Produkty

Mieszkania dla singli

Mieszkania dla singli

Myślcie sobie, jak tam chcecie, dużo singli jest na świecie. Coraz więcej osób decyduje się iść przez życie solo, a wraz za nimi idzie nowy styl życia i mieszkania. Jak zaaranżować funkcjonalne mieszkanie, które będzie wygodne i przyjazne dla wymagającego singla?

sypialnia singlaWarto szczególnie zwrócić uwagę na inspiracje w tym zakresie płynące do nas np. z Japonii czy Hong Kongu, gdzie ze względu na ograniczoną ilość miejsca, ceny oraz wielkości mieszkań bywają wyjątkowo skrajne. Również sposób wykorzystania niewielkich powierzchni pokładów jachtów może stać się dla naszych singli cenną podpowiedzią.

 

Okazuje się, że bardzo przytulne oraz w pełni funkcjonalne mieszkanie,można urządzić już na powierzchni około 23 - 25 metrów kwadratowych. Należy jedynie wyjątkowo dobrze rozplanować całość powierzchni, przewidzieć wszelkie zadania i funkcje, które mieszkanie musi spełniać i zastosować to w praktyce.

 

Każda z powierzchni na małym metrażu musi zostać maksymalnie zagospodarowana. Dlatego np. nie warto tam stawiać wielu drobnych niewysokich mebli – lepiej umieścić ich mniej, ale wysokich i o bardzo znacznej pojemności. Najlepszym rozwiązaniem będą np. głęboko zabudowane ściany naszpikowane schowkami,, przegródkami i półkami. Na niewielkich metrażach świetnie sprawdzają się także dobrze rozplanowane systemy szaf wnękowych. Dla uniknięcia wrażenia nieporządku, takie składowiska powinny być z zewnątrz zakryte w miarę jednolitymi powierzchniami. Mogą to być zrobione z jednorodnego materiału płyty, posiadające jedynie zamykane otwory będące poszczególnymi drzwiczkami czy inne (większe lub mniejsze) wysuwane lub uchylane elementy.

 

W górnych częściach tych schowków znajdą z powodzeniem swoje miejsce rzeczy rzadziej używane, sezonowe czy zapasowe. Niżej natomiast, w każdej z tak zabudowanych ścian, możemy umieścić elementy rozkładanego łózka, podestu, podręcznej szafki czy biblioteczki. Tworzenie i wykorzystywanie wielofunkcyjności tych samych brył czy elementów wyposażenia stanowi w znacznym stopniu tajemnicę komfortu, przytulności i funkcjonalności małometrażowego mieszkania.pudło

 

Świetnym pomysłem będą także drzwi przesuwne, mogące stanowić zarówno zamknięcia szaf, jak i przejścia między poszczególnymi pomieszczeniami. Warto niektóre części lokalu tymi drzwiami dyskretnie wydzielić. Azjaci od dawna stosują w swych domach całe przesuwane panele i ściany.

 

Nie powinniśmy także zapominać o tak ważnych elementach w mieszkaniu jak światło czy kolorystyka. Biel czy inne bardzo jasne i raczej chłodne barwy zawsze sprzyjają tworzeniu wrażenia przestronności. Im więcej światła naturalnego i jasnych barw w wystroju, tym lepsze wizualne efekty uzyskamy. Niedostatki dziennego oświetlenia możemy też starać się uzupełnić powierzchniami luster, szkieł czy też różnorodnymi sztucznymi doświetleniami.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?
Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie wykańczania swojego domu, czy masz w zamiarach remont – po Twojej głowie snuje się wiele pomysłó...
Czytaj więcej

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!
Sprytne rozwiązania pozwolą Ci stworzyć garderobę skrojoną na miarę własnych potrzeb, nawet jeśli masz do dyspozycji niewielki metraż. Zadbaj o idealn...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wąski pokój? Podpowiadamy!

Jak optycznie powiększyć wąski pokój? Podpowiadamy!
Małe pomieszczenia łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością mebli i dodatków. W efekcie sami możemy czuć się w nich niekomfortowo. Rozwiązaniem będz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Mieszkania dla singli