Produkty

Montaż baterii stojącej – krok po kroku

Montaż baterii stojącej – krok po kroku

Baterie stojące, nazywane też sztorcowymi, stanowią jeden z najważniejszych elementów armatury kuchennej i łazienkowej. Możemy je zainstalować zarówno w zlewozmywaku, jak i wannie. A jak tego dokonać? Podpowiadamy krok po kroku.

bateria zlewozmywakowa stojącaPrzygotowanie

Zanim rozpoczniemy właściwy montaż baterii stojącej, powinniśmy przepłukać instalację wodociągową, zamykając następnie zawory odpowiadające za dopływ wody. Przed przystąpieniem do głównego zadania warto też sprawdzić, czy posiadamy wszystkie niezbędne elementy montażu, czyli korpus baterii wraz z dźwignią, wężyki instalacyjne, uszczelki oraz śrubę mocującą. Bardzo ważne jest również sprawdzenie kompatybilności otworu przeznaczonego do instalacji z produktem, jaki zakupiliśmy.

Krok 1

Prace rozpoczynamy od wkręcenia pod korpus baterii wężyków instalacyjnych do ciepłej i zimnej wody oraz śruby mocującej wraz z nasadkami. Aby solidnie zainstalować te elementy, możemy posłużyć się kluczem lub kombinerkami. Ważne, by dokręcić je aż do momentu poczucia wyraźnego oporu.

Krok 2

Następnie wężyki przepuszczamy przez otwór wykonany w umywalce lub innej powierzchni roboczej, umieszczając w nim korpus baterii. Powinniśmy ustawić go tak, żeby środek skali rozdziału wody na dźwigni był usytuowany bateria sztorcowaprostopadle do krawędzi końcowej, niezależnie od tego, czy montujemy baterię w zlewozmywaku czy w wannie.

Krok 3

Na wystającą od spodu śrubę montażową nakładamy metalową podkładkę i wstępnie nakręcamy nakrętki mocujące. Na tym etapie należy raz jeszcze sprawdzić, czy dźwignia znajduje się we właściwym miejscu. Jeśli tak, dokręcamy nakrętki maksymalnie mocno, tak aby bateria nie obracała się w otworze.

Krok 4

Ostatnim krokiem jest podłączenie wężyków przyłączeniowych do instalacji wodociągowej, zgodnie z rozprowadzeniem ciepłej i zimnej wody. Po podłączeniu ich do odpowiednich ujęć możemy przystąpić do weryfikacji montażu. W tym celu odkręcamy zawory i otwieramy strumień wody.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki

Jak dobrać armaturę do aranżacji łazienki
Aranżacja łazienki wymusza na nas dobranie odpowiedniej armatury, abyśmy nie mieli do czynienia ze stylistycznym zgrzytem. Producenci oferują na tyle ...
Czytaj więcej

Urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym

Urządzamy łazienkę w stylu minimalistycznym
Współczesne trendy aranżacyjne często oscylują pomiędzy stylem industrialnym, a minimalistycznym. Nowoczesne mieszkania są tak urządzane, aby wystrój ...
Czytaj więcej

Łazienka w stylu retro

Łazienka w stylu retro
Nieco romantyczna, odrobinę elegancka i na pewno nietypowa – tak można określić łazienkę stylizowaną na retro. Nie brakuje w niej wyposażenia ut...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
16.10.2016
Bardzo mi pomógł artykuł. Dałam radę, yeah! :D

Ocena i komentarz dla:

Montaż baterii stojącej – krok po kroku