Produkty

Kolorowa kuchnia

Kolorowa kuchnia

Kolorowa kuchnia to miejsce przepełnione smakiem przygotowywanych w niej potraw oraz barwą aranżacyjnego szaleństwa. W takim wnętrzu ma się więcej energii do gotowania, znacznie chętniej popija się poranną kawę i przede wszystkim chce się przebywać. Każda kolejna podróż kulinarna kończy się pysznie.

kolory w kuchniAby stworzyć kolorową kuchnię, konieczne jest opanowanie umiejętności dobierania poszczególnych barw. Bogata paleta kolorystyczna pozwala stworzyć ciekawe wnętrze, ale jednocześnie grozi ryzykiem zgromadzenia zbyt dużej liczby barw, które po wymieszaniu zupełnie do siebie nie pasują.

Czym się kierować podczas tworzenia kolorowego wnętrza?

Umiarem – im więcej kolorów dobieramy, tym trudniej będzie nam nad nimi zapanować. Dlatego poruszajmy się w palecie 2, maksymalnie trzech kolorów. Pozostałe barwy mogą być maksymalnie kilka tonów jaśniejsze lub ciemniejsze. Ta cenna zasada będzie szczególnie dotyczyć osób, które nie mają wystarczającej wiedzy, pozwalającej im na tworzenie kombinacji kolorystycznej.

Wiedzą – im więcej wiemy, tym więcej potrafimy. Zgodnie z tą zasadą, zanim kupimy fioletowe płytki i czerwone meble, upewnijmy się, czy te dwa różne kolory mogą się polubić. Warto także posiąść odpowiednią wiedzę o znaczeniu barw. Niektóre z nich uspakajają, inne ułatwiają skupienie. O działaniu poszczególnych kolorów poczytasz tu: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/wykonczenie/malowanie/farby-wewnetrzne/efekty-dekoracyjne/jaki-wplyw-na-aranzacje-naszych-wnetrz-maja-kolory.html

Farba Colours Kuchnia i Łazienka tort malinowyUmiejętną eliminacją – lubimy kolor czerwony i zielony, ale już na etapie planów widzimy, jak trudne będzie ich estetyczne połączenie. Nie zastanawiajmy się. Zrezygnujmy z któregoś na rzecz stworzenia przyjemnej kompozycji kolorystycznej.

Pomysłami innych – w barwnych katalogach można dojrzeć wiele inspirujących zdjęć. Te szablonowe pomysły powstają właśnie po to, by przekonać użytkowników do poszczególnych projektów. Nie bójmy się z nich skorzystać. Często są darmową i bardzo cenną inspiracją.

Alternatywa dla kolorowych mebli

Pomysłem na bezpieczne wprowadzenie koloru do wnętrza mogą być barwne akcesoria kuchenne. Ich zalet należy upatrywać przede wszystkim w możliwości szybkiej wymiany. Jeśli zatem najbardziej odważną kolorystykę zastosujemy właśnie w dodatkach, to otworzymy sobie furtkę do wielu możliwości aranżacyjnych, przeprowadzanych jeśli nie co kilka miesięcy, to z pewnością co kilka lat.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach
Modny trend? Pastele! Odcienie pastelowe pozwalają wprowadzić do wnętrz przyjemny i świeży nastrój, szczególnie wiosną. Świetnie pasują ...
Czytaj więcej

Renowacja kuchni – jakie kolory do kuchni wybrać, by odmienić jej wnętrze

Renowacja kuchni – jakie kolory do kuchni wybrać, by odmienić jej wnętrze
Aby diametralnie odmienić wygląd Twojej kuchni, nie potrzebujesz skomplikowanych zabiegów i gruntownego remontu pomieszczenia. Wystarczy kilka ...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kolorowa kuchnia