Produkty

Najciekawsze funkcje paneli prysznicowych

Najciekawsze funkcje paneli prysznicowych

Panel prysznicowy zastępuje zestaw słuchawkowy i stanowi nowoczesne wyposażenie każdej kabiny prysznicowej. Jego prostą, elegancką powierzchnię zdobi rząd pokręteł, którymi możemy regulować temperaturę wody, ciśnienie czy – w produktach z hydromasażem – rodzaj i siłę strumienia. Na rynku znajdziemy rozmaite modele tych urządzeń. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu.

panel prysznicowyZ czego składa się panel prysznicowy?

Panel prysznicowy należy do armatury łazienkowej. To bardziej rozbudowana forma tradycyjnej baterii prysznicowej oraz podstawowego zestawu natryskowego. Znajdziemy modele przeznaczone do montażu w kabinach prysznicowych oraz produkty dedykowane wannom. Ten element armatury coraz częściej jest wybierany jako część wyposażenia nowoczesnych wnętrz – proste, nieco geometryczne formy skrzętnie ukrywają techniczne elementy, nadając całości elegancki wygląd. Jednak to wygoda korzystania jest decydującym kryterium przy wyborze panelu prysznicowego. Urządzenie zwiększa komfort kąpieli dzięki zastosowaniu różnych akcesoriów – standardowej słuchawki, deszczownicy lub kilku dysz masujących. W ten sposób codzienną higienę możemy zmienić w relaksujące doznanie, ciesząc się długim hydromasażem pleców lub kąpielą niczym w strugach deszczu.

Estetyka wykonania

Zazwyczaj to estetyka decyduje o zakupie danego urządzenia. Panele prysznicowe znajdziemy w różnych wersjach – często są wykonane ze stali nierdzewnej, mosiądzu, aluminium, ale także z egzotycznego drewna czy szkła. Materiał warto dopasować do stylistyki całego wnętrza, by tworzył z nim spójną całość. Znajdziemy także modele wzbogacone o dodatkowe elementy, jak diody LED, lusterka, siedzisko lub półki na przybory kosmetyczne. Bardziej ekskluzywne panele prysznicowe posiadają radio oraz pozwalają na korzystanie z telefonu. Ta ostatnia opcja jest często wykorzystywana w obiektach użyteczności publicznej o wysokim standardzie.

Kolumna natryskowa Cooke&Lewis Square z baterią termostatyczną chromFunkcje paneli prysznicowych

W zależności od wybranego modelu znajdziemy:

1. Możliwość regulacji temperatury za pomocą termostatu

Wbudowany termostat pozwala dopasować temperaturę wody do naszych oczekiwań. Poza tym temperatura będzie stała nawet przy zbyt niskim ciśnieniu. Takie rozwiązanie jest wygodne i polecane osobom starszym oraz posiadającym dzieci.

2. Deszczownicę, czyli kąpiel w strugach deszczu

To okrągła lub kwadratowa głowica, która ma szerszą powierzchnię niż tradycyjna słuchawka, dlatego strumień wody jest obfitszy. Usytuowanie jej na środku kabiny wpływa na komfort korzystania z niej.

3. Hydromasaż – przyjemność dla ciała i ducha

W panelu prysznicowym są umieszczone dysze masujące. Znajdziemy modele z 3, 4 lub 6 dyszami. Niektóre z nich łatwo dopasujemy do naszej pozycji, regulując ich kąt nachylenia. Dzięki nim możemy skorzystać z rożnych rodzajów masaży: rozluźniającego, który zadziała kojąco na mięśnie, pobudzającego, czyli naprzemiennych zimnych oraz gorących strumieni wody, oraz biczy wodnych.

Przed wyborem panelu należy się upewnić, jakie ciśnienie posiada woda. Niestabilne lub zbyt słabe ciśnienie utrudni korzystanie z natrysku.

Data publikacji: 11.01.2017
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Panele prysznicowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Panele prysznicowe – co trzeba o nich wiedzieć?
Panele prysznicowe stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych zestawów prysznicowych. Pełnią tę samą co one funkcję, ale jednocześnie zapewniają...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - podłączenie kolumny prysznicowej z hydromasażem

Instrukcja wideo - podłączenie kolumny prysznicowej z hydromasażem
Prysznic z hydromasażem coraz częściej trafia pod strzechy. Nic dziwnego, dzięki niemu możemy odbyć niezwykle relaksującą kąpiel w domowych warunkach....
Czytaj więcej

Zbawienna rola hydromasażu w kabinach prysznicowych i wannach

Zbawienna rola hydromasażu w kabinach prysznicowych i wannach
Jeszcze niedawno system hydromasażu w kabinie prysznicowej lub wannie był prawdziwym rarytasem, na który pozwolić mogli sobie tylko nieliczni. Większo...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Najciekawsze funkcje paneli prysznicowych