Produkty

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne

Z uwagi na to, że miejscem szczególnie narażonym na utratę ciepła w budynku jest okolica otworów drzwiowych, ich montaż powinniśmy wykonywać nie tylko z wielką starannością, ale także na odpowiednim etapie budowy całego domu. Kiedy powinniśmy więc montować drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

wykańczanie drzwiWszystkie prace, które wykonujemy podczas budowy nowego budynku są również ważne i powinniśmy przeprowadzać je w odpowiednim momencie – ta staranność pozwoli nam upewnić się, że dom będzie należycie spełniał swoje funkcje, a my będziemy mogli korzystać z niego przez długie lata, bez konieczności nanoszenia poprawek i wykonywania męczących remontów. Ta zasada tyczy się również osadzania drzwi wewnętrznych i zewnętrznych.

Drzwi zewnętrzne

Ich niewłaściwy montaż może doprowadzić do powstawania mostków termicznych, które wpływają negatywnie na właściwości cieplne całego budynku. Jeśli zaniedbamy tę czynność, istnieje prawdopodobieństwo, że już w niedługim czasie rozwinie się pleśń na murach, rachunki za ogrzewanie okażą się wysokie, a w mieszkaniu będzie unosił się nieprzyjemny zapach. Aby uniknąć takich sytuacji, powinniśmy pamiętać, że drzwi nie mogą być idealnie szczelne. Poza tym jeśli zamontujemy je w budynku, w którym jeszcze trwa budowa, są one narażone na zniszczenie i uszkodzenie, dlatego warto, żebyśmy je odpowiednio zabezpieczyli lub zastąpili je drzwiami tymczasowymi (prowizorycznymi), a te właściwe wstawili na samym końcu budowy czy chociaż po ukończeniu najbardziej uciążliwych robót.

drzwi pokojowe zadarDrewniane drzwi zewnętrzne należy montować po zakończeniu mokrych prac, które przeprowadzamy wewnątrz budynku. Przed ich wstawieniem powinniśmy również oczyścić i odpowiednio zagruntować mur, w którym umieścimy ościeżnicę. Piankę, którą będziemy uszczelniać łączenie ościeżnicy z murem musimy ochronić przed wpływem wilgoci. Należy zastosować także specjalne taśmy paroizolacyjne.

Drzwi wewnętrzne

Powinniśmy montować je podczas ostatniego etapu wykańczania domu. Pomieszczenia, które się w nim znajdują, muszą być już otynkowane i pomalowane, a podłogi ułożone. Jednak na etapie stanu surowego konieczne jest, abyśmy ustalili dokładnie, jakie wymiary zewnętrzne mają mieć nasze ościeżnice drzwiowe. Otwory, które na nie pozostawimy, powinny być o 3-4 cm szersze. Pracę wstawiania drzwi wewnętrznych ułatwi nam również ustalony wcześniej poziom posadzek, tak, żeby podczas montażu nie trzeba było przycinać skrzydła drzwiowego.

Doradca Dział Budowlany

Dział Budowlany

Powiązane artykuły

Wybór drzwi wejściowych w bloku – materiały, parametry i rodzaje wypełnienia

Wybór drzwi wejściowych w bloku – materiały, parametry i rodzaje wypełnienia
Jak wybrać drzwi wejściowe do mieszkania w bloku? Omawiamy szczegółowo rodzaje drzwi wewnątrzklatkowych, uwzględniając ich parametry, takie jak...
Czytaj więcej

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu

Wybieramy drzwi wejściowe do mieszkania, domu i lokalu
Drzwi wejściowe powinny być przede wszystkim dobrze izolujące oraz odporne na uszkodzenia. Jednak to, jakie będą najlepsze, zależy również od tego, gd...
Czytaj więcej

Drzwi wewnątrzklatkowe – co należy wiedzieć podczas ich wyboru

Drzwi wewnątrzklatkowe – co należy wiedzieć podczas ich wyboru
Drzwi wewnątrzklatkowe to inaczej skrzydło zewnętrzne, które montujemy w mieszkaniach usytuowanych w bloku lub kamienicy. Ze względu na funkcję, jaką ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.08.2016
Przydatne informacje, człowiek się uczy czegoś nowego codziennie!

Ocena i komentarz dla:

Kiedy należy montować drzwi zewnętrzne i wewnętrzne