Rozwiązania Danfoss, zwane przez specjalistów marki Inżynierią Jutra, stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowania w zakresie infrastruktury ciepłowniczej i chłodniczej. To przyjazne środowisku systemy, zapewniające komfortowe warunki do przebywania w prywatnych domach i zakładach przemysłowych.

Zestawy grzejnikowe Danfoss to składające się z dwóch lub trzech elementów komplety umożliwiające podłączenie grzejnika do instalacji cieplnej oraz regulację intensywności grzania. Każdy z nich zawiera głowicę, za pomocą której dostosujesz temperaturę powietrza do swoich potrzeb oraz minimum jeden zawór przyłączeniowy. Wykorzystując te zestawy wraz z systemami grzejnikowymi Danfoss, zapewnisz w swoim domu lub lokalu użytkowym oczekiwany komfort cieplny sprzyjający zarówno pracy, jak i odpoczynkowi.

Głowice grzejnikowe firmy Danfoss to produkty, za pomocą których z łatwością utrzymasz stałą temperaturę w wybranym pomieszczeniu. Dzięki zastosowaniu oddzielnych głowic, w każdym pokoju swojego domu możesz stworzyć inne warunki cieplne, które będą miały wpływ na odczucie komfortu wszystkich mieszkańców. Wśród oferowanych przez Danfoss elementów, w zależności od posiadanego przez Ciebie grzejnika, znajdziesz takie z połączeniem RTD lub RTW. Możesz wybrać również produkt z cyfrowym termostatem.

Produkty Danfoss tworzone są z myślą o tym, by zapewnić doskonałe warunki cieplne w pomieszczeniach gospodarstwa domowego oraz lokalach użytkowych. W tym celu specjaliści marki oferują szereg komponentów grzejnikowych, w tym zaworów termostatycznych. Ich zastosowanie pozwala na zrównoważenie pracy instalacji cieplnej i kontrolowaniu temperatury emitowanej przez kaloryfer. Montowane przy dwururowych systemach centralnego ogrzewania umożliwiają również jego odłączenie, które jest niezbędne podczas prac serwisowych przy układzie, jego naprawianiu oraz rozbudowywaniu.

Aby pomóc stworzyć w domu optymalne warunki cieplne, wśród swoich komponentów grzejnikowych Danfoss oferuje szereg termostatów oraz zaworów regulujących. Dwuelementowe zestawy składające się z łatwych w obsłudze pokręteł umożliwiających ustawienie oczekiwanej temperatury i przyłącza prostego lub kątowego, sprzyjają oszczędzaniu energii cieplnej w gospodarstwie domowym. Za ich pomocą z łatwością dostosujesz poziom grzania oddzielnie w każdym pomieszczeniu. Montaż zaworów pozwala także na tymczasowe odcięcie instalacji w celu przeprowadzenia prac serwisowych lub naprawczych.

Loading...
Zestaw 2-elementowy Danfoss termostat RTLGL + zawór prosty
Sprawdź
Loading...
Głowica cieczowa Danfoss Raw-k 5135
Sprawdź
Loading...
Zawór termostatyczny prosty Danfoss Ra-n 1/2 cala
Sprawdź
Loading...
Głowica termostatu Danfoss Panda 28C/M30
Sprawdź

W 1933 roku Duńczyk Mads Clausen, tuż po tym jak uzyskał tytuł inżyniera, otworzył na poddaszu rodzinnego domu swoją firmę. Sprzedając profesjonalne zawory do agregatów chłodniczych własnej produkcji, sprawił, że w przeciągu kilku lat marka Danfoss stała się poważną konkurencją dla amerykańskich koncernów. Od tamtej pory firma Clausena nieprzerwanie rozwija się i tworzy nowe technologie. Dziś znajduje się wśród największych na świecie dostawców energooszczędnych i udostępnia innowacyjne rozwiązania usprawniające systemy grzewcze i chłodnicze. Specjaliści Danfoss jako pierwsi rozpoczęli produkcję przetwornic częstotliwości VLT® na skalę masową. W ten sposób przyczynili się do rosnących oszczędności energii zużywanej w procesach ciepłowniczych zarówno w domach prywatnych, jak i w lokalach komercyjnych czy zakładach przemysłowych. Obecnie wśród produktów marki można znaleźć szeroki wybór akcesoriów służących budowie i rozbudowaniu układów grzejnikowych oraz klimatyzacji – w tym systemów inteligentnego sterowania tymi instalacjami za pomocą aplikacji mobilnej, komponentów wysokociśnieniowych do wody i inwerterów solarnych.

Tym, co wyróżnia produkty Danfoss na tle innych, jest nowatorskie podejście specjalistów marki do technologii oraz ich troska o środowisko naturalne. Dokładają wszelkich starań, by zminimalizować negatywne dla ekosystemu skutki procesu produkcyjnego, jednocześnie nie zaprzestając dążeń do tego, by oferowane przez nich rozwiązania nie tylko spełniały, ale i wyprzedzały rosnące oczekiwania konsumentów.