hartowanego, które posiada doskonałe walory funkcjonalne i estetyczne. Szklane parawany nawannowe są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Ich niezawodność potwierdza 10-letnia gwarancja. Kształt modelu możesz dobrać zależnie od swoich preferencji.

Parawan nawannowy dwuczęściowy

Taki rodzaj zasłony przypomina kabinę prysznicową. Bariera rozpościera się od ściany do ściany, opierając dolną krawędź na brzegu wanny. Jeden panel pozostaje nieruchomy, drugi zaś pełni rolę drzwi przesuwnych. Parawan nawannowy dwuczęściowy np. Nubia ze względu na swoją charakterystyczną konstrukcję sprawdzi się w łazience, która jest wyposażona w dużą, zabudowaną wannę na całej długości ściany.

parawan nawannowy 2 częściowy

Zaletą parawanu dwuczęściowego jest pełna i ochrona przed rozpryskiwaniem wody – żadna kropla wody nie ma szans przedostać się na zewnątrz. Skuteczna zasłona ma jednak pewne wady. Podobnie jak kabina prysznicowa sprawia trudności podczas czyszczenia trudno dostępnych miejsc – zwłaszcza przestrzeni, w której panele zachodzą na siebie. Dodatkowa całkowita zabudowa wanny zazwyczaj uniemożliwia montaż suszarki do prania. Nawet jeśli technicznie pod sufitem jest dostateczna ilość miejsca, znacznie ograniczona cyrkulacja powietrza wydłuży proces schnięcia odzieży nawet o kilka godzin.

Parawan nawannowy jednoskrzydłowy

Osłona jednoskrzydłowa to pojedynczy panel, który możesz przymocować do ściany przy pomocy pionowego profilu. Otwiera się w dwie strony (lewo/prawo), więc niezależnie od tego, czy znajdujesz się poza wanną, czy też wewnątrz, możesz w wygodny sposób popchnąć lub pociągnąć skrzydło.

Parawan nawannowy jednoskrzydłowy, np. Nubia  to dobre rozwiązanie do krótszych wanien, które nie wymagają całkowitej zabudowy. Pojedynczy panel sprawdzi się w domostwach zamieszkiwanych przez osoby dorosłe (dzieci zwykle nieumiejętnie posługują się natryskiem, powodując rozchlapywanie wody w wielu kierunkach). Optymalna szerokość panelu oscyluje w granicach jednego metra i pozwala na zabezpieczenie strefy, w której stoisz podczas korzystania z prysznica.

Parawan nawannowy Arkell 1-częściowy 130 x 75 cm transparentny

Parawan nawannowy składany

Ten rodzaj osłony zawiera zazwyczaj dwa lub trzy panele, jednak niektóre modele i produkty wykonywane na zamówienie charakteryzują się większą liczbą segmentów. Parawan nawannowy składany niezależnie od ilości paneli może złożyć się na jeden z dwóch sposobów – jak harmonijka lub poprzez zagięcie ostatniego segmentu do wewnątrz wanny.

Model składany do wewnątrz to najpopularniejsze rozwiązanie, które sprawdza się w przypadku wanien o nietypowych wymiarach i kształtach. Dobór optymalnej szerokości paneli i możliwość ich zaginania to czynniki, dzięki którym możesz stworzyć wygodny parawan nawannowy narożny – nawet w półokrągłej wannie, która jest niezwykle trudna do osłonięcia. Panele ustawisz w taki sposób, by zabezpieczyć pozostałą przestrzeń łazienki podczas korzystania z natrysku, później zaś zmienisz pozycję segmentów, aby umożliwić lepszą cyrkulację powietrza w wilgotnym pomieszczeniu.

Podsumowanie

Wybierz parawan nawannowy dwuczęściowy, jeśli potrzebujesz niezawodnego zabezpieczenia przed chlapaniem podczas korzystania z natrysku lub kąpieli. To przydatna opcja, jeśli często urządzasz sobie szybki prysznic lub pozwalasz pociechom bawić się w wannie. Dwuczęściowa zasłona nie jest jednak dobrym rozwiązaniem, jeżeli używasz suszarki na pranie podwieszanej nad wanną.

Potrzebujesz dobrej cyrkulacji powietrza w łazience? Parawan jednoskrzydłowy dzięki swojej skromnej konstrukcji pozwoli na szybsze odprowadzenie wilgoci po kąpieli lub z rozwieszonej po praniu odzieży. Jednocześnie zapewni Ci niezbędne minimum zabezpieczenia przed chlapaniem podczas korzystania z natrysku.

Twoja wanna ma asymetryczny kształt lub jest ustawiona w nietypowy sposób? Parawan nawannowy narożny w wersji składanej do wewnątrz to opcja, dzięki której rozwiążesz problemy powstałe w wyniku oryginalnej aranżacji łazienki. Ruchome panele pozwolą Ci stworzyć szeroką ściankę lub kabinę – zależnie od Twoich potrzeb w danej sytuacji.

parawan nawannowy jednoczęściowy

Niezależnie od tego, jaki model parawanu wybierzesz, zwróć uwagę na jakość wykonania. Gładka powierzchnia nie gromadzi kamiennego osadu i jest łatwa do utrzymania w czystości. Starannie wykonane profile wyróżniają się odpornością na negatywny wpływ wilgoci, natomiast precyzyjnie doklejone uszczelki poprawiają wydolność całej konstrukcji.

Zajrzyj do naszej oferty parawanów nawannowych i znajdź model, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania pod względem estetyki i funkcjonalności. Jesteśmy pewni, że nie zawiedziesz się na modelach z naszego asortymentu, dlatego dajemy Ci na nie aż 10 lat gwarancji! Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie, i odmień aranżację swojej łazienki.

Data publikacji 20-04-2022
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Montaż parawanu nawannowego krok po kroku

Montaż parawanu nawannowego krok po kroku
Parawan nawannowy to często spotykany element wyposażenia łazienki. Prawidłowo zamocowany umożliwia korzystanie z wanny niczym z prysznica, bez ryzyka...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - jak zamontować parawan nawannowy

Instrukcja wideo - jak zamontować parawan nawannowy
Parawan nawannowy to świetny sposób na połączeniu zalet prysznica i wanny. Dzięki niemu w szybki sposób przeobrazimy wannę w kabinę prysznicową. Monta...
Czytaj więcej

Parawany we wnętrzach

Parawany we wnętrzach
Parawany były używane już wiele setek lat temu w Chinach. Od tej pory stanowią popularny element wyposażenia wnętrz nie tylko na Wschodzie, ale i na c...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki parawan nawannowy wybrać?