Produkty

Kilka ciekawych inspiracji na domowy recykling

Kilka ciekawych inspiracji na domowy recykling

Co można wykonać z domowych przedmiotów, które już dawno utraciły swoje pierwotne zastosowanie? Czy pozbycie się wyposażenia domowego to zawsze dobry sposób na domowe porządki? A co gdyby tak część z tych ciekawych przedmiotów zachować, przerobić i nadać im zupełnie nowe funkcje? Oto nasze najciekawsze propozycje na domowy recykling!

domowy recyklingRecykling zakłada ponowne wykorzystanie zgromadzonych materiałów tym samym ich mniejszy wpływ na środowisko. Im mniej śmieci produkujemy, dłużej wykorzystując funkcjonalność przedmiotów, tym minimalizujemy czynności związane z ich składowaniem. Rozprzestrzeniający się trend recyklingu pozwala zatem odciążyć naszą planetę z powiększających się wysypisk.

Działania opisane powyżej każdy z nas może zastosować w swoim domu. Wystarczy umiejętnie wykorzystywać każdy zgromadzony przedmiot i dwa razy zastanowić się nad koniecznością jego wyrzucenia. Być może obecna funkcja nadana mu przez producenta rzeczywiście nie spełnia naszych potrzeb, ale znajdziemy taki aspekt domowego gospodarstwa, w którym produkt ten, będzie jeszcze całkiem dobrze się sprawdzał.

Domowy recykling, czyli co możemy wykorzystać dwa razy:

1. Meble różnego typu

Jeśli ten mebel przez lata służył nam jako kredens zawieszony w salonie, a obecnie jest już nieco podniszczony i zupełnie nie pasuje do nowego wyposażenia, zastanówmy się, w której części domu mógłby pełnić klasyczny element dekoracyjny. Kredens wspaniale odnajdzie się w kuchniach urządzonych w stylu angielskim oraz rustykalnym. A przecież to właśnie te style, które ostatnimi czasy cieszą się ogromną popularnością.

Podobnie będzie z meblami wypoczynkowymi. Stary fotel czy też kanapę możesz odnowić, dobierając im nowe obicia. W niektórych przypadkach taka renowacja nie przekracza kilkuset złotych, a przy okazji mebel jest nie tylko modny, ale przede wszystkim niezwykle oryginalny!

Najłatwiej przerabia się drobne meble w postaci różnej wielkości półek, krzeseł czy też taboretów. Krzesła są jednym z najwdzięczniejszych mebli do ponownego wykorzystania. Tym bardziej, że trend na różnokolorowe krzesła wciąż trwa w najlepsze.

półka Progress Castorama2. Coś, co udekoruje!

Spośród naszego domowego wyposażenia zawsze znajdą się takie przedmioty, które po odnowieniu mogą wyglądać niczym małe dzieła sztuki. Z pewnością nieraz widzieliście piękne, stare maszyny do szycia, które pełnią funkcję stolika w korytarzu czy też dekoracji tarasowej. Podobnie ma się rzecz ze skrzynkami, walizkami podróżnych, czy popularne europalety, o których możliwościach do modyfikowania, pisaliśmy już wiele razy.

Recykling starych przedmiotów ma wiele atutów. Przede wszystkim pozwala odkryć na nowo nasze domowe wyposażenie, wprowadzić oszczędności w domowych budżecie i, co ważne, wykorzystać te przedmioty, które tylko pozornie są już przestarzałe lub nieużyteczne.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!

Zabezpieczenie drewna - jak chronić drewniane elementy? Wykorzystaj produkty Altax!
Drewniane meble ogrodowe i elementy wyposażenia przydomowego tarasu to świetna wizytówka każdego zieleńca. Drewno jest ponadczasowe - łączy uni...
Czytaj więcej

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad

Płot drewniany - jak go odnowić? 5 sprawdzonych porad
Drewniany płot będzie latami zdobił Twoją posesję, o ile dobrze o niego zadbasz. W przeciwnym razie nie tylko straci atrakcyjny wygląd, ale też się ze...
Czytaj więcej

Jakie środki do drewna możemy zastosować w pokoju dziecka?

Jakie środki do drewna możemy zastosować w pokoju dziecka?
Planując odświeżenie drewnianego wyposażenia w pokoju dziecka, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić wyborowi preparatów. Okazuje się bo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
30.07.2016
Uwielbiam takie inicjatywy, upcyckling to świetna rzecz, ja niczego nie wyrzucam!

Ocena i komentarz dla:

Kilka ciekawych inspiracji na domowy recykling