Produkty

Masa dyspersyjna asfaltowo - kauczukowa 20 kg

Kliknij aby powiększyć

Masa dyspersyjna asfaltowo - kauczukowa 20 kg

Kod: 918844

|
Dyspersyjną masę asfaltowo-kauczukową możesz wykorzystać zarówno do wykonania powłoki hydroizolacyjnej, jak i konserwacji pokrycia dachowego. Produkt posiada właściwości tiskotropowe, w związku z czym nie spływa z pionowo ustawionych powierzchni, nawet pod wpływem wysokich temperatur. Masa nie zawiera rozpuszczalników organicznych – dlatego też nie uszkodzi zastosowanych wcześniej płyt styropianowych.
Wszystko na raty
RRSO 0%

Zwroty bez problemu

Gwarancja najniższych cen

Gwarancja jakości

Parametry logistyczne

Wymiary produktu

31 x 31 x 34 cm

Długość opakowania

30.6 cm

Wysokość opakowania

36.2 cm

Szerokość opakowania

30.6 cm

Waga brutto

20.8 kg

Parametry techniczne i użytkowe

Obszary zastosowania

do wykonywania lekkich powłok hydroizolacyjnych oraz do renowacji i konserwacji pokryć dachowych, do stosowania na zimno

Wydajność

1,2 kg/m2

Czas schnięcia

6 h

Właściwości

dzięki właściwościom tiksotropowym powłoka nie spływa z pionowych powierzchni, nawet w wysokich temperaturach

Parametry indywidualne

Rodzaj

masa dyspersyjna

Okres przechowywania

24 miesiące od daty produkcji

Informacje dodatkowe

nie zawiera rozpuszczalników organicznych, nie uszkadza styropianu

Nr referencyjny

BIC-DS-20

Parametry fizyczne i wizualne

Baza

dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa
Dyspersyjna masa asfaltowo-kauczukowa znajdzie zastosowanie zarówno w trakcie dużych prac budowlanych, jak i podczas remontowania już istniejących obiektów. Produkt umożliwia wykonanie lekkiej powłoki hydroizolacyjnej na powierzchni dachu – co pomoże ograniczyć przedostającą się do pomieszczenia wilgoć. Masa pozwala także na konserwację dachówek oraz blachy – tym samym wydłużając ich żywotność. Produkt wyróżnia się właściwościami tiskotropowymi – w związku z czym nie będzie spływać z pionowo ustawionych fragmentów powierzchni, nawet jeśli będzie poddany działaniu wysokiej temperatury. Masa nie zawiera rozpuszczalników organicznych – dlatego też pozostaje neutralna w kontakcie ze styropianem i nie uszkadza ocieplenia budynku.
Ocena
16 komentarzy
07.06.2020
Nie polecam, daszek drewutni pokryty papą posmarowany cieniej niż zwykle, pogoda słoneczna, ciepło.Nastepnego dnia w godzinach wieczornych przeszedł deszcz, wszystko spłynęło, kiedyś używałem tego preparatu i zastygał jak guma, z trudem odrywał się od roboczego kombinezonu.Ten obecny odpada po wyschnięciu sam, od momentu kiedy zjechali z ceną spadła drastycznie jakość i trwałość.
Obecnie tylko lepik i nie producenta z Castoramy, każdy inny tylko nie ten.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, uprzejmie dziękujemy za tę informację. Przykro nam, jeśli masa nie spełniła Pana oczekiwań. Zachęcamy do skorzystania ze wsparcia doradcy fachowego z działu Budowlanego. Specjalista postara się odnaleźć przyczynę opisanego zdarzenia i zaproponuje możliwe rozwiązania.

01.03.2020
Chciałem zaoszczędzić i pokryłem betonowy dach garażu trzema warstwami tej masy. Było to latem ubiegłego roku. Dach przecieka, same straty. Nie warto. Musiałem dać jedną gwiazdkę żeby wystawić opinię ale ta gwiazdka to chyba za łatwość aplikacji
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za ten komentarz oraz przekazanie tych informacji. Bardzo nam przykro, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Chcielibyśmy Panu pomóc w jej rozwiązaniu, dlatego zachęcamy serdecznie do kontaktu z jednym z naszych doradców z działu Budowlanego, który dotrze do przyczyn przeciekania dachu oraz chętnie doradzi, jakie są możliwe wyjścia z tej sytuacji. Z naszym specjalistą można skontaktować się drogą telefoniczną, dzwoniąc bezpośrednio na dział, jak również osobiście odwiedzając wybrany przez siebie sklep. Numery kontaktowe oraz adresy sklepów można znaleźć na stronie: www.castorama.pl/sklepy

16.02.2020
Środek ten trzeba umieć nakładać - niestety instrukcja nie mówi jak robić to dobrze. Straciłem sporo pieniędzy zanim udało mi się ten środek poprawnie zastosować.
1. Jeżeli chodzi o beton to nadaję się tylko na porowaty - "musi mieć się czego trzymać" - gładziutki z zamkniętymi porami nie utrzyma tego produktu. Moje tarasy przez wiele lat uległy erozji więc na nie się nadały idealnie - smarowanie 3-4 razy cienkimi warstwami co ok. 6h.
Mija czwarty rok i jest OK. (Wszystko porządnie umyte myjką ciśnieniową i wysuszone przed nakładaniem).
2. Fundamenty tak jak punkt 1. Też jest OK.
3. Niestety na dach można tego użyć TYLKO I WYŁĄCZNIE Z WŁÓKNINĄ !!!! Bez niej jest jak inni piszą - łamie się, pęka i "odlatuje w siną dal", a jak grubo to nie wysycha i deszcz zmywa.
Ja zastosowałem jedną warstwę, potem po lekkim przeschnięciu nałożyłem włókninę i drugą warstwę. Po ok. 6h na to trzecia warstwa. Bardzo ważne by przed wszystkim jeżeli są pęknięcia związane z pracą dachu np. łączenie płyt betonowych to przed wszystkim trzeba wtopić przy użyciu tej masy "taśmę uszczelniającą do folii w płynie" (łazienkowa).
Trzeba się jednak liczyć z tym, że drobne pęknięcia (ale drobne !) pojawią się co roku i trzeba konserwować taki dach regularnie min raz w roku.

Produkt faktycznie bardzo długo schnie trzeba mieć co najmniej dobę !!! bez opadów by nie było problemów.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, uprzejmie dziękujemy za tak obszerną i merytoryczną opinię, pełną różnego rodzaju wskazówek. Przykro nam, jeśli instrukcja aplikacji tego produktu nie była wystarczająco czytelna, przez co jego montaż przebiegł nieco inaczej, niż Pan założył. Każda Pańska uwaga jest dla nas niezwykle cenna, zostanie więc przekazana odpowiednim osobom celem szczegółowej analizy i ewentualnego wprowadzenia zmian w instrukcji.

25.01.2020
Ozywałem tego wyrobu do izolacji bloczków fundamentowych /październik/ później do izolacji kleju na styro.+ folia kubełkową. WTARŁEM 3 warstwy i do maja po zabezpieczeniu wierzchu fundamentów Zero problemów Jedyne uszkodzenia mechaniczne. Teraz będę klad warstwę na chudziaka pod styro.
13.11.2019
Nie polecam tej masy po nałożeniu długo schnie powyżej 12h , wieczorem przyszedł deszcz i masa spłynęła .Forma reklamacji na masę oczywiście odrzucona no bo jak inaczej konsument nigdy nie ma racji . Nie polecam kupujcie innej firmy bo ta jest do Bani. Między tym a dobrej firmy 10zł chciałem zaoszczędzić i mam.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dzień dobry, dziękujemy za tę opinię. Jest nam bardzo przykro, jeśli ta masa dyspersyjna nie spełniła Pańskich oczekiwań. Ze specyfikacji produktu wynika, że nakładany w odpowiednich warunkach (między innymi temperaturowych) czas schnięcia wynosi 6 godzin. Czy zastosował się Pan do tych zaleceń? Chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się tej sytuacji, będziemy wdzięczni, jeśli podzieli się Pan z nami informacją na temat sposobu aplikacji produktu oraz warunków, w jakich jej Pan dokonał. Zapraszamy: www.castorama.pl/kontakt

24.10.2019
2 lata temu dach z papy na domku na działce pokryłem tą masą. zrobiłem to w końcu sierpnia. przez zimę i na wiosnę warstwy tej masy fruwały po działkach. był istny s.f .w lecie już nic nie pozostało z renowacji. dopiero lepik zdał egzamin
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za pozostawienie komentarza. Bardzo nam przykro, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Zachęcamy do skonsultowania opisanych kwestii z jednym z naszych doradców fachowych w sklepie, celem znalezienia rozwiązania, jak również skorzystania z przysługującego Panu prawa do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama.

24.08.2019
Szkoda własnej pracy no i własnych pieniędzy. Po roku na dachu, spękania, odwarstwienia, po posypce brak śladu, spłynęła z deszczem. Zabrakło na cały dach, 2 m2 pokryłem wyrobem innego producenta (droższy) - różnica kolosalna. Tanie i dobre to raczej tylko zapałki.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy uprzejmie za tę opinię. Jest nam niezmiernie przykro, jeśli spotkała Pana opisana sytuacja. Przypominamy, że wszystkim naszym Klientom przysługuje prawo do złożenia reklamacji w dowolnym sklepie Castorama. Zachęcamy również do konsultacji tego typu kwestii z naszymi doradcami fachowymi, w tym przypadku z działu Budowlanego, którzy dołożą wszelkich starań by aplikacja takiego produktu przebiegła jak najsprawniej.


 

01.06.2019
Nałożyłem na papę w lipcu 2018 w maju 2019 powłoka cała spekana, kruszy się i odpada. Nie polecam.
Odpowiedź pracownika Castorama Polska

Dziękujemy za komentarz. Przykro nam, jeśli spotkała Pana taka sytuacja. Zależy nam na jej bardziej szczegółowej weryfikacji, będziemy więc ogromnie wdzięczni, jeśli zechce Pan podzielić się z nami większą ilością informacji związanych z tą sprawą. W tym celu zapraszamy na stronę: www.castorama.pl/kontakt Zachęcamy również do kontaktu z naszym doradcą w sklepie, który postara się pomóc Panu w rozwiązaniu tego problemu.

30.10.2018
Do zabezpieczenia fundamentów ok,ale na dachy bym tego nie brał bo jak za grubo to spęka a za cienko to silny deszcz wymyje,na bloczkach po wtarciu 2 razy efekt całkiem niezły.Plus to jedynie cena.
13.09.2018
Nie wiem skąd te negatywy mam pomalowane fundamenty i mimo deszczu jest ok było by 5 gwiazdek gdyby delikatne zacieki się nie zrobiły po deszczu ale sądzę że to normalne zjawisko. Super się rozprowadza nie żałowałem materiału przy malowaniu dlatego odpłaciło mi się to na plus.
 1. Poprzednia
 2. 1
 3. 2
 • Porady
  i wskazówki

 • Budowa

  Dachówki do zadań specjalnych - gąsiory, nasadki antenowe i dachówki ozdobne

 • Budowa

  Dach z papy - konserwacja pokrycia dachowego i naprawa papą termozgrzewalną

 • Budowa

  Główne zalety dachów z łupka naturalnego

Ocena i komentarz dla:

Masa dyspersyjna asfaltowo - kauczukowa 20 kg