Produkty

Łazienka z humorem – kilka żartobliwych gadżetów, które podbiją nasze serca

Łazienka z humorem – kilka żartobliwych gadżetów, które podbiją nasze serca

Łazienka nie jest miejscem, które kojarzy się z humorem – najlepiej, gdy wszystko jest na swoim miejscu, na półkach i szafkach nie ma zbędnych gadżetów a o porządek dba każdy z domowników. Jednak odrobina luzu nikomu jeszcze krzywdy nie zrobiła, a wbrew pozorom nawet w łazience można wprowadzić trochę ożywienia. Szczególnie, gdy w domu są dzieci.

deska wc castoramaDlaczego? Głównie ze względu na fakt, że niektóre młode osoby trzeba zachęcać do codziennego mycia zębów czy też częstszego korzystania z prysznica. Z kilkoma gadżetami to się może zmienić!

Po pierwsze – zadbajmy o radość

Kąpiel przecież nie jest przykrym obowiązkiem – bardzo łatwo zamienić ją bowiem w dobrą zabawę. Zacząć możemy już od zasłony prysznicowej – na rynku znajdziemy wiele modeli, które rozbawią nas zanim na dobre przekroczymy próg łazienki. Zadbać możemy również o najmłodszych – zabawki takie jak gumowe kaczuszki czy też modele statków unoszące się na wodzie to klasyka w najlepszym wydaniu.

Po drugie – ożywmy wnętrze

Łazienka, w jakimkolwiek stylu aranżacyjnym nie zostałaby urządzona, najprawdopodobniej będzie wykonana z materiałów, których głównymi zaletami są trwałość oraz łatwość w utrzymaniu w czystości. Sterylne wnętrza warto zatem ozdobić czymś kolorowym, oczywiście w granicach rozsądku. Wieszaki na ręczniki, szczotki do paznokci, uchwyty pod szczoteczki do zębów – każdy z tych elementów, ze względu na swój kształt może być humorystycznym dodatkiem, który wniesie trochę życia w pomieszczenie sanitarne. Warto też pamiętać o kolorowych i ‘gadżeciarskich’ szczoteczkach do zębów – te przypominające postacie znane z kreskówek będą przez najmłodszych o wiele chętniej wykorzystywane niż bezpłciowe, ‘dorosłe’ szczoteczki.

Po trzecie – wybierzmy swój stylmata antypoślizgowa

Humorystycznych, łazienkowych gadżetów znajdziemy mnóstwo, nie warto jednak działać intuicyjnie i bez przygotowania. Dobrze jest najpierw wykonać solidny przegląd dostępnych propozycji i wybrać te, które do naszej łazienki będą faktycznie pasować.

Fani horrorów? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zafundować sobie zasłonę prysznicową ozdobioną odbitą od wewnątrz dłonią, przywodzącą na myśl ‘Psychozę’ Alfreda Hitchcocka lub też wieszak na ręczniki w kształcie… plamy ketchupu, tak to nazwijmy.

Wielbiciele fauny i flory? Proszę bardzo – elementów wykończeniowych z podobiznami zwierząt znajdziemy mnóstwo, podobnie zresztą jak i tych w kształcie soczystych owoców czy też egzotycznych roślin.

Najwięcej zależy bowiem od dystansu, jaki mamy do aranżacji pomieszczeń – śmiertelna powaga na dłuższą metę potrafi być bardzo męcząca, zatem warto podarować sobie odrobinę luzu. Szczególnie w łazience, która dla wielu jest drugim miejscem po sypialni, które zobaczą o poranku.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak czyścić zasłonę prysznicową? Domowe sposoby.

Jak czyścić zasłonę prysznicową? Domowe sposoby.
Co zrobić w sytuacji, gdy zależy nam na tym, by łazienka zachwycała higieniczną czystością, lecz nie chcemy używać sklepowych detergentów? Może...
Czytaj więcej

Prysznic za zasłonką – dlaczego to ciągle ciekawa perspektywa kąpieli

Prysznic za zasłonką – dlaczego to ciągle ciekawa perspektywa kąpieli
Prysznic za zasłonką to wciąż niedrogi sposób na zorganizowanie przestrzeni do kąpieli. Zasłonkę możemy zamocować na szynie lub drążku, a w rezultacie...
Czytaj więcej

Zasłona prysznicowa i drążek – jak je wybrać

Zasłona prysznicowa i drążek – jak je wybrać
Kiedy wydaje nam się, że skończyliśmy już urządzać naszą łazienkę, może się okazać, że wciąż jeszcze brakuje ważnego elementu – zasłonki prysznicowej....
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.09.2016
Ja to nie toleruję takich ozdób, a najgorsze to są miski klozetowe w rybki, wolę jak w łazience jest wystrój elegancki

Ocena i komentarz dla:

Łazienka z humorem – kilka żartobliwych gadżetów, które podbiją nasze serca