Produkty

Minimalistyczny kredens – sposób na porządek i ładnie wyeksponowaną porcelanę

Minimalistyczny kredens – sposób na porządek i ładnie wyeksponowaną porcelanę

Kredens – ten mebel w naszym domu, który służy nam do przechowywania różnego rodzaju naczyń oraz przyborów stołowych. Może mieć różną formę i wielkość. Ten tradycyjny zwykle przypomina jednak porządnej klasy mebel drewniany, z ozdobnymi rzeźbieniami, które pięknie współgrają z mlecznymi lub witrażowymi szybkami.

klasyczny kredensW dawnych czasach kredens był podstawą wyposażenia zarówno kuchni, jak i jadalni. Bardzo często zastępował obecne półki podwieszane, stanowiące element zwartej kuchni. Kredens pełnił funkcję nie tylko przydatnego składzika na wszelkiego rodzaju porcelanę, ale również funkcję dekoracyjną. Na jego półeczkach można było ułożyć te elementy zastawy stołowej, które były najokazalsze, te, którymi warto było się pochwalić.

Kredensy w mniejszym lub większym stopniu towarzyszyły nam przez wieki. Obecnie wraz ze stylem vintage powróciły do nas z nową siłą.

Dobry kredens nie powinien dawać wrażenia nowego

Najpiękniej wyglądają kredensy stylizowane na wiekowe. Te, które niekiedy tylko na pozór wydają się bardzo stare i podniszczone. Oczywiście taki efekt uzyskujemy bardzo często samodzielnie – przez zastosowanie technik dekoracji. Shabby chic sprawdza się tutaj bardzo dobrze.

Kredensy mają w sobie duszę. Mają to, czego brakuje tradycyjnym szafkom kuchennym. Nieco monumentalne, a już na pewno bardzo mocno osadzone w stylistyce danego wnętrza, dodają mu klimatu. Wraz z drewnianym stołem oraz krzesłami tworzą miejsce, w którym znacznie przyjemniej zaprasza się gości do wspólnego obiadu.

Kredens w kuchnikredens w kuchni'

Przywodzi nam na myśl obraz prawdziwie angielskiej kuchni, jeszcze za czasów królewskich, gdzie kredens występował w roli głównej, a tuż nieopodal znajdował się piec, w którym wypiekano chleb i na którym parzono herbatę. Kredens w kuchni to niepodważalnie ogromna dekoracja. Sprawia, że w tym ważnym dla nas pomieszczeniu jest po prostu cieplej i przytulniej.

Jeśli boimy się, że kredens zbyt mocno przyciemni naszą kuchnię, wystarczy, że dobierzemy mebel w jaśniejszym odcieniu, a najlepiej bielony. Taki kredens sprawia wrażenie lekkiego i bardzo nastrojowego. 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Komody łazienkowe – przegląd

Komody łazienkowe – przegląd
Odpowiednio wybrane meble łazienkowe spełnią codzienne potrzeby domowników, a także będą stanowiły ważny element aranżacji wnętrza. Wśró...
Czytaj więcej

Meble łazienkowe – jak je odnowić i o nie dbać?

Meble łazienkowe – jak je odnowić i o nie dbać?
Meble łazienkowe z racji warunków, jakie panują w pomieszczeniu kąpielowym, dobierane powinny być nie tylko zgodnie z typem zastosowanej aranżacji, al...
Czytaj więcej

Szafki łazienkowe – jak je wybrać?

Szafki łazienkowe – jak je wybrać?
Wyzwanie wykończenia i urządzenia łazienki wiąże się z potrzebą wyposażenia jej w meble. Tych – podobnie jak mebli kuchennych – znajdziemy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Minimalistyczny kredens – sposób na porządek i ładnie wyeksponowaną porcelanę