Produkty

Klasyka design – jak wprowadzić do aranżacji domu elementy stylu włoskiego?

Klasyka design – jak wprowadzić do aranżacji domu elementy stylu włoskiego?

Włoski design i wzornictwo to połączenie klasycznych kształtów oraz tradycyjnych materiałów. Włosi są liderami innowacji i stylu od setek lat, ponieważ jak żaden inny naród doskonale opanowali umiejętność zestawiania prostych, a jednocześnie efektownych rozwiązań, z najwyższą jakością. Już w czasach renesansu zyskali światową sławę w dziedzinie wzornictwa, a ich wyroby oznaczały wyrafinowanie, luksus, dbałość o szczegóły oraz to, co najważniejsze – funkcjonalność.

włoski zlewozmywakOd początku XX wieku włoskie inspiracje wiodły prym zarówno w branży architektonicznej, jak i aranżacyjnej. Aby wprowadzić niepowtarzalny klimat do wnętrza domu, wystarczy poznać kilka sekretów. Dziś ujawnimy niektóre z nich.

Niekonwencjonalne zestawienia

We włoskim meblarstwie wyraźnie zaznaczona jest tendencja do łączenia skrajnie różnych materiałów w nietypowy sposób. Podstawowym surowcem, który wykorzystuje się w tym stylu, jest drewno, które nadaje wnętrzom ciepły i przytulny charakter. Jest również bardzo łatwe w obróbce, dając możliwość tworzenia efektownych kształtów, a to Włosi opanowali do perfekcji. Nowoczesna stylistyka to przede wszystkim pomysły posiadające ponadczasowy charakter i długoletnią trwałość. Oprócz drewna, wykorzystuje się także szkło, kryształ, metal, a także tworzywa sztuczne, co nadaje wyrobom włoskim indywidualność. Pozwala im na to bogate doświadczenie w rzemieślnictwie, które nabywali od czasów średniowiecza. Bardzo ważne jest również kompleksowe podchodzenie do projektowania, tak aby tworzone aranżacje tworzyły spójną całość, będąc jednocześnie przyjazne użytkownikowi.

Ceramika

Wzornictwo włoskie to nie tylko innowacja, ale także czerpanie garściami z tradycji i klasycznych wzorów. Wiele firm z tego kraju to przodowi producenci płytek ceramicznych. Wykorzystanie ich nie ogranicza się jedynie do łazienki. Stosuje się je we wszystkich pomieszczeniach, tworząc niepowtarzalne mozaiki. Styl ten przekazuje silne emocje, żywotność i temperament, których Włochom nie brakuje. Ważnym aspektem jest także zachowanie wysokich walorów jakościowych wyrobów, by finalny produkt spełniał swoją funkcję przez długie lat.

Oświetlenie

Istotnym elementem tego stylu jest zwrócenie uwagi na rolę światła we wnętrzu. Włoskie wyroby zawierają w sobie sekret tworzenia odpowiedniej aury oświetleniem, które powinno rozjaśniać pomieszczenia, dodając im nieco otwartości. Jest to także swego rodzaju zabawa formą, pozwalająca uzyskać nieoczekiwane, zaskakujące efekty. Włosi stosują różnorodne typy oświetlenia – ścienne, sufitowe, wolnostojące lub też podwieszane. Sprawdzają się one idealnie do kreowanie we wnętrzach odpowiedniej atmosfery. mydelniczka castorama

Wygoda

Wszystkie produkty pochodzące z Włoch charakteryzują się opływowym kształtem i gładkością. Zastosowana konstrukcja i kolorystyka mają pozostawiać wrażenie świeżości przez lata. Mają być one również wygodne w użytkowaniu oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Tradycyjne rozwiązania są zestawiane z nowoczesnym sprzętem. Związana jest z tym tendencja do zabudowy urządzeń w zestawieniu z surową, wręcz minimalistyczną formą. Współcześni projektanci odchodzą powoli od stosowania zdobień i ornamentów, które przez liczne wieki były włoską wizytówką.

Gadżety

Włoski design to także przedmioty codziennego użytku będące jednocześnie małymi dziełami sztuki. Wiele włoskich firm wyspecjalizowało się w designie użytkowym i od lat 50-tych ubiegłego wieku były one przodownikami nowoczesności, która sprawdzała się na wielu polach. Włoskie zastawy, gadżety kuchenne, naczynia czy też urządzenia takie jak radio oraz dodatki są znane na całym świecie i chętnie wykorzystywane w wielu gospodarstwach domowych.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Klasyka design – jak wprowadzić do aranżacji domu elementy stylu włoskiego?