Kontrłata suszona Complex 25 x 50 x 3000 mm impregnowana
Szczegóły dotyczące produktu
Informacje o produkcie
Kontrłata suszona Complex 25 x 50 x 3000 mm to praktyczne rozwiązanie do budowy altan, pergoli czy dachów w Twoim ogrodzie. Wykonana z impregnowanego drewna sosnowego, wyróżnia się wysoką odpornością na wilgoć oraz trwałością. Produkt doskonale sprawdzi się w zewnętrznych konstrukcjach, zachowując stabilność przez długi czas. Naturalny materiał pochodzi z odpowiedzialnych źródeł, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowania.
Cechy i zalety
Solidna kontrłata suszona o wymiarach 25 x 50 x 3000 mm została zaprojektowana z myślą o konstrukcjach zewnętrznych, takich jak tarasy, altany, pergole czy dachy. Wykonana z impregnowanego drewna sosnowego, charakteryzuje się wysoką odpornością na wilgoć oraz gnicie, dzięki czemu doskonale sprawdza się w miejscach narażonych na zmienne warunki atmosferyczne. Produkt Complex spełnia wymagania normy EN 14081-1 + A1 i posiada oznaczenie CE, co potwierdza jego jakość oraz bezpieczeństwo użytkowania. Drewno pochodzi z polskich, odpowiedzialnie zarządzanych źródeł, a proces ciśnieniowej impregnacji zwiększa trwałość i stabilność materiału. Kontrłata umożliwia łatwy montaż na wkręty lub klej, a jej chropowata powierzchnia pozwala na dalszą obróbkę – szlifowanie lub malowanie. Praktyczna instrukcja użytkowania i przechowywania zapewnia długą żywotność produktu. To funkcjonalne rozwiązanie dla osób poszukujących trwałych i sprawdzonych materiałów do realizacji projektów ogrodowych i budowlanych.
- Do wykorzystania w konstrukcjach lekkich budynków, altan, pergoli i dachów
- Belka jest wykonana z impregnowanego drewna sosnowego o wysokiej odporności na wilgoć.
- W celu zabezpieczenia przycięte krawędzie należy zawsze pokryć odpowiednim impregnatem
- Produkt suszony w piecu przed obróbką ciśnieniową w celu poprawy stabilności
- Wyprodukowano z drewna pozyskanego w sposób odpowiedzialny i bezpieczny dla środowiska
Informacje prawne
- Sprzedawca zobowiązał się do oferowania wyłącznie produktów zgodnych z mającymi zastosowanie przepisami prawa Unii Europejskiej.
Specyfikacja techniczna
| Typ produktu | Oprawa techniczna |
|---|---|
| Liczba sztuk w opakowaniu | 1 |
| Rodzaj opakowania | Sztuka |
| Długość produktu | 3000mm |
| Szerokość produktu | 50mm |
| Waga (kg) | 2.6kg |
| Gatunek | Sosna |
| Materiał | Sosna |
| Wykończenie drewna | Cięte |
| Tekstura | Chropowata |
| Profil krawędzi | Prosty |
| Klasa drewna | Klasa standardowa |
| Obróbka | Obróbka ciśnieniowa |
| Klasa impregnacji drewna | Klasa zastosowania 3 |
| Kolor | Natural |
| Suszone komorowo | Niesuszone komorowo |
| Pochodzenie drewna | Polska |
| Odporność na wilgoć | Brak odporności na wilgoć |
| Możliwość malowania | Tak |
| Możliwość montażu w pionie i poziomie | Tak |
| Możliwość szlifowania | Tak |
| Minimalna wilgotność (drewno) | 14% |
| Maksymalna wilgotność (drewno) | 28% |
| Przeznaczenie | Używać do zewnętrznych konstrukcji drewnianych: jako legary tarasów lub budynków. |
| Obszar zastosowania | Zewnętrzne |
| Instrukcje dotyczące konserwacji | Drewno należy malować zgodnie z instrukcjami umieszczonymi na środkach do konserwacji |
| Typ mocowania | Na wkręty lub klej |
| Instrukcja montażu | Do przykręcenia lub przybicia do drewnianej konstrukcji. |
| Instrukcje użytkowania | Aby przedłużyć trwałość drewna, należy zawsze zabezpieczać je dodatkowymi środkami do konserwacji |
| Gwarancja producenta | Brak gwarancji, tylko rękojmia |
| Kod produktu | 5063022668066 |
Producent / osoba odpowiedzialna w UE
Producent
Kingfisher International Products B.V.
Adres
Rapenburgestraat 175, E,
Amsterdam
1011 VM
Holandia