Produkty

Kilka pomysłów na własnoręcznie wykonaną lampę

Kilka pomysłów na własnoręcznie wykonaną lampę

Lampa z wikliny, lampa ze sznurka, a może butelka z żarówką w środku? Pomysłów na własnoręcznie wykonaną lampę jest wiele. Wachlarz wszystkich propozycji jest nieograniczony i zależy w dużej mierze od tego, jak bogatą wyobraźnię posiadamy.

lampa z butelkiBez odpowiedniego oświetlenia nasze domowe wnętrza nie istniałyby nocą. Straciłyby swój piękny wygląd, możliwość gry za pomocą cieni i półcieni. Wszystko byłoby zdecydowanie bez wyrazu, bez tego czegoś, co właśnie daje nam lampa i żarówka.

Lampę możemy kupić, ale możemy też wykonać ją samodzielnie. Czasem wystarczy kilka drobnych produktów, które zresztą każdy z nas posiada w swoim domu.

1. Lampa z serwety?

To nie żart. Wręcz przeciwnie. Tak powstały abażur wygląda przepięknie we wnętrzach stylizowanych na vintage. Biała serweta przyklejona na nadmuchany balon, musi przeschnąć, by po kilku godzinach zamienić się w prawdziwie dworski abażur.

2. Lampa ze sznurka?

Wykonanie bardzo podobne do poprzedniego. W tym przypadku serwetę zastępujemy po prostu sznurkiem. Przy jego pomocy oplatamy balon. Im gęściej nałożymy go warstwami na powierzchnię naszego balonu, tym mocniejszy szkielet abażuru uzyskamy. Lampa tego typu może być wykonana z charakterystycznego szarego sznurka, ale może równie dobrze powstać przy udziale jakiejś kolorowej wełny. Inwencja twórcza należy do nas. Powodzenia!

3. Kolorowa masa papierowa?

Kto z nas nie wykonywał z niej mis w szkole? Tradycyjna masa papierowa stworzy nam bardzo mocne klosze do lampy. W dodatku przyozdobione farbą we wzory, które sami sobie wymyślimy.

4. Abażury jak sukienkiwłasnoręcznie wykonana lampa

Idealnie wkomponowują się w aranżacje pokoików naszych dzieci. Z delikatną kokardką, w jasnym, pastelowym kolorze to strzał w dziesiątkę! Nasze dziecko z pewnością będzie nimi oczarowane.

5. Ekologiczna lampa z odzysku

Czyli nic innego, jak butelkowy hit. Pięknie prezentują się np. wykonane z zielonych butelek, w których zamiast żarówek umieścimy małe świeczki. Idealna dekoracja i dodatek do głównego oświetlenia.

Własnoręcznie wykonane klosze lamp to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim wyjątkowa ozdoba dla naszego domu. Zważywszy, że nasza wyobraźnia potrafi być naprawdę duża, to z pewnością okaże się, że nigdzie poza naszym domem nie znajdziemy już takiego samego klosza. Co oczywiście sprawi tylko tyle, że będziemy mogli poczuć się naprawdę wyjątkowo w swoich czterech ścianach.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wybrać lampę stołową?

Jak wybrać lampę stołową?
Stół zazwyczaj umieszczamy w jadalni. Nad stołem zawieszamy lampę. A co z blatem? Czy i jaką lampę wybrać do postawienia na stole? Może warto zdecydow...
Czytaj więcej

Wymiana oświetlenia – na co zwrócić uwagę?

Wymiana oświetlenia – na co zwrócić uwagę?
Wcześniej czy później czeka to każde mieszkanie, w którym źródłem światła sztucznego są umocowane centralnie pośrodku sufitu żyrandole, w których świe...
Czytaj więcej

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku

Urządzanie wnętrz zgodnie ze znakami zodiaku
Jeśli próbowaliśmy różnych rozwiązań dekoracyjnych i w każdym czujemy się obco, może to czas, żeby zaufać naturze i wsłuchać się we własne wnętrze. Ws...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kilka pomysłów na własnoręcznie wykonaną lampę