Produkty

Motyw zwierzęcy w aranżacji wnętrz

Motyw zwierzęcy w aranżacji wnętrz

Tak samo jak w każdej dziedzinie życia, również w aranżacji wnętrz pojawiają się różne trendy. Jednym z takich popularnych akcentów w wystroju wnętrz jest motyw zwierzęcy, który można wykorzystać na różne sposoby. Przedstawiamy więc, gdzie i jak wykorzystać wzór zwierzęcy w naszych domach i mieszkaniach.

motyw zebryRodzaje wzorów zwierzęcych

Jeżeli rozważamy zaaranżowanie jakiegoś miejsca w naszym mieszkaniu motywem zwierzęcym, możemy zdecydować się na różnego rodzaju dekoracje. Motyw zwierzęcy może bowiem występować w formie wzoru imitującego skóry zwierzęce, np. zebry, tygrysa, żyrafy, ocelota, dalmatyńczyka, krowy, pantery, krokodyla czy węża. Znajdziemy tutaj także dekoracje, na których widnieją różne gatunki zwierząt w ich pełnej krasie, a wśród nich np. lwy, hipopotamy, słonie, żyrafy, nosorożce, pantery, a także psy, koty, króliki, jelenie, motyle, ważki czy ptaki.

Dekoracje tego typu występują w wielu kolorach (takich, w jakich występują w naturze, ale również w wielu innych barwach), rozmiarach i stylistyce. Dzięki temu można wykorzystać je w dowolnie zaaranżowanych wnętrzach.

Gdzie występuje motyw zwierzęcy

Wzór zwierzęcy jest powszechnie wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Oto niektóre przykłady jego zastosowania:

Meble – moda na wzory zwierzęce objęła m.in. meble, a wśród nich zwłaszcza komplety wypoczynkowe: sofy, kanapy, fotele, pufy, siedziska czy krzesła. W zasadzie wszelkie meble tapicerowane mogą być obite materiałem zdobionym lamparcimi cętkami czy pasami charakterystycznymi dla zebry bądź tygrysa. Warto także dodać, że każdy mebel typu szafa czy szafka możemy ozdobić odpowiednim wzorem, wykorzystując w tym celu właściwych rozmiarów naklejkę z wybranym nadrukiem.

Ściany – to ta część naszych mieszkań, którą chętnie aranżujemy zwierzęcymi wzorami. Mamy tutaj bardzo dużo możliwości, a dodatkowo motyw zwierzęcy zdobiący ściany sprawdzi się w każdym rodzaju pomieszczenia. W salonach, sypialniach i innych pokojach możemy zastosować tapetę ścienną ze zwierzęcym wzorem – można pokryć nią nawet wszystkie ściany danego pomieszczenia. Innym rozwiązaniem będzie fototapeta, którą możemy zamówić w dowolnym odpowiadającym nam rozmiarze – w ten sposób możemy zagospodarować tylko wybrane miejsce na ścianie. Innym rozwiązaniem jest naklejka winylowa bądź lateksowa albo odmalowanie odpowiedniego wzoru samodzielnie. W tym celu możemy pomóc sobie odpowiednim szablonem malarskim. Naklejki i szablony z powodzeniem pozwolą na udekorowanie także frontów meblowych czy drzwi.

Naklejki sprawdzą się także jako ozdoba kuchni. Możemy udekorować nimi przestrzeń pomiędzy szafkami kuchennymi lub nakleić je na lodówkę.

Również w łazience mamy możliwość zastosowania wybranego motywu zwierzęcego. Na rynku znajdziemy bowiem glazurę łazienkową z różnego typu wzorami – od imitujących gadzią skórę, po naśladujące cętki dzikich kotów.

Tekstylia – są również bardzo ważnym elementem każdego domu, nadają mu bowiem przytulności i ciepła. Wśród niemal wszystkich rodzajów tekstyliów znajdziemy te zdobione motywami zwierzęcymi. Z łatwością zaopatrzymy się w koc z podobiznami zwierząt lub narzutę na łóżko z odpowiednim motywem. Na rynku dostaniemy również pościele z wzorem zwierzęcym, poszewki na poduszki czy nawet zasłony.

wzór na drewnieNie można zapomnieć również o dywanach, które również są tym elementem wyposażenia większości domów, które ozdabia się właśnie zwierzęcymi akcentami. Zamiast typowego dywanu możemy także zdecydować się na skórę bydlęca lub owczą, która posłuży za dekoracje naszej podłogi, a często może być też zdobiona wzorem z futra zebry lub tygrysa.

Dodatki – jeżeli wolimy widzieć zwierzęce wzory na dodatkach, które łatwo i bez problemu wymienimy, możemy zdecydować się np. na obrazki, fotografie, wazony, abażury czy np. świeczniki. Wszystkie tego typu przedmioty w każdej chwili usuniemy lub wymienimy na inne bez konieczności remontu i inwestowania dużej kwoty pieniędzy.

Jak wybierać wzory zwierzęce

Zdecydowanie najważniejszy w tym wypadku jest umiar. Tego typu dekoracje w dużej ilości będą się ze sobą kłóciły i wprowadzą do pomieszczeń chaos. Należy wiec dobierać je bardzo rozważnie, zwłaszcza gdy chcemy zastosować kilka odmiennych wzorów. Czasem jeden zwierzęcy akcent będzie lepszą dekoracją niż wiele mniejszych dodatków.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

Tanie dekoracje, które odmienią wnętrze

Tanie dekoracje, które odmienią wnętrze
Bez stylowych dekoracji nasze mieszkania wydają się chłodne i bezosobowe. Nawet wnętrza urządzone w minimalistycznym stylu zwykle zawierają elementy t...
Czytaj więcej

Jak zobrazować wnętrze? Sztuka doboru i wieszania obrazów

Jak zobrazować wnętrze? Sztuka doboru i wieszania obrazów
Obrazy mają tę niesamowitą moc, że potrafią odmienić wnętrze naszego domu. W zależności od motywu, potrafią wprowadzić i nieco fantazji, i elegancji. ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
10.06.2015
moja była miała fazę na zebrę, wszystko kupowała z tym wzorem. co za dużo to niezdrowo, to była przesada totalna. W czymś takim trzeba mieć umiar, kilka poduszek czy dywanik, a nie cały pokój w paski, aż się w oczach mieniło.

Ocena i komentarz dla:

Motyw zwierzęcy w aranżacji wnętrz