Produkty

Młotki z tłumikiem drgań – do czego mogą nam się przydać?

Młotki z tłumikiem drgań – do czego mogą nam się przydać?

Młotki z tłumikiem drgań są nowością wśród dostępnych na rynku narzędzi. Może się ona okazać przełomowa, jeśli chodzi o znaczne zwiększenie komfortu podczas wykonywania wielu zadań z użyciem młotka. Jakie są ich zalety i w jakich okolicznościach mogą okazać się wyjątkowo pomocne?

młotekJak to działa?

Charakterystyczny dla nowej generacji młotków jest kołnierz łączący obuch z trzonkiem młotka, wykonany ze specjalnej mieszanki gumowej. To ona jest w dużej mierze odpowiedzialna za skuteczne niwelowanie powstających podczas uderzenia młotkiem drgań. Bardzo ważnym elementem tego rodzaju narzędzi są też wyjątkowo wygodne i odporne rękojeści. Polipropylenowe i drążone wykonanie zapewnia im niełamliwość, a wypełnienie materiałem tłumiącym doskonale absorbuje wszelkie wibracje, wyraźne odczuwalne podczas trzymania rękojeści.

Zalety

Dzięki zastosowaniu takich elementów i wykonaniu ich zgodnie z systemem antywibracyjnym i antywstrząsowym, mamy do czynienia z młotkami znacząco podnoszącymi komfort oraz bezpieczeństwo naszej pracy – nawet podczas bardzo silnych uderzeń zdecydowanie minimalizujemy ryzyko odniesienia kontuzji. Co bardzo ważne, zwiększa się też wydajność pracy w stosunku do zastosowania w podobnych sytuacjach tradycyjnych młotków. Młotki z tłumikiem drgań są bardziej wytrzymałe i pozwalają uderzać ze zwiększoną siłą – zarówno dzięki zastosowanym w nich materiałom, jak i samej konstrukcji. Dzięki nim możemy łatwiej kontrolować siłę uderzeń, a zadania są wykonywane szybciej i bezpieczniej.

Zastosowaniemłotek

Na rynku dostępne są młotki z tłumikiem drgań służące przede wszystkim do prac wyburzeniowych, przy których siła uderzeń oraz odbić jest szczególnie duża, co niejednokrotnie naraża nas na odniesienie poważnego urazu, dyskwalifikującego nas tym samym często z wykonywania ważnych obowiązków. Mamy do czynienia również z typowymi młotkami kowalskimi i konstrukcyjnymi, a także ciesielskimi, w których zastosowano podobną technologię. Dużą popularnością tuż po wprowadzeniu na rynek cieszą się młotki ciesielskie, które zostały doskonale wyważone po to, by osiągnąć większą siłę uderzeniową przy jednoczesnym minimalizowaniu wibracji i wstrząsów podczas ciągłego ruchu wahadłowego, który jest nieodzowną częścią pracy z tego typu młotkami.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Repusowanie – czym jest?

Repusowanie – czym jest?
Kiedy zdawałoby się, że sztuka rzemieślnicza i wykonywanie rozmaitych elementów ozdobnych, a nawet architektonicznych własnymi rękami zostały w...
Czytaj więcej

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd
Jeśli nie chcemy wzywać fachowca do każdej drobnej usterki w domu, powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowy komplet narzędzi ręcznych. Stosując je, z ła...
Czytaj więcej

Młotki – rodzaje i wybór

Młotki – rodzaje i wybór
Nie każdy wie, jak wiele jest różnych odmian i rodzajów młotków. Na co zwrócić uwagę, by odpowiednio dobrać je do konkretnych zastosowań?
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Młotki z tłumikiem drgań – do czego mogą nam się przydać?