Produkty

Kamizelki robocze - zalety i wady

Kamizelki robocze - zalety i wady

Kamizelki robocze mogą stanowić bardzo praktyczne wyposażenie podczas wykonywania wielu prac – zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. Jakie są ich zalety i wady i czym kierować się, by wybrać funkcjonalny produkt?

kamizelka roboczaCo przemawia za

Kamizelka robocza stanowi niejako przedłużenie torby czy skrzynki narzędziowej, w której przetrzymujemy większość niezbędnych nam do pracy akcesoriów. Dzięki niej nie musimy martwić się o ciągłe przenoszenie torby z miejsca na miejsce, ponieważ najważniejsze potrzebne nam przedmioty mamy zawsze pod ręką. Nie zawsze mamy bowiem możliwość, aby co chwilę sięgać do skrzynki z narzędziami – jest to szczególnie utrudnione podczas wykonywania wielu prac na wysokościach. Kamizelki robocze są nam pomocne także w sytuacji, kiedy do większości wykonywanych przez nas zadań używamy mniejszej liczby narzędzi i wówczas torby czy skrzynki nie musimy zabierać ze sobą w ogóle. Są świetne, jeśli chodzi o przetrzymanie bardzo drobnych elementów, np. gwoździ czy wkrętów. Jako odzież robocza charakteryzująca się dobrą wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych, stanowią dla nas też dodatkową warstwę ochronną. Bezpieczeństwo i dobrą widoczność użytkowników kamizelek zapewniają również dodatkowe elementy odblaskowe.

Przeciw

Czasami noszenie kamizelki roboczej może być dla nas nieco dyskomfortowe. Osoby nieprzyzwyczajone do noszenia kamizelek roboczych, w których znajduje się wiele narzędzi i przedmiotów, mogą niepoprawnie koordynować ruchy swojego ciała, co może być w niektórych okolicznościach niebezpieczne. Dla takich osób noszenie kamizelki może być też zwyczajnie niewygodne. Problemy te wynikają jednak najczęściej z wyboru produktu niedostosowanego do naszego ciała i naszych potrzeb.

Jak wybrać funkcjonalną kamizelkę roboczą?ubranie robocze

Tutaj powinniśmy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim wyważeniu kamizelki wraz z niezbędnymi narzędziami proporcjonalnie do wagi naszego ciała. Przed wyborem konkretnego produktu powinniśmy określić, gdzie i w jakich warunkach ten element odzieży roboczej będzie przez nas użytkowany. Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na materiał i jakość wykonania kamizelki – poprawne wykonanie szwów, wzmocnień i zamków. Należy pamiętać o tym, że ubrania bawełniane są lekkie i bardziej oddychające, ale nie są odporne na wilgoć – w przeciwieństwie do ubrań wykonanych ze sztucznych włókien. Aby nasza kamizelka robocza była w pełni funkcjonalna, powinna posiadać solidne kieszenie, które są w stanie wytrzymać duże obciążenie. Bardzo praktyczne będą kamizelki wyposażone w kieszenie o regulowanej wielkości, które łatwo możemy odpinać i zapinać na rzepy. 

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Przegląd odzieży roboczej i BHP - rodzaje i zastosowanie

Przegląd odzieży roboczej i BHP - rodzaje i zastosowanie
Odzież, obuwie i uzupełniające akcesoria robocze oraz BHP zapewniają zarówno maksymalną wygodę, jak i pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania ...
Czytaj więcej

Odzież odblaskowa - kiedy nam się przyda?

Odzież odblaskowa - kiedy nam się przyda?
Jak mówi przysłowie, w nocy wszystkie koty są czarne. Faktem jest, że ludzie w ciemności też wyglądają dość podobnie, dlatego w celu poprawienia nasze...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kamizelki robocze - zalety i wady