Produkty

Jakie ogrodzenie wybrać? Ogrodzenie Neva odmieni Twoją posesję!

Jakie ogrodzenie wybrać? Ogrodzenie Neva odmieni Twoją posesję!

Wybór ogrodzenia wytyczającego granicę ogrodu czy działki to zadanie wymagające poczucia dobrego smaku. Poszczególne moduły, składające się na płot, powinny pasować nie tylko do siebie, ale również do stylu, w jakim utrzymane jest podwórko i elewacja domu. Kolekcja Neva pozwala spojrzeć na nowo na ogrodzenia modułowe – łączą klasykę z elegancką nowoczesnością. Sprawdźmy, co ma nam do zaoferowania.

Przejdź do następnych akapitów:

Projekt domu, wygląd elewacji, aranżacja podwórka, ogrodzenie – to właśnie te cztery elementy wpływają na wygląd Twojej posesji. Ważne, by wspólnie tworzyły idealnie dopasowaną całość. Dzięki temu przestrzeń zostanie odebrana jako estetyczna i przemyślana.

Gdyby z wszystkich tych elementów wybrać wizytówkę posesji, bez dwóch zdań byłoby to ogrodzenie. To przed nim stają goście, zanim zadzwonią do drzwi. Czasami to także jedyny widoczny element Twojej prywatnej posesji. Dlatego dobrze, by płot, furtka czy brama wjazdowa, współgrały ze sobą i były stworzone z tych samych materiałów.

ogrodzenie neva

Dostępny na rynku wybór ogrodzeń, jest bardzo szeroki. Bez trudu znajdziesz elementy, z których stworzysz tradycyjny drewniany płot czy proste, druciane obramowanie. Jeśli lubisz nowoczesne i łatwe w montażu rozwiązania, zainteresuj się panelami ogrodzeniowymi. Ciekawą propozycją jest także ogrodzenie modułowe Neva.

Jakie ogrodzenie wybrać? Czym jest płot z modułowy i jakie daje możliwości aranżacyjne? Dlaczego warto postawić na nowoczesne ogrodzenie Neva? Odpowiedzi na powyższe pytania zawarliśmy w tym artykule. Znajdziesz w nim ponadto przegląd popularnych płotów oraz informacje o tym, jakie możliwości konstrukcyjne daje ogrodzenie Neva.

Jakie ogrodzenie wybrać? Podkreśl piękno swojej posesji

Ogrodzenie domu powinno spełniać kilka funkcji. Przede wszystkim musi gwarantować bezpieczeństwo Dobrze, by było także estetyczne oraz współgrało z elewacją i aranżacją przydomowej zieleni, podkreślając piękno otoczenia. Ogrodzenie wokół domu powinno też gwarantować prywatność – to jak bardzo odseparujesz się od sąsiadów i przechodniów, zależy tylko od Ciebie.

Dostępna na rynku oferta ogrodzeń, spełniająca powyższe kryteria, jest szeroka. Dlatego, by wybrać idealnie dla siebie obramowanie do ogrodu, musisz jeszcze bardziej zawęzić kryteria. Zdecyduj czy interesuje Cię płot z drewna, metalu, betonu a może z kamienia. A może chcesz mieć ażurowe obramowanie lub w pełni zabudowane ściany?

Wybór materiału przełoży się na ilość pracy, jaką trzeba będzie włożyć w stworzenie ogrodzenia oraz wytrzymałość konstrukcji. Metalowe płoty są powszechne i niezawodne. Z kolei murowane wiążą się z dużym nakładem pracy. Jeśli wybierzesz drewnianą konstrukcję, musisz się liczyć z koniecznością regularnej konserwacji materiału. Swoją posesję możesz też ogrodzić prostymi w montażu panelami ogrodowymi czy ogrodzeniem modułowym.

Szczególnie warta uwagi jest ostatnia z wymienionych form ogrodzenia terenu. Płot modułowy składa się z gotowych elementów. Połączenie najczęściej odbywa się na zasadzie tzw. pióro i wypust. Tak wykonane ogrodzenie ogrodu jest trwałe, estetyczne oraz łatwe w zachowaniu czystości. Bez problemu zamontujesz je samodzielnie na swojej posesji. Co więcej, wybierając płot modułowy, nie tylko obramujesz swoją działkę, ale też wydzielisz poszczególne strefy wewnątrz niej (bezpośrednio w ogrodzie lub na tarasie).

ogrodzenie blooma

Decydując się na przykład na ogrodzenie kompozytowe Neva, sięgasz po estetyczne, eleganckie i nowoczesne obramowanie posesji. Dlaczego właśnie to ogrodzenie do ogrodu jest warte uwagi?

Ogrodzenie Neva – co je wyróżnia?

Ogrodzenie Neva (każdy jego element), pozwoli Ci w łatwy sposób stworzyć spójną, a jednocześnie unikatową kompozycję obramowania posesji. Dowolnie łącząc ze sobą poszczególne komponenty, każdorazowo uzyskasz eleganckie zestawienie i to dostosowane do własnej wizji oraz zmysłu estetycznego. Kolekcja Neva obejmuje klasyczne i eleganckie przęsła. Dzięki temu ogrodzenie wraz z elewacją domu, a także aranżacją ogrodu, stworzy dopasowaną całość, idealną do nowoczesnych czy rustykalnych projektów.

Co wyróżnia to ogrodzenie? Niewątpliwym plusem płotów modułowych, jest dowolność kreacji. To, jakie ogrodzenie stworzysz, zależy w zasadzie tylko od Ciebie i Twojej wyobraźni. Nie ma jednego schematu projektu i narzuconego układu elementów. A ilość kombinacji, które możesz utworzyć z poszczególnych paneli dostępnych w sprzedaży, jest naprawdę ogromna.

Jakie ogrodzenie stworzyć? Płot może być cały drewniany lub wyłącznie aluminiowy, wzbogacony ażurowymi panelami dekoracyjnymi albo lity. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by ogrodzenie miało różne wysokości.

Warto dodać, że system Neva sprawdzi się zarówno jako ogrodzenie zewnętrzne, jak i do podziału stref w ogrodzie, czy oddzielenia przestrzeni tarasowej. Ta dowolność w kreacji płotu, estetyczny oraz gustowny wygląd paneli, a także łatwość w montażu, sprawiają, że to ogrodzenie modułowe jest naprawdę warte uwagi.

A co z trwałością materiału? Kompozyt jest nowoczesnym tworzywem. Charakteryzuje się dużą odpornością zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak i uszkodzenia mechaniczne. Jeśli zdecydujesz się użyć drewnianych elementów, pamiętaj o ich regularnej impregnacji. Przęsła w systemie Neva są co prawda zaimpregnowane ciśnieniowo, ale warto o nie dbać, by długo ładnie wyglądały.

jakie ogrodzenie wybrać

Ogrodzenie Neva – elementy, z których zbudujesz ogrodzenie

Budowa ogrodzenia Neva przypomina tworzenie autorskiej układanki, którą na stałe wzbogacisz otoczenie swojej posesji. Poszczególne elementy łączy się ze sobą w łatwy sposób. Całe przedsięwzięcie nie zajmuje wiele czasu – to dzięki korzystaniu z gotowych elementów.

Decydując się na budowę ogrodzenia z kolekcji Neva, stworzysz kompletne obramowanie posesji. Jakie elementy masz do dyspozycji, by zbudować swoje własne, oryginalne ogrodzenie?

  • Słupki

Słupki są podstawą ogrodzenia stworzonego w systemie Neva. To między nimi montuje się wybrane przęsła. Do wyboru masz słupki aluminiowe, stalowe i drewniane. Każdy materiał dostępny jest w trzech wariantach wysokości (jeśli zaistnieje potrzeba odmiennego wymiaru, możesz je skrócić). Słupki o różnych wymiarach łącz swobodnie, tworząc asymetryczną konstrukcję.

Jak połączyć je z podłożem? Filary konstrukcji stawia się na gruncie, mocuje przy pomocy podmurówki lub stawia na murku oporowym. Słupki powinny być oddalone od siebie na odległość 180 cm, a także postawione we wszystkich narożnikach.

  • Przęsła

Unikatową aranżację utworzą przęsła. Do wyboru masz jednolitą konstrukcję lub moduły dekoracyjne z aluminium, drewna, akrylu. W zależności od własnej wizji łącz je lub stwórz obramowanie z jednego rodzaju materiału. Pamiętaj, że ilość ażurowych konstrukcji, przekłada się na stopień prywatności, który zagwarantuje ogrodzenie.

Nim zamontujesz pierwsze przęsło, włóż między słupki profil wykończeniowy. Następnie wsuwaj kolejno wybrane przez siebie panele oraz deski. W razie potrzeby wszystkie elementy możesz skrócić do odpowiedniego rozmiaru.

  • Brama i furtka

Wachlarz produktów w systemie Neva zawiera także bramę i furtkę. Co prawda nie każde ogrodzenie będzie wymagało ich montażu (na przykład te na tarasie), ale jeśli zajdzie taka potrzeba, nie musisz szukać kompatybilnej bramy czy furtki, a wykorzystać ujednolicone elementy z aluminium.

Brama pozwoli Ci na swobodny wjazd samochodem na posesję. Konstrukcja jest wykonana bardzo solidnie i oryginalnie – swój ciekawy wygląd zawdzięcza ażurowym przęsłom.

Z kolei aluminiowa furtka uzupełni ogrodzenie, idealnie się w nie wtapiając. Do produkcji drzwi użyto materiału odpornego na korozję, dzięki czemu produkt posłuży Ci naprawdę długo.

ogrodzenie kompozytowe neva

Podsumowanie

Jeśli chcesz stworzyć unikatowe i oryginalne obramowani posesji, wybierz systemy modułowe. Dowolność w łączeniu elementów pozwoli Ci stworzyć naprawdę wyjątkowy projekt. Ilość kombinacji, które możesz wykorzystać, stawiając taki płot, jest niezliczona.

Bardzo eleganckie ogrodzenie, pasujące zarówno do rustykalnego, jak i industrialnego stylu otoczenia, utworzysz za pomocą ogrodzenia modułowego Neva. Do wyboru w tym systemie masz zarówno lite panele jak i ażurowe konstrukcje. Jak je zamontować, by stworzyć trwałe ogrodzenie? Zobacz film, w którym pokazujemy, jak krok po kroku zbudować płot, przy pomocy elementów z serii Neva.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Prywatna oaza spokoju – historia Joanny i Piotra

Prywatna oaza spokoju – historia Joanny i Piotra
Joanna i Piotr są właścicielami dużego, przestrzennego ogrodu. Domy sąsiadów znajdują się jednak na tyle blisko, że nie są w stanie zapewnić so...
Czytaj więcej

Jak zaplanować wymarzony ogród?

Jak zaplanować wymarzony ogród?
Być może twój ogród jest zarośnięty i dziki; nagi i nieinspirujący lub zaprojektowany do innego celu niż chciałbyś go wykorzystać. Może ...
Czytaj więcej

Szukasz solidnego ogrodzenia? Poznaj zalety ogrodzeń kompozytowych

Szukasz solidnego ogrodzenia? Poznaj zalety ogrodzeń kompozytowych
Ogrodzenie jest wizytówką domu. Musi być dekoracyjne i praktyczne. W ofercie producentów, oprócz ogrodzeń metalowych i drewnianyc...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jakie ogrodzenie wybrać? Ogrodzenie Neva odmieni Twoją posesję!