Produkty

Kuchnia na 4 sposoby. Kolekcje mebli Cooke&Lewis w różnych odsłonach

Kuchnia na 4 sposoby. Kolekcje mebli Cooke&Lewis w różnych odsłonach

Jedna kolekcja mebli Cooke&Lewis daje nam wiele możliwości. Dzięki dostępnym w naszym sklepie zestawom, możliwe jest urządzenie kuchni na 4 różne sposoby. W każdym z nich kuchnia przyjmuje swój odrębny kształt. Każdy ma swoją unikalną charakterystykę i wynikające z niej korzyści. Daje to możliwość dopasowania danej kolekcji do kształtu i metrażu naszej kuchni.

kuchnia IKuchnia w kształcie „I”

Na takie rozwiązanie warto postawić wtedy, gdy nasza kuchnia posiada niewielki metraż. Plan uwzględnia wówczas umieszczenie wszystkich elementów na jednej ze ścian kuchni, dzięki temu przestrzeń jest praktyczna, wygodna, minimalistyczna i zarazem estetyczna. Montaż mebli na długości jednej ze ścian pozwala na rozmieszczenie głębokich półek i szuflad z funkcją pełnego wysuwu. Dzięki temu zarówno przechowywanie, jak i korzystanie z wszelkich kuchennych akcesoriów jest bardzo komfortowe.

Kuchnia w kształcie „II”kuchnia II

Na kuchnię w kształcie podwójnego „I” warto zdecydować się wtedy, gdy dysponujemy zarówno nie dość dużą powierzchnią kuchni, jak i salonu. Łącząc te dwa pomieszczenia w jedną wspólną przestrzeń, zyskujemy otwartą i bardziej przestronną część dzienną. Oba pomieszczenia rozdzielamy wówczas dodatkowym blatem roboczym (na przykład w postaci barku). Pomiędzy głównym a dodatkowym blatem znajduje się w takiej sytuacji nieco wolnej przestrzeni, co determinuje kształt „II”. Otwarta część dzienna to idealna recepta na wygodniejsze spożywanie posiłków i wspólne spędzanie czasu z całą rodziną.

kuchnia UKuchnia w kształcie „U”

Na taki styl urządzenia kuchni możemy zdecydować się w przypadku nieco bardziej przestronnej kuchni. Większy metraż pozwoli nam na połączenie dwóch blatów roboczych, które znajdą się na dwóch odrębnych ścianach. Podobnie jak w wyżej opisanym przykładzie, także tutaj do przestrzeni kuchennej dokładamy dodatkowy blat, który dopełnia kształt litery „U”. Zyskujemy wówczas możliwość swobodniejszego rozmieszczenia mebli i sprzętów kuchennych. Mamy do dyspozycji większą przestrzeń roboczą, która znacznie podnosi komfort przygotowywania posiłków oraz innych czynności.

Kuchnia w kształcie „L”kuchnia L

Aby urządzenie kuchni w kształcie litery „L” było maksymalnie komfortowe, podobnie jak w przypadku planu w kształcie litery „U”, powinniśmy dysponować nieco większą powierzchnią kuchenną. Tutaj również wykorzystujemy dwa blaty robocze, rozmieszczone na dwóch ścianach, zgodnie z ułożeniem litery „L”, rezygnując jednak z dodatkowego blatu. W takiej sytuacji możemy sobie pozwolić na swobodniejsze połączenie dwóch funkcji pomieszczenia – kuchni i jadalni, umieszczając w wolnej przestrzeni pasujący do aranżacji stół. Organizacja kuchni jest zaś bardziej uporządkowana między innymi dzięki szafkom narożnym.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?

Jakie meble nadają się do kuchni z salonem?
Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej spotykane rozwiązanie w nowobudowanych mieszkaniach i domach. Łącząc te dwa pomieszczenia, zyskujemy nie ty...
Czytaj więcej

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. II
Znając już ogólny zarys charakteru modułowych mebli kuchennych, możemy zagłębić się w bardziej szczegółowe informacje. Z czego mogą być ...
Czytaj więcej

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I

Modułowe zestawy mebli kuchennych – wszystko, co musimy wiedzieć cz. I
Jeśli właśnie stajemy przed trudnym zadaniem umeblowania kuchni jedną z najważniejszych decyzji jest wybór rodzaju mebli. Czym cechują się modu...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Kuchnia na 4 sposoby. Kolekcje mebli Cooke&Lewis w różnych odsłonach