Bondex to duński producent wysokiej jakości produktów malarskich, dostępnych w większości europejskich krajów.

Historia marki sięga już 120 lat, a to przekłada się na tak samo długie doświadczenie w dostarczaniu produktów najwyższej klasy, za standard których odpowiadają międzynarodowe laboratoria. W ofercie marki Bondex znaleźć można wysokiej jakości emulsje do malowania ścian i sufitów, emalie, impregnaty, lakierobejce i oleje do ochrony i dekoracji drewna. Produkty te testowane na trudnym, surowym klimacie skandynawskim, doskonale sprawdzą się w charakterystycznych dla naszego kraju zmiennych warunkach atmosferycznych.

Farby kolorowe

Kolorowe farby do malowania ścian nadają pomieszczeniom charakter i sprawiają, że nabierają one indywidualnych cech, wiele mówiących o mieszkańcach. Przemalowanie ścian na inny kolor to najprostszy i najszybszy sposób na metamorfozę wnętrza. Aby kolor na ścianach mógł cieszyć przez długi czas i dobrze prezentować się, należy wybierać farby wysokiej jakości. Produkty marki Bondex to bogata paleta barw, gwarancja pięknych i trwałych kolorów oraz wytrzymałej, solidnej powłoki. Plamoodporne, doskonale kryjące farby ceramiczne Bondex zadowolą najbardziej wymagających klientów, ceniących sobie wyrafinowane kolory i wysoką jakość produktów. Farby z linii Smart Ceramic są odporne nawet na najbardziej trudne plamy, gwarantują trwałość kolorów i szeroki wybór barw. Poszukując właściwego koloru farb warto skorzystać z testerów, czyli małych próbek kolorów dostępnych w sklepach i sprawdzić kolor we właściwym pomieszczeniu.

Polecane produkty

Loading...
Farba Bondex Smart Ceramic rzymskie wakacje 2,5 l
Sprawdź
Loading...
Farba hybrydowa Bondex Smart Ceramic jestem kolorem słońca 2,5 l
Sprawdź
Loading...
Farba hybrydowa Bondex Smart Ceramic mały książę 2,5 l
Sprawdź
Loading...
Farba hybrydowa Bondex Smart Ceramic piękna Esmeralda 5 l
Sprawdź

Farby białe

Biel to kolor, który we wnętrzach potrafi zdziałać cuda - optycznie powiększa i rozjaśnia pomieszczenia, więc idealnie sprawdza się w małych i ciemnych pomieszczeniach. Doskonale też sprawdza się w otwartych, przestronnych pomieszczeniach, podkreślając ich nowoczesność i elegancję. Idealnie też komponuje się z bardzo popularnym we wnętrzach drewnem. Nic dziwnego, że śnieżnobiałe ściany coraz częściej królują w naszych domach. W ofercie marki Bondex znajduje się najwyższej jakości plamoodporna, ceramiczna farba SMART CERAMIC, z której łatwo usuniesz nawet najtrudniejsze zabrudzenia. Postaw na najwyższą jakość i ciesz się trwałym efektem.

Emalie uniwersalne

W każdym domu można znaleźć stare lub zniszczone krzesła, szafki, drzwi i inne elementy, które wymagają odnowy. Nie wyrzucaj ich! Daj im drugie życie! Przy użyciu emalii plamoodpornej Bondex Smart Paint do różnych powierzchni, w szybki sposób przywrócisz blask zniszczonym przedmiotom w Twoim domu i wokół niego. Plamoodporna emalia Smart Paint może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrz, na drewno, powierzchnie fornirowane, laminowane płyty MDF, sklejkę, wiklinę, twarde PCV, powierzchnie metalowe zabezpieczone antykorozyjnie oraz lamperie. Akrylowa emalia Smart Paint szybko wysycha i tworzy matową, plamoodporną powłokę, odporną na zabrudzenia i zmywanie. Emalia Smart Paint jest bezpieczna i może być stosowana na powierzchnie, z którymi kontakt mają dzieci oraz alergicy. Nadaje się do malowania mebli, drzwi, kaloryferów, okien, listw i detali drewnianych oraz zabawek.

Polecane produkty

Loading...
Emalia akrylowa Bondex Smart Paint bielszy niż myślisz 0,2 l
Sprawdź
Loading...
Emalia akrylowa Bondex Smart Paint czarny kot 0,2 l
Sprawdź
Loading...
Emalia akrylowa Bondex Smart Paint jak makiem zasiał 0,2 l
Sprawdź
Loading...
Emalia akrylowa Bondex Smart Paint list w butelce 0,2 l
Sprawdź

Środki do drewna

Drewno to uniwersalny i ponadczasowy materiał, którego zastosowanie ma bardzo szeroki zakres. Jednak ze względu na naturalne pochodzenie drewno podatne jest na szkodliwe oddziaływanie różnych czynników zewnętrznych, zwłaszcza jeśli znajduje się na zewnątrz budynków. Środki do drewna mają na celu przedłużyć żywotność drewnianych materiałów i ochronić je przed działaniem zmiennych temperatur, opadów, wilgoci, promieniowania UV, owadami i grzybami, a także uszkodzeniami mechanicznymi. W ofercie Bondex znaleźć można impregnat gruntujący do surowego drewna Wood Preserver NT, Olej Pogodoodporny do tarasów i mebli ogrodowych oraz Szybkoschnący lakier do mebli. Dostępny jest także Paint Remover, który skutecznie usuwa stare powłoki farb i lakierów.

Loading...
Impregnat Bondex Wood Preserver 0,75 l
Sprawdź
Loading...
Olej pogoodporny Bondex tek 0,75 l
Sprawdź
Loading...
Lakier do mebli Bondex połysk 0,75 l
Sprawdź
Loading...
Paint Remover Bondex 0,5 l
Sprawdź

Malowanie ścian − instrukcja, jak malować ściany. Poradnik dla początkujących
 

Malowanie ścian to doskonały i szybki sposób na odświeżenie wyglądu swojego wnętrza − czy to pojedynczego pokoju, czy całego mieszkania.

Można wykonać je samodzielnie, we własnych zakresie, bez konieczności wynajmowania ekipy remontowej. Ważne jest jednak odpowiednie przygotowanie do tego zadania. Zobacz, jak malować ściany, jakie narzędzia do tego przygotować, jak rozrabiać farbę, jakie pędzle i wałki wybrać, a także jak zabezpieczyć pokój przed malowaniem i jak po sobie posprzątać.

Emalie to cała grupa produktów przeznaczonych do dekoracyjno-ochronnego malowania podłóż różnego typu. Jakie właściwości posiadają te preparaty i do czego można je stosować?

W marketach budowlanych znajdziemy preparaty zwane emaliami akrylowymi, alkilowymi, ftalowymi bądź chlorokauczukowymi. Emalie ftalowe i alkidowe to produkty takie same, ale występujące pod dwiema nazwami – zastosowanym w nich spoiwem są żywice alkidowe. W emaliach akrylowych spoiwo stanowi żywica akrylowa, w środkach  chlorokauczukowych – żywice chlorokauczukowe.

PPG Deco Polska Sp. z o.o. to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, posiadający w swoim portfolio takie marki jak: Dekoral, Bondex, Drewnochron, Sigma Coatings, Dekoral Professional, oraz ProGold. Wyroby firmy to produkty najwyższej klasy, cieszące się uznaniem klientów indywidualnych oraz profesjonalistów (architektów i wykonawców).

W Polsce PPG zatrudnia blisko 1700 osób. Firma podzielona jest na kilka strategicznych jednostek biznesowych, a ich siedziby mieszczą się we Wrocławiu, Cieszynie, Ostrowie Wielkopolskim (w tych lokalizacjach firma ma zakłady produkcyjne) oraz w Warszawie, Gdyni i Gliwicach.

Firma PPG Deco Polska cieszy się opinią wiarygodnego partnera biznesowego oraz atrakcyjnego pracodawcy, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane firmie, min. „Firma Przyjazna Klientowi”, „Budowlana Marka Roku” czy „Solidny Pracodawca Roku”. PPG Deco Polska od 2010 roku jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalistycznych. PPG na świecie jest synonimem jakości, trwałości i innowacyjności.