Zachowaj ostrożność i przeczytaj informacje poniżej na temat zagrożeń ze strony oszustów w internecie.

Zostaliśmy zawiadomieni o otrzymywaniu wiadomości e-mail informujących o przyznaniu bonu zakupowego o określonej wartości (np. 500 zł) do wykorzystania w sklepie Castorama w Polsce. Wiadomości te nie pochodzą od nas.

Nie odpowiadaj na wiadomości z nieznanych adresów oraz nie otwieraj linków i załączników, które się w nich znajdują. Chroń swój komputer przed szkodliwym oprogramowaniem oraz utratą ważnych danych.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci ustalić czy wiadomość pochodzi od nas:

Nadawcą jest Castorama

Wiadomość pochodzi z adresu w domenie Castorama.pl
np. newsletter@mail.castorama.

 (w szczególności należy zwrócić uwagę, aby po znaku „@” znajdowała się pełna nazwa domeny „@castorama.pl”)

Linki prowadzą na stronę Castorama

Korzystamy wyłącznie z domen Castorama.pl
np. www.kuchnie.castorama.pl

Poprawna pisownia

Wszystkie treści wyświetlają się prawidłowo, z polskimi znakami oraz bez literówek.

Poprawne informacje o nadawcy

Jeżeli wiadomość przesyłana jest na zlecenie Castorama jako nadawca powinna zostać wskazana Castorama Polska Sp. z o.o.

Szukając promocji oraz ofert specjalnych korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych źródeł:

W ostatnich dniach zostaliśmy zawiadomieni o otrzymywaniu wiadomości e-mail informujących o przyznaniu bonu zakupowego czy też vouchera o określonej wartości (np. 500 zł) do wykorzystania w dowolnym sklepie Castorama w Polsce. Korespondencja powyższa nie jest rozsyłana przez Castorama. Castorama nie jest organizatorem tej kampanii, a osoby przesyłające wiadomości nie działają na zlecenie Castorama. Ostrzegamy, że otwieranie zamieszczonych w takich wiadomościach linków lub załączników, jak również wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem. Nie jest w szczególności zalecane podawanie jakichkolwiek danych, w tym danych osobowych, w odpowiedzi na taką wiadomość lub też w ramach formularzy, do których mogą kierować linki zawarte w wiadomości. Castorama nie upoważniła jakiegokolwiek podmiotu do przyznawania klientom żadnych bonów, kuponów, voucherów lub innych bonusów, o których mowa w rozsyłanych wiadomościach, a rzekomo otrzymane bonusy nie będę honorowane przez Castorama.

Informacje o aktualnych akcjach promocyjnych organizowanych przez Castorama można odnaleźć w gazetkach Castorama, na stronie internetowej Castorama dostępnej pod adresem www.castorama.pl, w oficjalnych kanałach Castorama w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram i LinkedIn), a także uzyskać od pracowników Castorama w sklepach stacjonarnych, od konsultantów Biura Obsługi Klienta Castorama pod numerem telefonu tel. (+48) 690 680 690 lub w ramach pomocy on-line na stronie www.castorama.pl/kontakt. Z pomocy on-line można skorzystać poprzez wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Castorama lub kontaktując się z konsultantem na chacie do którego link znajduje się pod powyżej wskazanym adresem www.

Rozróżnienie oryginalnej wiadomości przesyłanej przez Castorama lub na jej zlecenie od wiadomości wysłanej przez podmiot podszywający się pod Castorama nie jest zawsze łatwe. Cyberprzestępcy w celu skłonienia odbiorców wiadomości do kliknięcia linków lub też podania danych osobowych starają się jak najdokładniej upodobnić rozsyłany spam do oryginalnych wiadomości.

Niezależnie od powyższego, Castorama jeszcze raz podkreśla, że nie prowadzi obecnie jakiejkolwiek akcji, w ramach której rozsyła do klientów drogą mailową bony zakupowe, kupony lub vouchery i jednocześnie wymaga kliknięcia w przekazany w wiadomości link w celu ich aktywacji.

Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, czy nadawcą maila jest Castorama lub podmiot działający na jej zlecenie niezwłocznie skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Castorama pod numerem telefonu tel. (+48) 690 680 690 lub w ramach pomocy on-line na stronie www.castorama.pl/kontakt: korzystając z formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej Castorama lub kontaktując się z konsultantem na chacie.

Masz pytania lub wątpliwości?

Konsultanci naszej Infolinii
są do Twojej dyspozycji.

(+48) 690 680 690