Produkty

Modne kolory wnętrz w 2015 roku

Modne kolory wnętrz w 2015 roku

Każdy kolejny rok przynosi zmiany w trendach – nie tylko modowych, ale również wnętrzarskich. Ostateczny wybór barw na ściany zależy wyłącznie od naszego gustu, jednak często inspiracji szukamy w kolorowych magazynach, internecie czy różnego rodzaju blogach o aranżacji wnętrz. To właśnie tam najczęściej pojawiają się kolory, które dominują w trendach.

 

modny kolor ściany, szary betonnadczasowa biel

Jeszcze do niedawna biel królowała praktycznie w każdym polskim mieszkaniu. Obecna była w mieszkaniach naszych dziadków, rodziców oraz naszych pierwszych, własnych czterech ścianach. Z biegiem czasu przestaliśmy się obawiać także innych kolorów, w naszych wnętrzach pojawiły się nie tylko delikatne, pastelowe barwy, ale również odważne, przyciągające wzrok kolory. Rok 2015 może stać się rokiem bieli – w dalszym ciągu chętnie inspirujemy się skandynawskim stylem, którego biel jest nieodłącznym elementem. Kolor ten pozwala na opanowanie chaosu, jest klasyczny, a jednocześnie świetnie współgra z innymi barwami.

Popularna szarość

W 2014 roku jednym z dominujących kolorów był szary – zarówno w odcieniu neutralnym, jak i bardzo intensywnym. Jego popularność zapewne nie osłabnie, bowiem idealnie sprawdza się on we wnętrzach industrialnych oraz loftach. Surowe wnętrza bardzo przypadły Polakom do gustu, a w nich szarości zabraknąć nie może. Pasuje ona do wnętrz nowoczesnych, ale również tych klasycznych. Jest także świetnym tłem dla różnego rodzaju dodatków, które nadają mieszkaniu wyjątkowego charakteru.

Niezawodna zieleńtapeta

Najbliższy rok może należeć do zieleni, szczególnie tej świeżej i delikatnej, która we wnętrzu wprowadza harmonijny nastrój. Takie barwy pozwalają na odprężenie i jednocześnie pobudzają nas do życia, wyzwalając w nas energię. Zieleń to także kolor natury, której coraz częściej nam brakuje, szczególnie w dużych miastach. Barwa ta doskonale komponuje się z innymi kolorami, mimo że na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt jaskrawa.

Odważne połączenia

Miniony rok pokazał, że nie powinniśmy obawiać się odważnych połączeń. Nikogo nie dziwi już wyróżniająca się ściana, która pomalowana została na intensywny kolor. Takie zabiegi stosujemy w całym mieszkaniu – od sypialni, przez kuchnię, łazienkę, aż do salonu. W 2015 roku możemy spodziewać się utrzymania tego trendu, dzięki któremu nasze mieszkania nabierają niepowtarzalnego wyglądu. Nie zapominajmy także o fototapetach, których popularność ciągle rośnie. Wynika to z faktu, iż jest to bardzo prosty i stosunkowo niedrogi sposób na odmienienie wnętrza.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Sprytne sposoby na optyczną zmianę proporcji pokojów

Sprytne sposoby na optyczną zmianę proporcji pokojów
Z koniecznością optycznej zmiany proporcji pomieszczenia spotykają się przede wszystkim posiadacze pokojów małych bądź wąskich i wysokich. Jaki...
Czytaj więcej

Przygotowanie sufitu do malowania – jak malować sufit?

Przygotowanie sufitu do malowania – jak malować sufit?
Ze względu na swoje umiejscowienie powierzchnia sufitu jest trudniejsza do pomalowania niż pionowe ściany. Prace wykończeniowe na tym obszarze możesz ...
Czytaj więcej

Farby wewnętrzne – dekoracyjne, praktyczne i przyjazne dla zdrowia

Farby wewnętrzne – dekoracyjne, praktyczne i przyjazne dla zdrowia
Dużą część materiałów służących do nadania mieszkaniom ostatecznego wyglądu stanowią farby wewnętrzne. Dzięki ich użyciu sprawimy, że pomieszczenia wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Modne kolory wnętrz w 2015 roku