Produkty

Kiedy warto użyć gąbki polerskiej

Kiedy warto użyć gąbki polerskiej

Gąbka polerska to małe akcesorium, które ułatwia utrzymanie lakierowanych powierzchni w połysku. Używana razem z polerką mechaniczną sprawdza się podczas szlifowania, woskowania i polerowania samochodów, łodzi, mebli i wszelkich powierzchni pokrytych lakierem.

gąbka polerskaGąbki polerskie to elementy uzupełniające polerkę elektryczną, czyli podstawowe narzędzie lakiernika. Gąbczaste pady mocowane są do urządzeń za pomocą mocnych rzepów. Akcesoria różnią się wielkością, kształtem i stopniem ścieralności. Rodzaje pianki, z których powstają, wpływają na ich twardość i szorstkość. W zależności od tych parametrów i stopnia ścieralności używanej pasty, gąbki można stosować albo do korekcji, albo do polerowania powłok lakierniczych.

Do jakich elementów możemy stosować gąbki polerskie?

Nie tylko do karoserii aut i monocykli, ale również do:

- pokrytych lakierem bram, ogrodzeń, balustrad,

- lakierowanych frontów mebli kuchennych i łazienkowych z drewna lub płyty MDF,

- powierzchni drewnianych wykończonych na wysoki połysk,

- dużych sprzętów AGD, takich jak lodówki czy zmywarki pokryte lakierem.

Dobrze jest zaopatrzyć się w gąbki wykonane z różnych rodzajów pianki. Pozwoli nam to to uporać się ze wszystkimi niedoskonałościami odnawianej powierzchni.

Gąbki twarde, gruboziarniste

Przeznaczone są do past polerskich o wysokim stopniu ścieralności. Doskonale sprawdzają do usuwania widocznych rys na karoserii aut, motocykli, rowerów itp., usuwania utlenionych i matowych powłok lakierniczych oraz wstępnego polerowania przejść, czyli miejsc połączenia starego lakieru z nowym.

Gąbki średnio twarde

Służą do usuwanie mniejszych rys, zadrapań i niedoskonałości powłok lakierniczych. Umożliwiają usunięcie zmatowień powstałych w fazie wstępnej podczas ścierania powłok papierem mikrościernym.

Gąbki miękkie, drobnoziarniste

Przeznaczone są do past polerskich i delikatnych mleczek o niskim stopniu ścieralności. Warto stosować je do polerowania lakieru na wysoki połysk. Usuwają drobne, koliste ślady po polerowaniu pastami o wysokim stopniu ścieralności. Wyrównują drobne powierzchniowe zarysowania. Sprawdzają się do lekko zwietrzałych lakierów.

Gąbki bardzo miękkie, drobnoziarniste

Świetnie nadają się do usuwania hologramów na ciemnych lakierach i mikroskopijnych niemal nierówności na lakierze. Służą do polerownia końcowego, szczególnie zaokrągleń i wgłębień. Zapewniają intensywny połysk. Zalecane są do stosowania ze środkami nabłyszczającymi. Służą także do ręcznego nakładania wosku.

Rozmiary

Pady polerskie mają różne rozmiary, co pozwala dopasować je do powierzchni odnawianego elementu. Do dużych płaszczyzn, takich jak powierzchnia lodówki lub dach samochodu, wybierzmy większe pady o rozmiarze powyżej 6 cali. Mniejsze części, takie jak zderzaki, polerujmy gąbkami o średnicy 3 lub 4 cali. Gąbki o wypukłym kształcie warto stosować do narożników. Przed zakupem akcesorium upewnijmy się, że jego rozmiar pasuje do parametrów naszej polerki obrotowej. Większość urządzeń wyposażona jest w gwint M14. gąbka polerska samochodowa

Polerowanie maszynowe a ręczne

Polerując lakier ręcznie, nie otrzymamy tak dobrych efektów jak przy polerowaniu maszynowym - skuteczność usuwania defektów jest znacznie mniejsza. Natomiast polerka z gąbczastym padem umożliwia uzyskanie wysokiego poziomu korekcji lakieru i spektakularnych efektów na odnawianej powierzchni. Urządzenie można stosować także z nakładkami futrzanymi, ścierającymi mocniej niż gąbki. Należy używać ich umiejętnie i zawsze przeprowadzić próbę na słabo widocznym elemencie polerowanej konstrukcji.

Gąbki polerskie to elementy uzupełniające polerkę elektryczną, czyli podstawowe narzędzie lakiernika. Gąbczaste pady mocowane są do urządzeń za pomocą mocnych rzepów. Akcesoria różnią się wielkością, kształtem i stopniem ścieralności. Rodzaje pianki, z których powstają, wpływają na ich twardość i szorstkość. W zależności od tych parametrów i stopnia ścieralności używanej pasty, gąbki można stosować albo do korekcji, albo do polerowania powłok lakierniczych.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - wiosna w ogrodzie. Jak przygotować narzędzia ogrodowe?

Instrukcja wideo - wiosna w ogrodzie. Jak przygotować narzędzia ogrodowe?
Rozpoczął się sezon prac w ogródku i na działce. To czas, aby szczególnie zadbać o nasze narzędzia i przygotować je do wiosenno-letnich czynności. Jeś...
Czytaj więcej

Pielęgnacja dzieł sztuki

Pielęgnacja dzieł sztuki
Pielęgnacja wartościowych obrazów wymaga dokładnego zaznajomienia się z tą tematyką. W przeciwnym razie nieumyślnie moglibyśmy bowiem uszkodzić strukt...
Czytaj więcej

9 sposobów wykorzystania octu w domu

9 sposobów wykorzystania octu w domu
Ocet doskonale sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w pracach porządkowych, stanowiąc ekologiczny i skuteczny środek czyszczący. Jak i do czego możemy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kiedy warto użyć gąbki polerskiej