Drewnochron to producent bardzo dobrej jakości preparatów do pielęgnacji i dekoracji drewna. Marka funkcjonuje na rynku od prawie 30 lat, dzięki czemu poszczycić się może solidną wiedzą i doświadczeniem w branży.

Z produktów marki Drewnochron korzystają wszyscy ci, którzy cenią sobie naturalne materiały i chcą zachować ich wyjątkowy wygląd i funkcjonalność na długie lata. Drewnochron oferuje kompleksowy zestaw produktów do zabezpieczenia i dekoracji drewnianych powierzchni znajdujących się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. W portfolio marki znaleźć można impregnaty, oleje, lakiery, lakierobejce i grunty. 

Impregnaty

Impregnaty to substancje głęboko wnikające w strukturę drewna. Działają od wewnątrz i mają właściwości biobójcze. Użycie impregnatu jest podstawowym krokiem do konserwacji drewna. W ofercie marki Drewnochron znaleźć można trzy rodzaje impregnatów – Impregnat Express (do malowania płotów, ogrodzeń czy altanek), Impregnat Extra Powłokotwórczy (do malowania elementów zewnętrznych takich jak drzwi, okna czy domki letniskowe oraz wewnętrznych, nieprzeznaczonych do zamieszkania – strychy, poddasza) oraz Impregnat Grunt R (do konserwacji drewna budowlanego, rekreacyjnego oraz stolarki okiennej i drzwiowej). Impregnat chroni drewno przed destrukcyjnym działaniem owadów i grzybów.  

Loading...
Impregnat Drewnochron Extra dąb ciemny 2,5 l
Sprawdź
Loading...
Impregnat Drewnochron Extra wenge 4,5 l
Sprawdź
Loading...
Impregnat Drewnochron Grunt bezbarwny 2,5 l
Sprawdź
Loading...
Impregnat Drewnochron Grunt bezbarwny 4,5 l
Sprawdź

Szpachla do lakieru 

Szpachla do lakierów przeznaczona jest do wypełniania szczelin oraz uzupełniania ubytków, powstałych w drewnianej powierzchni po uszkodzeniu mechanicznym. Capon Szpachla marki Drewnochron może być stosowana do wszystkich gatunków drewna oraz w połączeniu z lakierami parkietowymi rozpuszczalnikowymi i wodnymi marek Drewnochron i Bondex. Szpachlę do lakierów nakłada się na suchą i równą powierzchnię, z której wcześniej usunięte zostały wszelkie pozostałości po starych powłokach. Szpachlować należy całą powierzchnię przeznaczoną do późniejszego lakierowania. Substancja szybko wysycha, jest elastyczna i łatwa w aplikacji. 

Zmienna pogoda, duża wilgotność oraz nasłonecznienie z pewnością nie służą naturalnemu materiałowi, jakim jest drewno.

Jeśli zależy nam na zachowaniu trwałości i wieloletnim korzystaniu z drewnianych mebli ogrodowych, warto zadbać o odpowiednie środki i rodzaj impregnacji.

Jeśli otaczasz się drewnianymi elementami prędzej czy później konieczna będzie ich konserwacja.

Przekonaj się, który środek pozwoli Ci skutecznie przedłużyć trwałość desek o kolejne lata. Puszki wyglądają podobnie, ale preparaty w nich zamknięte mają różne działanie. Koniecznie sprawdź, po jaki produkt sięgasz.

PPG Deco Polska Sp. z o.o. to producent wiodących na polskim rynku farb i lakierów, posiadający w swoim portfolio takie marki jak: Dekoral, Bondex, Drewnochron, Sigma Coatings, Dekoral Professional, oraz ProGold. Wyroby firmy to produkty najwyższej klasy, cieszące się uznaniem klientów indywidualnych oraz profesjonalistów (architektów i wykonawców). 
 
W Polsce PPG zatrudnia blisko 1700 osób. Firma podzielona jest na kilka strategicznych jednostek biznesowych, a ich siedziby mieszczą się we Wrocławiu, Cieszynie, Ostrowie Wielkopolskim (w tych lokalizacjach firma ma zakłady produkcyjne) oraz w Warszawie, Gdyni i Gliwicach. 
Firma PPG Deco Polska cieszy się opinią wiarygodnego partnera biznesowego oraz atrakcyjnego pracodawcy, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane firmie, min. „Firma Przyjazna Klientowi”, „Budowlana Marka Roku” czy „Solidny Pracodawca Roku”. PPG Deco Polska od 2010 roku jest częścią koncernu PPG Industries – światowego lidera na rynku farb, lakierów przemysłowych, produktów chemicznych, wyrobów optycznych, szkła, szkła płaskiego i innych materiałów specjalistycznych. PPG na świecie jest synonimem jakości, trwałości i innowacyjności.